Superliga

Rinovon Gocaj, Edon Hasani firmos me Vllazninë

Rinovon Gocaj, Edon Hasani firmos me Vllazninë

Merr fund “odeiseja” e Edon Hasanit, pas mbylljes së kontratës me Kukësin, para mbarimit të sezonit të shkuar futbollistik. Emri i tij u përmend te Partizani në merkaton e kësaj vere, madje pati një takim të mesfushorit shkodran me presidentin Gazmend Demi, por trajneri i ri i të kuqve, Mark Iuliano, vendosi veton, duke mos e preferuar në projektin e tij. Në këtë mënyrë, pasi nuk siguroi dot një ekip të huaj nga jashtë vendit, çka ishte qëllim parësor, Hasani vendosi të kthehet në shtëpi, tek ekipi i zemrës, Vllaznia. Ai është prezantuar sot dhe përbën një prurje mjaft cilësore për Armand Cungun. Një sinjal vërtet pozitiv, se gjërat po ndryshojnë për mirë te Vllaznia. Kujtojmë se herën e fundit, kur Hasani ka luajtur me fanellën kuqeblu, ka qenë viti 2012.

Vllaznia barazon kunder Korabit

Vllaznia nuk arrin te shkoje me shume se barazimi 1-1 kunder ekipit te Korabit te Peshkopise. Pjesa e pare fillon mire per ekipin e Vllaznise ku zoteron mire topin dhe ka epersi kunder ekipit te Korabit por pa arritur qe te zhbllokoje rezultatin.

Vllaznia barazon kunder Korabit