Lajmet e fundit

“Vllaznit Ultras” Premtojnë tifozeri të zjarrtë

“Vllaznit Ultras” Premtojnë tifozeri të zjarrtë

Tifogrupi “Vllaznit Ultras” kane nisur pergatitjet qe diten e sotme duke vene banderola ne shkallet e stadiumit “Loro Boriçi” ne mbeshtetje te ekipit Shkodran. Kete gje e kane bere me dije ne rrjetin social facebook. Kjo pergatitje behet nje dite para ndeshjes Vllaznia – Luftetari, e cila do te luhet neser ne ora 14.00.

Nisja shitja e biletave, ndaj Luftëtarit priten shumë tifozë

Që nga mesdita e sotme në Shkodër ka nisur shitja e biletave për ndeshjen Vllaznia-Luftëtari. Njoftimi është bërë në faqen zyrtare të klubit dhe tashmë çdokush që ka dëshirë të jetë prezent në “Loro Boriçi” ditën e shtunë, mund të pajiset me biletën përkatëse. Ajo që konstatohet lehtësisht gjatë këtyre ditëve në kryeqendrën e Veriut është se për takimin e radhës ndaj gjirokastritëve ka më shumë interes nga tifozët shkodranë. Rezultatet pozitive të skuadrës së tyre i kanë bërë ata të besojnë se Vllaznia duhet mbështetur.

Nisja shitja e biletave, ndaj Luftëtarit priten shumë tifozë
Cungu i sinqerte: Fitore pa shije, Bushiçin e pres ne Janar

Cungu i sinqerte: Fitore pa shije, Bushiçin e pres ne Janar

Armando Cungun nuk e ka kënaqur plotësisht fitorja në Vlorë. Trajneri i Vllaznisë sërish u shpreh me rezerva për skuadrën e tij pas suksesit 1-0 ndaj Flamurtarit. Ai kritikoi lojtarët e tij veçanërisht për lojën në pjesën e parë, ndërsa pranoi se do të dëshironte rikthimin e sulmuesit Tomislav Bushiç në afatin kalimtar të janarit.

Tri të verdha, Alsid Tafili mungon në Kukës

Një nga lojtarët më stabël në formacionin kuqeblu të këtyre 9 javëve të para të kampionatit ka qenë mesfushori Alsid Tafili. Megjithatë, për sfidën e radhës me Kukësin, që do të luhet ditën e diel, ai do t’i mungojë formacionit shkodran. Në ndeshjen e djeshme, me Tiranën, ai është ndëshkuar me karton të verdhë, që ka qenë i treti për të dhe për këtë arsye, në ndeshjen e ardhshme do të jetë i detyruar të mungojë. Kjo do të jetë ndeshja e pare, që trajnerit Cungu do t’i duhet të bëjë planet pa këtë futbollist në qendrën e mesit të fushës.

Tri të verdha, Alsid Tafili mungon në Kukës
Marku drejt rikuperimit, për Bardullën ka ende dilema

Marku drejt rikuperimit, për Bardullën ka ende dilema

Pragndeshja me Teutën po shoqërohet nga lajme përgjithësisht të mira në kampin shkodran, sa i takon kontigjentit të lojtarëve të gatshëm. Prej 4 javësh, mbrojtësi i majtë, Antonio Marku, kishte shfaqur probleme në gjurin e majtë, por duket se tashmë i ka kaluar dhe nuk përjashtohet mundësia që në takimin e radhës ta nisë nga minuta e parë. Sa i takon mesfushorit Bardulla, për të ka ende një dilemë. Në ndeshjen me Laçin u detyrua të largohej nga fusha e lojës, pas një dëmtimi në minutën e 32-të të takimit.

"Loro Boriçi" i mbyllur për një muaj. Nis puna me tapetin

Vetëm 45 ditë pas inagurimit të stadiumit "Loro Boriçi", ka filluar ndërhyrja në tapetin e tij. Federata Shqiptare e Futbollit, është detyruar të bëjë një ndërhyrje të tillë në mënyrë që ta kthejë në parametrat optimalë dhe ta bëjë gati për ndeshjen e rradhës të kombëtares shqiptare, atë që do të luhet më 12 nëntor ndaj Izraelit. Për këtë arsye, prej dy ditësh, punonjësit e terreneve sportive kanë nisur punën në këtë impiant sportiv. Nuk bëhet fjalë për heqje krejtësisht të tapetit aktual dhe vendosjen e një të riu por specialistët përkatës kanë menduar një zgjidhje tjetër për mbledhje bari dhe bashkimin e tij me barin aktual.