Te ndryshme

Bashkia Shkodėr-FSHF, miratohet marrėveshja pėr stadiumin

Bashkia Shkodėr-FSHF, miratohet marrėveshja pėr stadiumin

Ėshtė miratuar sot me marrėveshje tė plotė nė Kėshillin e Bashkisė Shkodėr, akt-marrėveshja e hartuar nga Federata Shqiptare e Futbollit nė lidhje me impiantin “Loro Boriēi” FSHF do tė pėrdorė kėtė stadium pėr 20 vite, pėr ndeshjet ndėrkombėtare tė tė gjitha ekipeve Kombėtare, sikurse dhe tė klubeve shqiptare qė marrin pjesė nė Kupat e Europės, apo dhe pėr ndeshjet finale tė Kupės sė Shqipėrisė dhe Superkupės

Vllaznia, testi i “Reshit Rusit” kalon me sukses

Vllaznia, testi i “Reshit Rusit” kalon me sukses

Drejtuesit e klubit shkodran i kishin marrė tė gjitha masat pėr kėtė takim dhe, pėr kėtė arsye, asgjė nuk ka ēaluar. Edhe delegati i FSHF-sė, Denis Bastari, ka dhėnė vlerėsimin pozitiv pėr organizimin e ndeshjes. Tė gjitha kėto ēojnė drejt asaj qė Vllaznia tė vazhdojė t'i luajė ndeshjet e saj nė kėtė fushė

Vllaznia-Teuta ende pa stadium, FSHF nuk vendos

Federata kohė mė parė udhėzoi drejtuesit e klubit shkodran pėr tė bėrė disa investime, nė mėnyrė qė t'ua licensonte kėtė fushė, por tashmė nuk u kthen pėrgjigje Deri nė orėt e vona tė mbrėmjes tė sė hėnės, nga zyrat e kėtij institucioni nuk kanė marrė asnjė pėrgjigje. Ndoshta drejtuesit e saj kanė qenė tė zėna me ndeshjet e ekipeve kombėtare

Vllaznia-Teuta ende pa stadium, FSHF nuk vendos
Grima-lojtarėve: Duhet mė shumė harmoni!

Grima-lojtarėve: Duhet mė shumė harmoni!

Tre malazezėt i sheh duke qėndruar shumicėn e kohės sėbashku, po ashtu edhe Sozėn me Martinez, tre kosovarėt po ashtu bashkė e tė njėjtėn gjė edhe Haxhibuliē me Kdouh Njeriu qė drejton kuqeblutė i ka kėrkuar ditėt e fundit kapitenit Shtubina dhe pėrmes tij, gjithė tė tjerėve, tė jenė mė tė lidhur me njėri-tjetrin