0

Cungu: Mjaft me akuza, ndaj Skënderbeut për fitore

Vllaznia do të luajë ditën e nesërme ndeshjen e radhës në kampionat ku do të përballet me Skënderbeun. Kjo ndeshje është përshirë nga një lumë akuzash dhe aludimesh në lidhje me një marrëveshje të mundshme mes skuadrave, por trajneri Cungu mohj gjithçka. Kreu i pankinës shkodrane shprehet se skuadra e tij do të kërkojë vetëm fitoren në këtë ndeshje. Ja deklarat e Cungut në konferencënpër shtyp:

Cungu: Mjaft me akuza, ndaj Skënderbeut për fitore

MADZAR: VLLAZNIA OBJEKTIV VETËM FITOREN NDAJ KORABIT

Takimi i djeshëm i tifozëve të Vllaznisë me futbollistët dhe stafin teknik, nuk duhet konsideruar as protestë dhe as revoltë por mbështetje për skuadrën. Kështu e ka komentuar për mediat drejtori sportiv i klubit shkodran Eugent Zeka atë çfarë ndodhi në stërvitjen e djeshme të kuqebluve. Sipas tij, fakti që tifozët janë pranë Vllaznisë në këtë moment, ka më shumë rëndësi se çdo gjë tjetër.

MADZAR: VLLAZNIA OBJEKTIV VETËM FITOREN NDAJ KORABIT