Te ndryshme

Firmos Prefekti Radovani, Vllaznia bėhet me lekė

Firmos Prefekti Radovani, Vllaznia bėhet me lekė

Nisur nga kjo, mėngjesin e sotėm tė gjithė futbollistėt janė grumbulluar para zyrės sė Prefektit, me idenė e zgjidhjes sė kėsaj ēėshtjeje, por nga sa merret vesh, nuk ka qenė fare e nevojshme, sepse Radovani e ka firmosur atė shkresė nė orėt e vona tė pasdites sė djeshme. Me tė marrė vesh kėtė lajm, futbollistėt kanė marrė frymė lehtėsisht, ndėrkohė qė shkresa e firmosur nga Prefekti mė pas ka kaluar nė Bashki. Kjo e fundit do tė kalojė fondin prej 193 milionė lekėsh tė vjetra te Thesari dhe prej tij, nė llogarinė e klubit “Vllaznia”.

Vllaznia, bëhet gati shitjet e aksioneve

Bashkia Shkodėr ėshtė nė pėrgatitjet e fundit tė dokumentacionit tė privatizimit, ndėrsa blerėsit pritet tė jenė njė numėr i madh akisonierėsh. Nismė e ka marrė pėrsipėr specialisti i investimeve dhe ekspert i ndėrmarrjeve dhe kompanive nė krizė Ylli Pashuku, i cili ėshtė nė negociata me kryebashkiaken Ademi

Vllaznia, bėhet gati shitjet e aksioneve
Lutfi Nuri sponsorizon udhėtimin e Vllaznisė drejt Korēės

Lutfi Nuri sponsorizon udhėtimin e Vllaznisė drejt Korēės

Pėr fatin e mirė, Vllaznia ka miq kudo dhe njė nga mė tė veēantėt ėshtė Lut Nuri, miku i madh i Shkodrės, i Vllaznisė dhe miku im i madh. Ai, duke lexuar nėpėr gazeta vėshtirėsitė e mėdha qė po kalojmė, na ka telefonuar, duke na thėnė se do tė marrė pėrsipėr udhėtimin e skuadrės drejt Korēės njė ditė pėrpara. Lutfi Nuri medohet tė ketė marrė pėrsipėr tė gjitha shpenzimet e udhėtimin tė skuadrės shkodrane dhe akomodimin e saj nė qytetin juglindor. Lajmi ėshtė konfirmuar nga drejtori teknik dhe trajneri i Vllaznisė, Armir Grima.

Kryebashkiakja Ademi drekon me Dukën për "Loro Boriçin"

Njė takim i tillė ka qenė i shumėpritur, sepse palėt po dialogonin vetėm nė distancė, madje kjo u duk se u kthye edhe njė problematikė jo tė vogėl mes palėve sa i takon kontratės qė duhet firmosur pėr stadiumin "Loro Boriēi" "Dreka" tė tilla sigurisht qė ia vlejnė nganjėherė, pėr mė tepėr qė bėhet fjalė pėr njė investim shumė tė rėndėsishėm pėr qytetin e Shkodrės

Kryebashkiakja Ademi drekon me Dukėn pėr
Bashkia Shkodėr garanton futbollistėt pėr rrogat

Bashkia Shkodėr garanton futbollistėt pėr rrogat

Nė mungesė tė kryebashkiakes Ademi, qė ndodhet jashtė vendit pėr arsye pune, ka qenė kryetari i Kėshillit Bashkiak, Xhemal Bushati, ai qė ka mbėrritur nė fushėn e stėrvitjes sė ekipit “Ju siguroj qė mbledhja e radhės do tė zhvillohet maksimumi deri tė hėnėn dhe nė tė do tė kalojė fondi i parashikuar pėr rrogat tuaja. Pėr kėtė duhet tė besoni te fjala ime, por edhe te korrektesa qė bashkia ka treguar mė parė pėr ju"