Lajmet nga Vllaznia

Ka?i: Ndaj t? kuqve ?p?r jet? a vdekje?

Ka?i: Ndaj t? kuqve ?p?r jet? a vdekje?

Rikthimi i tij tek Vllaznia ?sht? pritur me shum? entuziaz?m. Dhe shkodran?t kishin t? drejt? t?i g?zoheshin ardhjes s? futbollistit t? tyre, q? pasi b?ri em?r me fanel?n kuqeblu, madje duke fituar edhe titullin kampion, p?rshkoi nj? karrier? t? shk?lqyer n? Elbasan, Zvic?r, p?rs?ri n? Elbasan, ku krahas p?rvoj?s, koleksionoi edhe nj? tjet?r titull me ngjyrat verdheblu. Shtatshkurt?ri, i etiketuar ?napolon? n? fush?n e loj?s, me 11 qershor t? k?tij viti ka mbushur 27 vje

Vllaznia n? k?rkim t? skem?s efikase

Trajneri Mirel Josa ?sht? mes 4-4-2 dhe 4-3-3, sepse k?rkon m? shum? grint? n? loj?n ofensive Nj? jav? koh? p?r t? sakt?suar m?nyr?n e t? luajturit p?r ndeshjen e radh?s. Kaq ?sht? afati q? trajneri Josa ka n? dispozicion p?r t? p?rcaktuar gjith?ka n? lidhje me vendosjen e ekipit t? Vllaznis? n? fush?n e loj?s n? takimin e radh?s me Partizanin. Dilemat jan? disa dhe p?r k?t? arsye stafi drejtues i kuqebluve, megjith?se ka filluar kampionati, ende nuk e ka vendosur skem?n fikse t? loj?s. Idet? jan? t? shumta, mund?sit? po ashtu, por ai q? vendos ?sht? realiteti. Mes nj? 4 4 2 shi dhe nj? 4 3 3 ende nuk ?sht? e qart? se kush do t? triumfoj

Vllaznia n? k?rkim t? skem?s efikase
Ahi: Mos u ngut o Partizan!

Ahi: Mos u ngut o Partizan!

Para Likes, Sukajt, Canit, Tafilit, Bishanit e ndonje tjeteri te brezit me te fundit, Franc Ahi, se bashku me Hotin e Arsen Beqirin jane nje treshe, qe kane qene pjese e formacionit kuqeblu te viteve te fundit. Edhe ne kete sezon, Ahi eshte i preferuari i Joses, teksa ka luajtur ne dy ndeshjet e para te kampionatit, nderkohe qe edhe dy te tjeret vazhdojne te jene alternativa per trajnerin e kuqebluve. Pasi kane kaluar nje jave pergatitore intensive ne fushen sportive te Shtojit, ku nuk kane munguar edhe ditet me dy seanca, skuadra futet sot ne javen stervitore anti-Partizan. Fundjava e kaluar eshte mbyllur me nje miqesore ne transferte, me komshinjte modeste pukjane, te cilet kane perfituar nga rasti qe ta kthejne ngjarjen ne nje feste, duke e lidhur edhe me perurimin e stadiumit te ri.

Nora v?shtron drit? n? fund t? tunelit

Tani duket se p?r Vllaznin? ?sht? l?n? prapa periudha e humbjes me Dinamon. Presioni q? ekipit i erdhi nga ajo gjob? prej 20 mij? dollar?sh e vendosur nga presidenti Fushaj, duket se dal?ngadal? prej ?do futbollisti po kalohet si di?ka q? tashm? nuk mund t? kthehet prapa. Tani, kuqeblut? duken se m? shum? jan? t? fokusuar me at?, q? do t? ngjas? t? shtun?n e ardhshme n? Tiran?, kund?r Partizanit. Sipas sulmuesit gjirokastrit t? ekipit kuqeblu, Arlind Nora, nga ky takim duhet t? filloj? kthesa e ekipit t? tij. Madje, sulmuesi ?sht? tep?r optimist se Vllaznia do t? arrij? t? gjej? at? forc?, q? i duhet p?r t? qen? pik?risht aty ku pritet.

Nora v?shtron drit? n? fund t? tunelit
Josa: Mbi Vllaznin? ka shum? presion

Josa: Mbi Vllaznin? ka shum? presion

Q? prej s? shtun?s nuk ka folur m?. Mbase ka dashur t? reflektoj? p?r ato q? nuk i ka b?r? ashtu si duhet, mbase edhe i m?rzitur ende nga humbja e fundit me Dinamon. Dje m? n? fund ka marr? \"zem?r\" dhe ka folur. Mirel Josa, njeriu q? mori mbi vete p?rgjegj?sin? m? t? madhe t? k?saj disfate, nuk ka p?lqyer disa komente q? jan? b?r? n? lidhje me formacionin apo skem?n e loj?s s? nd?rtuar prej tij. Duke qen? k?shtu, ai shpjegon edhe situat?n aktuale n? t? cil?n ndodhen kuqeblut?, por n? fund ?sht? i bindur se Vllaznia mund t? pretendoj? fitoren ndaj Partizanin n? ndeshjen e ardhshme.

Leandro: S?kam probleme me Josen

Leandro da Silva ka ardhur me buje nga Brazili dhe prej tij pritet shume, por ne dy ndeshjet e para te kampionatit nuk ka qene aty ku duhet. Te shtunen e kaluar, ne ndeshjen ndaj bluve ne stadiumin ?Loro Borici?, mesfushori eshte larguar nga fusha, i nderruar nga trajneri Josa, veprim qe nuk u kalua pa diskutime dhe komente, perfshi edhe nga mediat. Ne nje fare menyre, Josa e shpjegoi kete situate, kur gjithcka e lidhi jo me gjendjen sportive te Leandros, por me zgjedhjen taktike.

Leandro: S?kam probleme me Josen