Gjoka pas ndeshjes: Kjo fitore, njė oksigjen pėr ne

Gjoka pas ndeshjes: Kjo fitore, njė oksigjen pėr ne

Pas fitores me Lushnjėn, trajneri i Vllaznisė Ernest Gjoka, ėshtė shprehur i qetė duke qėndruar me kėmbė nė tokė. Pėr Gjokėn, ky 3-pikėsh ėshtė njė oksigjen pėr skuadrėn, ndėrsa vuri theksin edhe njėherė tek puna qė duhet bėrė nė tė ardhmen. Gjoka foli edhe pėr dėmtimet e lojtarėve tė skuadrės shkodrane, ku garantoi se mesfushori Hasani do tė jetė i gatshėm pėr sfidėn e rradhės ndaj Luftėtarit, po nė Shkodėr.

Shtyrja e ndeshjes nė favor tė Vllaznisė, ja pėrse

Shtyrja e ndeshjes nė favor tė Vllaznisė, ja pėrse

Tashmė ėshtė zyrtare qė ndeshja e javės sė 10-tė mes Vllaznisė dhe Lushnjės e planifikuar pėr tu zhvilluar kėtė tė mėrkurė do tė zhvillohet tė mėrkurėn e ardhshme. Kjo pėr shkak se bari i ri i fushės sė stadiumit “Loro Boriēi” nuk ėshtė akoma gati pėr tė pritur njė ndeshje. Kėshtu, teksa ekipet e tjera tė Superiores do tė startojnė fazėn ė dytė, Vllaznia e Lushnja do tė qėndrojnė pushim.