Postimet e Fundit

Statistika


Data:

Sot kemi patur 1843 vizitorė.


Aktualisht ndodhen 9 vizitore ne linje.

Reklama


Mire se vini ne fkvllaznia.net

Kuponi Albania - Oferta ne Shqiperi

Lajmet e fundit
Tjetra

Lajmerim: Anetaresohu edhe ti tek tifo-grupi Vllaznit Ultras

Fillojne anetaresimet per sezonin 2014-2015 te tifo-grupit Vllaznit Ultras !! Anetaresimi kushton vetem 500 leke te reja dhe mund te bahet ne qender te Zdrales (tek klubi i Bizve) paradite nga ora 10:00 deri ne 12:00. Bashkohuni me Vllaznit Ultras ne mbeshtetje te Vllaznise, pa interes dhe vetem per ngjyrat kuq e blu !!

Postuar me: Korrik 22, 2014 Lexo me shume

Prezantohet trajneri. Raineri: E bėj Vllazninė sėrish skuadėr tė madhe

Kompania zviceriane “Gea Sport” vėrtetė prej sot ka marrė administrimin e klubit tė futbollit Vllaznia por nė fakt, ajo prej kohėsh ka bėrė gati planet se si e mendon drejtimin e kėtij klubi. Njėkohėsisht ka gjetur edhe trajnerin qė do ta drejtojė kėtė skuadėr. Ai ėshtė italiani Baldo Raineri. Ky I fundit ka qenė i pranishėm bashkė me pjesėn tjetėr tė stafit nė Shkodėr sot dhe madje nuk ka ngurruar tė flasė edhe para kėshilltarėve duke premtuar se ka pėrvojėn e duhur profesionale pėr tė ndėrtuar njė skuadėr cilėsore, kryesisht bazuar tek elementi i ri.

Postuar me: Korrik 22, 2014 Lexo me shume

Deklarate e Gea Sport SA

Reagon grupi zviceran Gea Sport SA, pas lajmeve tė fundit dale nė qarkullim. ''Ne bėjmė futboll, e bejm prej vitesh dhe e dime cdihet te bejme, me nje vemendje drejt buxhetut dhe me nje deshire te madhe per te fituar, sepse nėse fiton bėn biznes dhe kjo ėshtė puna jonė''.

Postuar me: Qershor 05, 2014 Lexo me shume

Geasport merr presidencen e Vllaznise!

"Geasport” do tė ketė presidencėn e Vllaznisė sė Shkodrės nė tri vitet e ardhshme. Gjithcka ėshtė dakordėsuar mes bashkisė sė kryeqendrės sė veriut dhe pėrfaqėsuesve tė kompanisė zviceriane nė fjalė mesditėn e sė mėrkurės, ku ėshtė gjetur edhe emėruesi i pėrbashkėt dhe janė finalizuar kushtet kontraktuale. Njė ditė mė parė, nė orėn 11:00, avokati i administratorit tė “Geasport”, Roberto Nava, i cili drejton kėtė kompani, ka qenė nė Shkodėr bashkė me stafin e tij. Ai ka zhvilluar njė takim pėr rreth dy orė me kryetarin e bashkisė Lorenc Luka dhe drejtues tė tjerė tė klubit tė futbollit.

Postuar me: Qershor 04, 2014 Lexo me shume

Java e 9-te: Partizani - Vllaznia 0-1

Vllaznia ja ka dale te marre tre piket e ēmuara ne transferte dhe te katapultohet menjehere ne vendin e dyte te tabeles bashke me Skenderbeun qe ka nje ndeshje me pak. Kuqeblute kane thyer Partizanin ne Qemal Stafa fale nje goli te realizuar nga Ndricim Shtupina ne fillimin e pjeses se dyte.

Postuar me: Tetor 27, 2013 Lexo me shume

Vllaznia mund pastėr 3-0 Veleēikun pėr Kupėn e Shqipėrisė

Vllaznia ka fituar pastėr 3-0 ndaj Veleēikut nė ndeshjen e parė tė turit tė parė tė Kupės sė Shqipėrisė. Ky takim ėshtė luajtur pasditen e sotme nė fushėn sportive "Reshit Rusi" dhe ka nisur me mbajtjen e njė minutė heshtje nė nderim tė 5 djemve tė rinj shkodranė qė humbėn jetėn njė ditė mė parė nė njė aksident automobilistik. Pėrveē kėsaj, futbollistėt e ekipit tė Vllaznisė kanė luajtur nė kėtė ndeshje duke mbajtur njė shirit tė zi nė krah. Sa i takon ndeshjes, trajneri Canaj kishte bėrė njė alternim tė formacionit duke futur nė lojė kryesisht futbollistėt rezervė por edhe disa tė tjerė qė nuk kanė luajtur shumė kohėt e fundit.

Postuar me: Tetor 26, 2013 Lexo me shume

Java e 3-te: Vllaznia - Tirana 2-0

Vllaznia ka fituar ndaj Tiranes me mjaft lehtesi ne javen e trete. Dy gola ne pjesen e pare dhe asnje rrezik nga bardheblute qe kane luajtur per 83 minuta me 10 lojtare. Nje gol i Shtubines dhe nje tjeter nga kroati Bushic i kane dhene kuqebluve fitoren e dyte rradhazi. Pasi munden Kukesin ne transferte, ja dalin edhe me Tiranen ne shtepi dhe pas javes se trete Vllaznia ka arritur ne kuoten e 6 pikeve.

Postuar me: SHtator 18, 2013 Lexo me shume

Java e 2-te: Kukesi - Vllaznia 1-3

Surpriza e madhe e javes eshte humbja e Kukesit ne shtepi dhe fitorja e kuqebluve ne nje fushe mjaft te veshtire. Skuadra e Armando Cungut duket se ka mbetur me pasoja nga suksesi ne Europe dhe tani po has veshtiresi per te kuptuar realitetin e futbollit ne vend. Tre gola te shenuar nga Vllaznia dhe vetem nje nga skuadra veriore qe ne javen e dyte merr humbjen e dyte duke komplikuar shume objektivin per te fituar titullin kampion. Gjithcka eshte vendosur ne pjesen e dyte kur jane shenuar edhe te katert golat.

Postuar me: SHtator 14, 2013 Lexo me shume