Superliga

Vllaznia humbet 3-2 kunder Luftetarit

Shumë thjeshtë dhe në një festival golash Luftëtari ka arritur që të marrë 3 pikët përballë kuqebluve. Në momentin më të mirë të ekipit shkodran dhe pas një sërë rezultatesh pozitive vjen Luftëtari që prish ecurinë e ndeshjeve të fundit.

Vllaznia humbet 3-2 kunder Luftetarit

Vllaznia “blindohet” para Laçit

Mesjava e kthen në transfertë Vllazninë, pasi shkodranët udhëtojnë drejt Laçit për t’u përballur me vendasit. Në atë ndeshje kuqeblutë do të jenë të plotë, teksa në dispozicion të Cungut do të jenë edhe lojtarët që ishin të pezulluar me kartonë.

 Vllaznia “blindohet” para Laçit
Cungu: I kenaqur me fitoren por duhet te kerkojme me shume

Cungu: I kenaqur me fitoren por duhet te kerkojme me shume

Tranjeri i Vllaznise Armando Cungu, pas fitores me rezultatin e paster 3-0 kunder ekipit te Korabit, ne intervisten per Super Sport eshte shprehur entuziast per fitoren e arritur. Por nga ana tjeter ai ka kerkuar qe lojtaret e Vllaznise duhet te kerkojne me shume nga vetja ne menyre qe te arrijne edhe fitore te tjera.