Kupa e Shqiperise

Pezullohet Shtubina, theu disiplinën në stërvitje

Pezullohet Shtubina, theu disiplinën në stërvitje

Nga ana e pjesëtarëve të stafit teknik nuk ka ndonjë koment më shumë, megjithatë mësohet se ditën e hënë është lënë që të ketë një takim me futbollistin për të biseduar për vazhdimësinë. Nga ajo çfarë arrijmë të marrim vesh, në stërvitjen e së premtes, kur trajneri Zmijani nuk ka qenë present, ngaqë ka marrë pjesë në mbledhjen e bordit të klubit, merret vesh që Shtubina ka patur një debat në stërvitje me zëvendëstrajnerin Dibra.

Kupa e Shqiperise: Pogradeci - Vllaznia 1-1

Vllaznia barazon me shifrat 1-1 në Pogradec. Shkodranët, edhe pse kaluan të parët në avantazh me anë të libanezit Kdouh, nuk rezistuan dot deri në fund. Në të 82-ën ka menduar Çekiçi që të baraspeshojë rezultatin, duke u komplikuar jo pak punët kuqebluve për kualifikimin. Ka qenë një duel i luftuar në fakt dhe kjo duket qartë nga të verdhët.

Kupa e Shqiperise: Pogradeci - Vllaznia 1-1
Hidhet shorti i Kupës së Shqipërisë, ja çiftet

Hidhet shorti i Kupës së Shqipërisë, ja çiftet

Janë 32 skuadra pjesëmarrëse, 10 nga Kategoria Superiore, 20 nga Kategoria e Parë dhe vetëm Tomori e Naftëtari nga Kategoria e Dytë. Ekipet janë ndarë në dy grupe me nga 16 skuadra, në të cilat është përcaktuar rruga e përplasjeve të çifteve deri në gjysëmfinale, aty ku i pret një short i lirë 4 ekipet që shkojnë deri aty.

Kupa e Shqiperise: Vllaznia - Bylis 0-0

Vllaznia vijon te jete ne nje krize te thelle teksa ka barazuar ne shtepi ndaj Bylisit, ne takimin e vlefshem per Kupen e Shqiperise. Kuqeblute e drejtuar nga Elvis Plori kane zhvilluar nje nder ndeshjet me te dobeta te ketij sezoni duke mos realizuar asnje goditje brenda kuadratit te portes. Shkodranet kane qene te deshtuar ne te gjitha aspektet n? fush?n e loj?s dhe m? s? shumti barazimi u ?sht? dhuruar nga vet? Bylisi q? nuk ka pasur aft?sit? e duhura p?r t? sh?nuar. Vendasit ndon?se kan? luajtur n? sht?pin? e tyre kan? treguar nj? munges? t? dukshme motivimi dhe organizimi i loj?s.

Kupa e Shqiperise: Vllaznia - Bylis 0-0