Superliga

Vllaznia rigjen golin. Shtatė tė tillė nė dy ndeshjet e fundit

Vllaznia rigjen golin. Shtatė tė tillė nė dy ndeshjet e fundit

Mė sė shumti, ky numėr i madh golash ka shėrbyer pėr t'u dhėnė gjashtė pikė atyre, me tė cilat kanė krijuar njėfarė shkėputjeje nga Flamurtari dhe Bylis. Ky "shpėrthim" i skuadrės shkodrane nė fakt ka bėrė pėrshtypje, sepse nė 24 javė kampionat, ajo kishte shėnuar gjithsej 20 gola. Ndėrsa nė dy javėt e fundit, 7 gola.

Cungu: Nuk kemi siguruar akoma asgjë

Trajneri i Vllaznisė vlerėson fitoren e arritur ndaj Tiranės, por kėrkon tė mbajė ekipin me kėmbė nė tokė, sa i pėrket luftės pėr mbijetesė "Sikurse e kam thėnė edhe pas ndeshjes ndaj Skėnderbeut, kemi arritur njė fitore, por nuk kemi siguruar asgjė mė shumė"

Cungu: Nuk kemi siguruar akoma asgjė