Superliga

Fiton ndaj Bylisit, Vllaznia nis garën për vendin e 6-të

Fiton ndaj Bylisit, Vllaznia nis garën për vendin e 6-të

Është mbyllur me fitoren e shkodranëve 1-0 ndeshja e vlefshme për javën e 27-të mes Bylisit dhe Vllaznisë Ka vendosur goli i realizuar nga Kalaja në minutën e 9', për të regjistruar fitoren e tretë radhazi për kuqeblutë që ndodhen vetëm 1 pikë larg vendit të gjashtë Ballshiotët regjistrojnë humbjen e tretë në pesë ndeshjet e fundit, duke mbetur në vend të nëntë, dy pikë më pak se Flamurtari i vendit të tetë

Vllaznia rigjen golin. Shtatë të tillë në dy ndeshjet e fundit

Më së shumti, ky numër i madh golash ka shërbyer për t'u dhënë gjashtë pikë atyre, me të cilat kanë krijuar njëfarë shkëputjeje nga Flamurtari dhe Bylis. Ky "shpërthim" i skuadrës shkodrane në fakt ka bërë përshtypje, sepse në 24 javë kampionat, ajo kishte shënuar gjithsej 20 gola. Ndërsa në dy javët e fundit, 7 gola.

Vllaznia rigjen golin. Shtatë të tillë në dy ndeshjet e fundit
Cungu: Nuk kemi siguruar akoma asgjë

Cungu: Nuk kemi siguruar akoma asgjë

Trajneri i Vllaznisë vlerëson fitoren e arritur ndaj Tiranës, por kërkon të mbajë ekipin me këmbë në tokë, sa i përket luftës për mbijetesë "Sikurse e kam thënë edhe pas ndeshjes ndaj Skënderbeut, kemi arritur një fitore, por nuk kemi siguruar asgjë më shumë"