Lajmet nga Vllaznia

 Vllaznia “blindohet” para Laēit

Vllaznia “blindohet” para Laēit

Mesjava e kthen nė transfertė Vllazninė, pasi shkodranėt udhėtojnė drejt Laēit pėr t’u pėrballur me vendasit. Nė atė ndeshje kuqeblutė do tė jenė tė plotė, teksa nė dispozicion tė Cungut do tė jenė edhe lojtarėt qė ishin tė pezulluar me kartonė.

“Vllaznit Ultras” Premtojnë tifozeri të zjarrtë

Tifogrupi “Vllaznit Ultras” kane nisur pergatitjet qe diten e sotme duke vene banderola ne shkallet e stadiumit “Loro Boriēi” ne mbeshtetje te ekipit Shkodran. Kete gje e kane bere me dije ne rrjetin social facebook. Kjo pergatitje behet nje dite para ndeshjes Vllaznia – Luftetari, e cila do te luhet neser ne ora 14.00.

“Vllaznit Ultras” Premtojnė tifozeri tė zjarrtė
Nisja shitja e biletave, ndaj Luftėtarit priten shumė tifozė

Nisja shitja e biletave, ndaj Luftėtarit priten shumė tifozė

Qė nga mesdita e sotme nė Shkodėr ka nisur shitja e biletave pėr ndeshjen Vllaznia-Luftėtari. Njoftimi ėshtė bėrė nė faqen zyrtare tė klubit dhe tashmė ēdokush qė ka dėshirė tė jetė prezent nė “Loro Boriēi” ditėn e shtunė, mund tė pajiset me biletėn pėrkatėse. Ajo qė konstatohet lehtėsisht gjatė kėtyre ditėve nė kryeqendrėn e Veriut ėshtė se pėr takimin e radhės ndaj gjirokastritėve ka mė shumė interes nga tifozėt shkodranė. Rezultatet pozitive tė skuadrės sė tyre i kanė bėrė ata tė besojnė se Vllaznia duhet mbėshtetur.

Sinani: Vllaznia të synojë me çdo kusht finalen e Kupës

Ecuria e Vllaznisė duket e pėlqyeshme nė kėtė sezon dhe kuptohet qė duhet tė vazhdojė nė tė njėjtėn mėnyrė. Njė nga njerėzit qė po i qėndron afėr ekipit ėshtė golashėnuesi mė i mirė nė historinė e kėtij klubi, Vioresin Sinani. “Ekipi ėshtė nė njė fazė tė mirė. Ai ka njė gjendje tė mirė dhe lojtarėt po fitojnė besim gjithnjė e mė shumė, se mund tė bėjnė edhe diēka mė tepėr sesa deri tani. Dua tė evidentoj 3-4 lojtarė, qė kam dėshirė t’i pėrmend pėr atė qė po japin nė fushė. Duke filluar nga kapiteni Shtubina, Bardulla e Cicmil, tė cilėt pėr mua po japin maksimumin nė ēdo ndeshje. Kjo nuk do tė thotė se tė tjerėt nuk kanė dhėnė mė tė mirėn, por kėto qė pėrmenda mė sipėr kanė dhėnė diēka mė shumė. Kanė shfaqur ego dhe grintė maksimale nė fushė. Ata janė boshti i ekipit dhe, nėse janė mirė, i japin garanci ekipit. Vllaznia duhet tė pretendojė tė bėjė mė tė mirėn nė kampionat, ndėrkohė qė duhet tė synojė medoemos shkuarjen deri nė finale tė kupės, sepse janė tė gjitha shanset,” – ka thėnė ish-numri 9 i kuqebluve.

Sinani: Vllaznia tė synojė me ēdo kusht finalen e Kupės