Kupa e Shqiperise

Sinani: Vllaznia të synojë me çdo kusht finalen e Kupës

Sinani: Vllaznia të synojë me çdo kusht finalen e Kupës

Ecuria e Vllaznisë duket e pëlqyeshme në këtë sezon dhe kuptohet që duhet të vazhdojë në të njëjtën mënyrë. Një nga njerëzit që po i qëndron afër ekipit është golashënuesi më i mirë në historinë e këtij klubi, Vioresin Sinani. “Ekipi është në një fazë të mirë. Ai ka një gjendje të mirë dhe lojtarët po fitojnë besim gjithnjë e më shumë, se mund të bëjnë edhe diçka më tepër sesa deri tani. Dua të evidentoj 3-4 lojtarë, që kam dëshirë t’i përmend për atë që po japin në fushë. Duke filluar nga kapiteni Shtubina, Bardulla e Cicmil, të cilët për mua po japin maksimumin në çdo ndeshje. Kjo nuk do të thotë se të tjerët nuk kanë dhënë më të mirën, por këto që përmenda më sipër kanë dhënë diçka më shumë. Kanë shfaqur ego dhe grintë maksimale në fushë. Ata janë boshti i ekipit dhe, nëse janë mirë, i japin garanci ekipit. Vllaznia duhet të pretendojë të bëjë më të mirën në kampionat, ndërkohë që duhet të synojë medoemos shkuarjen deri në finale të kupës, sepse janë të gjitha shanset,” – ka thënë ish-numri 9 i kuqebluve.

Vllaznia mund thelle 6-0 Kamzen per Kupe

Hapi I parë I hedhur para tre javësh në Kamëz, është pasuar me një të dytë pasditen e së mërkurës dhe Vllaznia është kualifikuar për në turin çerekfinal të Kupës së Shqipërisë. Nëse në ndeshjen e parë kuqeblutë kishin fituar 2-0, në ndeshjet e kthimit ata kanë shënuar plot 6 gola në portën kundërshtare, pa pësuar asnjë. Tre prej tyre janë shënuar në pjesën e parë dhe kanë patur për autorë Dycën, Pepën dhe Krymin. Pikërisht këto gola, kanë bërë që skuadra mike të dorëzohet totalisht. Kjo është vërejtur në pjesën e dytë të ndeshjes, kur futbollistët e Vllaznisë jo vetëm kanë shënuar edhe tre gola të tjerë por kanë patur mundësi të shënojnë edhe më shumë.

Vllaznia mund thelle 6-0 Kamzen per Kupe

VLLAZNIA E CUNGUT E NIS ME BARAZIM NDAJ SKËNDERBEUT

Vllaznia e Armando Cungut e ka nisur ecurinë e saj me një barazim pa gola ndaj kampionëve në fuqi të vendit, korçarëve të Skënderbeut në ndeshjen e parë çerekfinale të Kupës së Shqipërisë Në takimin e luajtur pasditen e së dielës në "Reshit Rusi" në prani të një numri të konsiderueshëm tifozësh, dy ekipet kanë zhvilluar një ndeshje të qetë dhe rezultati 0-0 i fiksuar në fund të 90 minutavë duket se i ka kënaqur ato.

VLLAZNIA E CUNGUT E NIS ME BARAZIM NDAJ SKËNDERBEUT

Vllaznia, me formacionin e dytë ndaj Apolonisë për Kupë

Gjysma e skuadrës, përfshi edhe pjestarë të stafit teknik, do të qëndrojë në Shkodër për të vijuar me stërvitjen dhe përgatitjet për sfidën e fundjavës. Në këtë grup bëjnë pjesë thuajse të gjithë titullarët e aktivizuar në ndeshjet e fundit. Ndërkohë, drejt Fierit, mëngjesin e sotëm ka udhëtuar trajneri Grima me pjesën tjetër të lojtarëve, të cilët nuk kanë luajtur shumë në sfidat e kaluara. Në këtë grup lojtarësh, megjithatë, bëjnë pjesë edhe emra të njohur.

Vllaznia, me formacionin e dytë ndaj Apolonisë për Kupë