0

Rinovon Gocaj, Edon Hasani firmos me Vllazninė

Rinovon Gocaj, Edon Hasani firmos me Vllazninė

Merr fund “odeiseja” e Edon Hasanit, pas mbylljes sė kontratės me Kukėsin, para mbarimit tė sezonit tė shkuar futbollistik. Emri i tij u pėrmend te Partizani nė merkaton e kėsaj vere, madje pati njė takim tė mesfushorit shkodran me presidentin Gazmend Demi, por trajneri i ri i tė kuqve, Mark Iuliano, vendosi veton, duke mos e preferuar nė projektin e tij. Nė kėtė mėnyrė, pasi nuk siguroi dot njė ekip tė huaj nga jashtė vendit, ēka ishte qėllim parėsor, Hasani vendosi tė kthehet nė shtėpi, tek ekipi i zemrės, Vllaznia. Ai ėshtė prezantuar sot dhe pėrbėn njė prurje mjaft cilėsore pėr Armand Cungun. Njė sinjal vėrtet pozitiv, se gjėrat po ndryshojnė pėr mirė te Vllaznia. Kujtojmė se herėn e fundit, kur Hasani ka luajtur me fanellėn kuqeblu, ka qenė viti 2012.