Superliga

Fiton ndaj Bylisit, Vllaznia nis garėn pėr vendin e 6-tė

Fiton ndaj Bylisit, Vllaznia nis garėn pėr vendin e 6-tė

Ėshtė mbyllur me fitoren e shkodranėve 1-0 ndeshja e vlefshme pėr javėn e 27-tė mes Bylisit dhe Vllaznisė Ka vendosur goli i realizuar nga Kalaja nė minutėn e 9', pėr tė regjistruar fitoren e tretė radhazi pėr kuqeblutė qė ndodhen vetėm 1 pikė larg vendit tė gjashtė Ballshiotėt regjistrojnė humbjen e tretė nė pesė ndeshjet e fundit, duke mbetur nė vend tė nėntė, dy pikė mė pak se Flamurtari i vendit tė tetė

Vllaznia rigjen golin. Shtatë të tillë në dy ndeshjet e fundit

Mė sė shumti, ky numėr i madh golash ka shėrbyer pėr t'u dhėnė gjashtė pikė atyre, me tė cilat kanė krijuar njėfarė shkėputjeje nga Flamurtari dhe Bylis. Ky "shpėrthim" i skuadrės shkodrane nė fakt ka bėrė pėrshtypje, sepse nė 24 javė kampionat, ajo kishte shėnuar gjithsej 20 gola. Ndėrsa nė dy javėt e fundit, 7 gola.

Vllaznia rigjen golin. Shtatė tė tillė nė dy ndeshjet e fundit
Cungu: Nuk kemi siguruar akoma asgjė

Cungu: Nuk kemi siguruar akoma asgjė

Trajneri i Vllaznisė vlerėson fitoren e arritur ndaj Tiranės, por kėrkon tė mbajė ekipin me kėmbė nė tokė, sa i pėrket luftės pėr mbijetesė "Sikurse e kam thėnė edhe pas ndeshjes ndaj Skėnderbeut, kemi arritur njė fitore, por nuk kemi siguruar asgjė mė shumė"