Lajmet e fundit

"Loro Boriçi" i mbyllur për një muaj. Nis puna me tapetin

Vetëm 45 ditë pas inagurimit të stadiumit "Loro Boriçi", ka filluar ndërhyrja në tapetin e tij. Federata Shqiptare e Futbollit, është detyruar të bëjë një ndërhyrje të tillë në mënyrë që ta kthejë në parametrat optimalë dhe ta bëjë gati për ndeshjen e rradhës të kombëtares shqiptare, atë që do të luhet më 12 nëntor ndaj Izraelit. Për këtë arsye, prej dy ditësh, punonjësit e terreneve sportive kanë nisur punën në këtë impiant sportiv. Nuk bëhet fjalë për heqje krejtësisht të tapetit aktual dhe vendosjen e një të riu por specialistët përkatës kanë menduar një zgjidhje tjetër për mbledhje bari dhe bashkimin e tij me barin aktual.

Vllaznia e kalon me autokritikë, dy analiza për humbjen në Korçë

Humbja e së shtunës në Korçë, ndaj Skënderbeut, sigurisht që nuk është kaluar lehtë në kampin shkodran. Drejtuesit e klubit, si dhe stafi teknik, më shumë kanë qenë të shqetësuar me lojën e dobët, të zhvilluar në këtë transfertë. Pasditen e djeshme, ekipi kuqeblu ka zhvilluar analizën përkatëse. Vetë klubi e ka konsideruar një analizë të zakonshme, ashtu siç ndodh rregullisht tek ky ekip, në ditën e parë të stërvitjes, pas ndeshjes, dhe kjo ndodh si në rastet kur skuadra fiton, barazon, apo dhe humb.

Vllaznia e kalon me autokritikë, dy analiza për humbjen në Korçë
VLLAZNIA PRANË KALIMIT NË TURIN E DYTË TË KUPËS. FITON 3-0 ME MAMURRASIN

VLLAZNIA PRANË KALIMIT NË TURIN E DYTË TË KUPËS. FITON 3-0 ME MAMURRASIN

Vllaznia e ka nisur mbarë ecurinë e saj në Kupën e Shqipërisë së këtij sezoni. Në ndeshjen e parë të turit të parë, atë të luajtur pasditen e sotme në Mamurras ndaj skuadrës vendase të cilën e ka fituar me rezultatin e pastër 3-0. Një rezultat që thuajse e ka kualifikuar atë për në turin e dytë të këtij kompeticioni ndonëse janë për t’u luajtur edhe 90 minuta të tjera pas një jave në Shkodër. Trajneri Cungu ka hedhur në fushë në këtë ndeshje të parë ndaj Mamurrasit këtë formacion: Selimaj, Gocaj, Pjeshka, Vrapi, Gurishta, Bardulla, Kruja, Kalaja, Çinari, Vaitzer dhe Dibra.

Antonio Markun e frenon menisku, mungon edhe në Korçë

Shkon në dy numri i mungesave të sigurta në formacionin e Vllaznisë për ndeshjen me Skënderbeun, ditën e shtunë. Pas asaj të mesfushorit Bardulla, për shkak kartonësh, konfirmohet edhe mungesa e mbrojtësit Marku, por këtë herë për dëmtim. Lojtari nuk luajti as në ndeshjen e kaluar ndaj Korabit, pikërisht për shkak të shqetësimeve që ka ndjerë në gjurin e tij të majtë. Nga sa mësohet, ai ka bërë edhe rezonancën magnetike, nga e cila është konstatuar një çarje e meniskut.

Antonio Markun e frenon menisku, mungon edhe në Korçë
Cungu: Korabi ka vetëm emrin si debutues. Duam fitoren!

Cungu: Korabi ka vetëm emrin si debutues. Duam fitoren!

Armando Cungu, në prononcimin e tij për mediat, ditën e sotme, ka bërë të ditur se Vllaznia nuk ka pse të jetë nën presion. Sipas tij, ajo duhet të kërkojë fitoren, sepse i ka mundësitë për ta bërë një gjë të tillë: “Po kalojmë një moment të mirë dhe duhet ta shfrytëzojmë këtë gjë. Unë e konsideroj një ndeshje të vështirë këtë me Korabin, por kjo nuk na tremb.