Lajmet nga Vllaznia

Prezantohen zyrtarisht Vllaznit Ultras

Prezantohen zyrtarisht Vllaznit Ultras

Data 14.7.07 asht nj? dit? e shenuar, m? n? fund n? tribunen e Loro Bori?it u val?vit nj? banderole e re. Ajo banderol? kishte t? shkruar mbi t? nje emer , \" VLLAZNIT \" dhe ishte paraqitja e nje grupi te organizum tifozash shkodran . Historia e krijimit te ktij grupi asht e gjate dhe fillon 3 vite ma pare . Tut Rrahmani sebashku me Zamirin para 3 vitesh fillojn? bisedat p?r krijimin e nj? grupi ose shoqat? tifozash e cila duhej t? kishte nj? menyre te re organizimi n? krgasim me menyrat e perdorura vitet e kaluara. N? kontaktet me tifoza t? tjere ne qytet ishte perforcuar kjo ide q? organizimi t? b?hej por jo sipas modelit te shoqates se vjeter te krijume prej Tut Rrahmanit por sipas modeleve te reja, ashtu sic i kan

Vllaznia, n? prov? tre sulmues

Dje n? ambientet e stadiumit \"Loro Bori?i\", pran? ekipit kuqeblu n? st?rvitjen e pasdites ?sht? dalluar edhe nj? lojtar maqedonas i sapo ardhur pran? kuqebluve, pik?risht pasditen e djeshme. Maqedonasi, sulmues 26- vje?ar, Aleksand?r Popovski q? flitet se n? sezonin e fundit ?sht? aktivizuar me ekipin e Pobjed?s n? kampionatin maqedonas. P?r lojtarin e sulmit, q? mund t? jet? nj? afrim i ri i shkodran?ve, duhet t? pritet derisa tekniku Josa t? jap? viston e tij p?r t?, mbasi ta ket? provuar m? par? gjat? st?rvitjeve. Nd?rkoh? q? gjat? seanc?s st?rvitore, pavar?sisht se nuk ka qen? pjes? e ekipit, ?sht? dalluar edhe nj? tjet?r lojtar q? ka ardhur p?r prov? te Vllaznia. Ai ?sht? braziliani 23-vje?ar Jackson Pestana, q? luan n? rolin e mesfushorit t? qendr?s.

Vllaznia, n? prov? tre sulmues
Lika mbetet te Vllaznia, Elbasani \

Lika mbetet te Vllaznia, Elbasani \"dor?zohet\"

Kan? mbajtur shum? shpresa se Gilman Lika do t? ishte pjes? e tyre n? sezonin e ri, por q? nga dita e djeshme drejtuesit e Elbasanit duhet t? mendojn? p?r nj? z?vend?sues t? tij. Vllaznia ka vendosur t? mos heq? dor? nga sh?rbimet e 20-vje?arit, prandaj Lika duhet t? vazhdoj? kontrat?n q? ka me kuqeblut? edhe p?r tri sezone t? tjera. Ka gati nj? muaj q? presidenti Laze ka luajtur ?do gur p?r ta b?r? t? tijin k?t? lojtar, duke i afruar homologut t? tij Fushaj n? fillim huazimin e tij p?r nj? sezon kundrejt nj? vlere parash.

Vllaznia: Sezon i ri, modul i ri loje

Trajneri i kuqebluve Mirel Josa nuk ?sht? ?udi q? t? ndryshoj? skem?n e loj?s k?t? sezon. Planet jan? duke u b?r? pik?risht mbi k?t? ide. Madje edhe n? merkato po tentohet t? gjenden lojtar? q? t\'i p?rshtaten k?saj skeme t? re loje. Ajo q? p?rmendet gjat? k?tyre dit?ve n? kampin shkodran ?sht? edhe skema e re me t? cil?n mendohet t? luaj? Vllaznia n? sezonin e ri. Ndryshimi do t? nis? q? nga rreshtimi n? mbrojtje, ku nuk do t? luhet m? me tre mbrojt?s si deri tani, por do t? kalohet n? nj? vendosje me kat?r lojtar? n? vij? t? drejt?. N? mesfush? nd?rkoh? mund t? aplikohen dy m?nyra t? luajturi. Ose m? nj? mesfush? n? form? rombi, ose me tre lojtar? n? vij? t? drejt? dhe nj? pas shpin?s s? dy sulmuesve.

Vllaznia: Sezon i ri, modul i ri loje
Fushaj, \

Fushaj, \"vizen\" Dabit

Mbasdreken e djeshme, pas nje mbledhje te organizuar me skuadren kuqeblu, presidenti shkodran, Valter Fushaj, ka bere publik qendrimin ndaj Dabulles e Sukajt. Pergjigja per Dabin ka qene e prere dhe pa ndonje hapesire diskutimi: \"Dabulla duhet te shlyeje gjoben prej 5 milion lekesh ne arken e klubit, dhe pastaj eshte i lire nga Vllaznia\", ka shpjeguar qarte presidenti Fushaj duke i dhene fund kesaj telenovele te stergjatur, interpretimi aktorial i se ciles e kishte zanafillen qe ne token kroate, pak minuta perpara ndeshjes se intertotos NK Zagreb-Vllaznia. Por, krahas kesaj, njeshi i klubit shkodran ka bere te ditur se klubi eshte ndalur edhe te sulmuesi Xhevahir Sukaj.

?Shkrin? Sukaj, Dabi i ?ngrire?

Merr fund denimi i sulmuesit kuqeblu, Xhevahir Sukaj, i cili, pas nje konflikti paksa absurd ne perfundim te ndeshjes Trabzonspor-Vllaznia, me pjesetare te stafit teknik, u pezullua pa afat nga tekniku Josa. Gradualisht ngjarjet precipituan ne ate mase, sa gjakrat u nxehen dhe tonet u ngriten. Ai, qe e vuajti me shume se te gjithe kete histori, ishte vete Sukaj, i cili u detyrua te qendronte larg skuadres qe prej asaj dite, deri ne nje vendim te dyte. Kupa Intertoto paska qene shume e pafat per ?xhevahirin? e Vllaznise, pasi nuk luajti ndeshjen e dyte me turqit, ndersa ne turine pare nuk kishte qene as ne Zagreb.

?Shkrin? Sukaj, Dabi i ?ngrire?