Superliga

Ndeshja javes pare: Vllaznia 0-1 Skenderbeu

Ndeshja javes pare: Vllaznia 0-1 Skenderbeu

Takimi Vllaznia – Skenderbeu ka perfunduar me rezultatin 0-1. Autori i golit te vetem te ndeshjes qe Arapi, i cili shenoi ne te 15ā€². Shkodranet u mobilizuan sidomos ne gjysmen e dyte te pjeses se pare per te barazuar, por kampionet e Shqiperise nuk leshuan pe, pavaresisht se po luanin jo me te gjithe lojtaret titullare.

Java e ardhshme, kalendar ferri pėr Vllazninė

Java e ardhshme, kalendar ferri pėr Vllazninė

Brenda 3-4 ditėve gjatė javės tjetėr, do tė ketė dy pėrballje shumė tė vėshtira, fillimisht tė mėrkurėn ndaj Skėnderbeut ndeshjen e prapambetur tė javės sė parė dhe pastaj nė fundjavėn qė vjen ndaj Partizanit.Ndaj Skėnderbeut dhe Partizanit patjetėr qė duhet tentuar marrja e pikėve, sepse nė rast se Vllaznia do tė pėsojė edhe dy humbje tė tjera, atėherė pasojat te skuadra do ishin tė mėdha.