0

Leandro-Delain: S\'kemi detyrime ndaj askujt

Leandro-Delain: S\'kemi detyrime ndaj askujt

Me t? mb?rritur n? Shkod?r, dy lojtar?t e k?rkuar me ngulm n? merkato nga Vllaznia, braziliani Leandro dhe kongolezi Delain, kan? nxituar t? dalin n? nj? konferenc? shtypi. N? or?n 17.00, n? zyrat e klubit \"Vllaznia\" t? shoq?ruar nga drejtori teknik, Edi Martini, ata kan? sqaruar pozicionin e tyre n? lidhje me skuadrat e m?parshme. Partizani dhe Flamurtari pretendojn? se futbollist?t n? fjal? e kan? prishur kontrat?n n? m?nyr? t? nj?anshme dhe si rrjedhoj? duhet t? paguajn? nj? d?mshp?rblim t? madh ndaj tyre. I pari q? ka folur ka qen? Leandro da Silva, i cili tha: \"Nuk e kuptoj se ?far? pretendon Partizani. Jemi ne futbollist?t q? duhet t? ankohemi dhe jo ky klub.

Belisha, mes Bes?s dhe Vllaznis

Ka kaluar nj? sezon t? shk?lqyer futbollistik n? radh?t e klubit Besa t? Kavaj?s, ku p?rve? trofeut t? Kup?s s? Shqip?ris?, t? enjten mbr?ma, s? bashku me kampin kavajas ka shijuar edhe kualifikimin p?r n? turin e dyt? t? Kup?s UEFA. Por takimi me Bezhanijan mund t? ket? qen? e fundit p?r t?, te Kavajasit. Joshja Vllaznia ?sht? e madhe p?r shkodranin, i cili mund t? l?r? n? mes t? rrug?s nj? aventur? t? shk?lqyer n? UEFA me Bes?n e tij.

Belisha, mes Bes?s dhe Vllaznis
Vllaznia, pran? Duros n? kat?r l?vizje

Vllaznia, pran? Duros n? kat?r l?vizje

Nuk ?sht? m? nj? thashetheme, q? ?sht? i destinuar t? mbetet para nj? kafeje n? lokalet e Shkodr?s. Nuk ?sht? m? vet?m nj? ?nd?rr e Vllaznis?, p?r t? pasur nj?rin prej lojtar?ve m? p?rcaktues t? kampionatit shqiptar. ?sht? shum? m? shum? se kaq: mes kuqbluve dhe mesfushorit t? Tiran?s dhe ekipit ton? komb?tar, Klodian Duro, ?sht? nj? tratativ? e v?rtet?. Me t? gjith? element?t e saj n? fund t? s? cil?s nj? l?vizje e Klodian Duros drejt qytetit verior, ?sht? m? se reale.. Pavar?sisht se vet? Duro nuk ka konfirmuar ende asgj?, dje n? Shkod?r ?karta Duro? ka qen? s?rish nj? ??shtje e dor?s s? par?. Burimet pran? klubit Vllaznia thon? se t? autorizuarit e presidentit Fushaj

Vllaznia n? gjueti afrikan?sh

Drejtuesit e Vllaznis? m?sohet se jan? n? pritje t? t? tjer? lojtar?ve pran? ekipit t? tyre. K?saj here, n? ndryshim me lajmet e m?parshme, k?ta lojtar? jan? kryesisht afrikan?, q? i shtohen brazilian?ve e portugez?ve q? priteshin te kuqeblut?, por ende nuk jan? dukur n? grumbullimin e ekipit n? Nikshiq t? Malit t? Zi. Ajo ?ka m?sohet nga burime pran? klubit kuqeblu, ?sht? se drejtues t? k?tij klubi jan? n? nj? marr?dh?nie pune me nj? prej agjencive m? prestigjioze q? operon n? Gjermani, e cila merret me l?vizjen e lojtar?ve t? ndrysh?m, por kryesisht afrikan?.

Vllaznia n? gjueti afrikan?sh
Klodian Duro, \

Klodian Duro, \"fjal?kryqi\" do zgjidhje

N?se ka nj? futbollist n? kampionatin shqiptar, q? me deklarimet e tij krijon gjithnj? zhurm?, madje hap edhe debate mediatke, ky ?sht? pa diskutim Klodian Duro. Ndoshta kjo ndodh edhe nga statura e tij prej nj? futbollisti, q? i p?lqen t\'i ndez? sfidat delikate para zhvillimit t? tyre, ku ve?ohet kryesisht ajo mes Tiran?s dhe Partizanit, por edhe ngaq? ?sht? \"peshk\" i mir? p?r gazetar?t, pasi nxjerr n? t? shumt?n e rasteve \"scoop\"-e nga goja. Madje, m? shum? se kaq, Klodian Duro ?sht? kthyer tashm? n? nj? \"fjal?kryq\" t? v?rtet? t? merkatos verore shqiptare, t? cilin mediat e ndryshme sportive mundohen ta zgjidhin, sa i takon destinacionit t? ri t? tij, por pa goditur akoma n? shenj?.

\"Lupa\" e Martinit: Edhe 3 \"big?\" kuqeblu

Prej pak dit?sh ka nisur nj? detyr? t? re. Posti i drejtorit teknik q? mban aktualisht te Vllaznia ?sht? nj? e re tjet?r n? CV n? e Edi Martinit. Futbollisti i talentuar shkodran, pasi e ka mbyllur shpejt karrier?n futbollistike, p?r nj? periudh? t? shkurt?r kohore ka drejtuar Luft?tarin sezonin e kaluar, nd?rkoh? q? tashm? do t? jet? n? postin e drejtuesit teknik t? klubit shkodran. Puna e tij aktuale ?sht? e p?rqendruar n? rregullimin e funksionimit t? ekipeve zinxhir t? Vllaznis?, por v?mendja e tij nuk ?sht? asnj?her? larg as ekipit t? t? rriturve. Kontaktet e shpeshta me Jos?n dhe pjes?tar?t e stafit t? tij, nd?rhyrja te menaxher? t? ndrysh?m p?r t? gjetur lojtar? cil?sor?, jan? gj?ra t? p?rditshme p?r t

\