Lajmet e fundit

Vllaznia firmos edhe me sulmuesin Andi Ribaj

Vllaznia firmos edhe me sulmuesin Andi Ribaj

Orėt e fundit tė merkatos sė kampionatit shqiptar kanė sjellė njė tjetėr futbollist tek Vllaznia. Bėhet fjalė pėr sulmuesin 27-vjeēar, Andi Ribaj. Ai ka mbėrritur nė Shkodėr pasditen e sė martės dhe ka mbyllur gjithēka sa i takon marrėveshjes me drejtuesit e klubit, duke hedhur mė pas edhe firmėn nė kontratė.

KESINOVIÇ DHE ONUOHA, DY LOJTARË NË PROVË TEK VLLAZNIA

Pėrpjekjet e drejtuesve tė Vllaznisė pėr tė gjetur lojtarėt e duhur nė merkato, vazhdojnė. Pėr kėtė arsye ditėn e sotme kanė mbėrritur nė kampingun e skuadrės tonė nė Berane edhe dy futbollistė tė tjerė. Bėhet fjalė pėr Karlo Kesinoviē dhe Randy Onuoha. I pari ėshtė kroat, luan nė rolin e qendėrmbrojtėsit, ėshtė 27 vjeē dhe 1.96 m i lartė. Nė sezonin e fundit ka qenė pjesė e ekipit maltez tė Superligės St. Andreės FC. I dyti ndėrkohė ėshtė me pasaportė hollandeze dhe luan si mbrojtės i majtė. Onuoha ėshtė 23 vjeē dhe 1.80 m i lartė. Nė sezonin e fundit ka qenė pjesė e ekipit Neftochimik nė Bullgari. Ato do tė testohen menjėherė qė nė miqėsoren qė kuqeblutė do tė zhvillojnė pasditen e sė premtes ndaj ekipit malazez Petnjica. Drejtuesit e klubit shpresojnė qė kėta futbollistė tė bindin stafin teknik nė mėnyrė qė mė pas tė hedhin firmė nė kontratė pėr tė plotėsuar siē duhet skuadrėn nė prag tė nisjes sė sezonit tė ri futbollistik.

KESINOVIĒ DHE ONUOHA, DY LOJTARĖ NĖ PROVĖ TEK VLLAZNIA
VLLAZNIA FIRMOS ME SULMUESIN CHARLES ATSINA

VLLAZNIA FIRMOS ME SULMUESIN CHARLES ATSINA

Nje tjeter perforcim per ekipin tone. Sulmuesi Charles Atsina ka gjetur akordin me drejtuesit e klubit dhe me pas ka firmosur kontraten e ofruar nga ato. Kesisoj, ai do te jete pjese e Vllaznise per sezonin e ardhshem, me opsionin per ta zgjatur edhe nje tjeter. Mire se erdhe Charles!

Vllaznia shpërthen në gola dhe gjen sulmuesin

Vllaznia ka zhvilluar miqėsoren e radhės me Kastriotin dhe e ka fituar thellė atė, duke bindur nė lojė, ēka normalisht e kėnaq trajnerin Armando Cungu. Njė nga qėllimet e kėtij testi me krutanėt ishte vėzhgimi i lojtarėve tė ardhur nė provė dhe pėr dy prej tyre ende nuk ėshtė marrė njė vendim, madje qė tė arritėn tė shėnonin dy golat e parė nė miqėsoren e djeshme, konkretisht Dupovac nė minutėn e nėntė dhe Atsina nė tė 16-n.

Vllaznia shpėrthen nė gola dhe gjen sulmuesin