0

VLLAZNIA FIRMOS ME SULMUESIN CHARLES ATSINA

VLLAZNIA FIRMOS ME SULMUESIN CHARLES ATSINA

Nje tjeter perforcim per ekipin tone. Sulmuesi Charles Atsina ka gjetur akordin me drejtuesit e klubit dhe me pas ka firmosur kontraten e ofruar nga ato. Kesisoj, ai do te jete pjese e Vllaznise per sezonin e ardhshem, me opsionin per ta zgjatur edhe nje tjeter. Mire se erdhe Charles!

Vllaznia shpërthen në gola dhe gjen sulmuesin

Vllaznia ka zhvilluar miqėsoren e radhės me Kastriotin dhe e ka fituar thellė atė, duke bindur nė lojė, ēka normalisht e kėnaq trajnerin Armando Cungu. Njė nga qėllimet e kėtij testi me krutanėt ishte vėzhgimi i lojtarėve tė ardhur nė provė dhe pėr dy prej tyre ende nuk ėshtė marrė njė vendim, madje qė tė arritėn tė shėnonin dy golat e parė nė miqėsoren e djeshme, konkretisht Dupovac nė minutėn e nėntė dhe Atsina nė tė 16-n.

Vllaznia shpėrthen nė gola dhe gjen sulmuesin
Rinovon Gocaj, Edon Hasani firmos me Vllazninė

Rinovon Gocaj, Edon Hasani firmos me Vllazninė

Merr fund “odeiseja” e Edon Hasanit, pas mbylljes sė kontratės me Kukėsin, para mbarimit tė sezonit tė shkuar futbollistik. Emri i tij u pėrmend te Partizani nė merkaton e kėsaj vere, madje pati njė takim tė mesfushorit shkodran me presidentin Gazmend Demi, por trajneri i ri i tė kuqve, Mark Iuliano, vendosi veton, duke mos e preferuar nė projektin e tij. Nė kėtė mėnyrė, pasi nuk siguroi dot njė ekip tė huaj nga jashtė vendit, ēka ishte qėllim parėsor, Hasani vendosi tė kthehet nė shtėpi, tek ekipi i zemrės, Vllaznia. Ai ėshtė prezantuar sot dhe pėrbėn njė prurje mjaft cilėsore pėr Armand Cungun. Njė sinjal vėrtet pozitiv, se gjėrat po ndryshojnė pėr mirė te Vllaznia. Kujtojmė se herėn e fundit, kur Hasani ka luajtur me fanellėn kuqeblu, ka qenė viti 2012.