Postimet e Fundit

Statistika


Data:

Sot kemi patur 1714 vizitorė.


Aktualisht ndodhen 7 vizitore ne linje.

Reklama

Sondazhe

Loja 1X2

Ndeshjet e fundit

Java e 9
26 tetor 2013 - 17:00

Partizani0-1Vllaznia

Java 10
02 nėntor 2013 - 14:00

Vllaznia-Bylis

Ndihmoni faqen


Mire se vini ne fkvllaznia.net

Kuponi Albania - Oferta ne Shqiperi

Lajmet e fundit
Tjetra

Prezantohet trajneri. Raineri: E bėj Vllazninė sėrish skuadėr tė madhe

Kompania zviceriane “Gea Sport” vėrtetė prej sot ka marrė administrimin e klubit tė futbollit Vllaznia por nė fakt, ajo prej kohėsh ka bėrė gati planet se si e mendon drejtimin e kėtij klubi. Njėkohėsisht ka gjetur edhe trajnerin qė do ta drejtojė kėtė skuadėr. Ai ėshtė italiani Baldo Raineri. Ky I fundit ka qenė i pranishėm bashkė me pjesėn tjetėr tė stafit nė Shkodėr sot dhe madje nuk ka ngurruar tė flasė edhe para kėshilltarėve duke premtuar se ka pėrvojėn e duhur profesionale pėr tė ndėrtuar njė skuadėr cilėsore, kryesisht bazuar tek elementi i ri.

Postuar me: Korrik 22, 2014 Lexo me shume

Deklarate e Gea Sport SA

Reagon grupi zviceran Gea Sport SA, pas lajmeve tė fundit dale nė qarkullim. ''Ne bėjmė futboll, e bejm prej vitesh dhe e dime cdihet te bejme, me nje vemendje drejt buxhetut dhe me nje deshire te madhe per te fituar, sepse nėse fiton bėn biznes dhe kjo ėshtė puna jonė''.

Postuar me: Qershor 05, 2014 Lexo me shume

Geasport merr presidencen e Vllaznise!

"Geasport” do tė ketė presidencėn e Vllaznisė sė Shkodrės nė tri vitet e ardhshme. Gjithcka ėshtė dakordėsuar mes bashkisė sė kryeqendrės sė veriut dhe pėrfaqėsuesve tė kompanisė zviceriane nė fjalė mesditėn e sė mėrkurės, ku ėshtė gjetur edhe emėruesi i pėrbashkėt dhe janė finalizuar kushtet kontraktuale. Njė ditė mė parė, nė orėn 11:00, avokati i administratorit tė “Geasport”, Roberto Nava, i cili drejton kėtė kompani, ka qenė nė Shkodėr bashkė me stafin e tij. Ai ka zhvilluar njė takim pėr rreth dy orė me kryetarin e bashkisė Lorenc Luka dhe drejtues tė tjerė tė klubit tė futbollit.

Postuar me: Qershor 04, 2014 Lexo me shume

Java e 9-te: Partizani - Vllaznia 0-1

Vllaznia ja ka dale te marre tre piket e ēmuara ne transferte dhe te katapultohet menjehere ne vendin e dyte te tabeles bashke me Skenderbeun qe ka nje ndeshje me pak. Kuqeblute kane thyer Partizanin ne Qemal Stafa fale nje goli te realizuar nga Ndricim Shtupina ne fillimin e pjeses se dyte.

Postuar me: Tetor 27, 2013 Lexo me shume

Vllaznia mund pastėr 3-0 Veleēikun pėr Kupėn e Shqipėrisė

Vllaznia ka fituar pastėr 3-0 ndaj Veleēikut nė ndeshjen e parė tė turit tė parė tė Kupės sė Shqipėrisė. Ky takim ėshtė luajtur pasditen e sotme nė fushėn sportive "Reshit Rusi" dhe ka nisur me mbajtjen e njė minutė heshtje nė nderim tė 5 djemve tė rinj shkodranė qė humbėn jetėn njė ditė mė parė nė njė aksident automobilistik. Pėrveē kėsaj, futbollistėt e ekipit tė Vllaznisė kanė luajtur nė kėtė ndeshje duke mbajtur njė shirit tė zi nė krah. Sa i takon ndeshjes, trajneri Canaj kishte bėrė njė alternim tė formacionit duke futur nė lojė kryesisht futbollistėt rezervė por edhe disa tė tjerė qė nuk kanė luajtur shumė kohėt e fundit.

Postuar me: Tetor 26, 2013 Lexo me shume

Java e 3-te: Vllaznia - Tirana 2-0

Vllaznia ka fituar ndaj Tiranes me mjaft lehtesi ne javen e trete. Dy gola ne pjesen e pare dhe asnje rrezik nga bardheblute qe kane luajtur per 83 minuta me 10 lojtare. Nje gol i Shtubines dhe nje tjeter nga kroati Bushic i kane dhene kuqebluve fitoren e dyte rradhazi. Pasi munden Kukesin ne transferte, ja dalin edhe me Tiranen ne shtepi dhe pas javes se trete Vllaznia ka arritur ne kuoten e 6 pikeve.

Postuar me: SHtator 18, 2013 Lexo me shume

Java e 2-te: Kukesi - Vllaznia 1-3

Surpriza e madhe e javes eshte humbja e Kukesit ne shtepi dhe fitorja e kuqebluve ne nje fushe mjaft te veshtire. Skuadra e Armando Cungut duket se ka mbetur me pasoja nga suksesi ne Europe dhe tani po has veshtiresi per te kuptuar realitetin e futbollit ne vend. Tre gola te shenuar nga Vllaznia dhe vetem nje nga skuadra veriore qe ne javen e dyte merr humbjen e dyte duke komplikuar shume objektivin per te fituar titullin kampion. Gjithcka eshte vendosur ne pjesen e dyte kur jane shenuar edhe te katert golat.

Postuar me: SHtator 14, 2013 Lexo me shume

Hajdari: "Goli pėr tifozėt, kemi ndryshuar!"

Heroi i fitores sė Vllaznisė, Arsen Hajdari, tregoi emocionet e sfidės sė djeshme nė Korēė. Ai e pranoi se ekipi i tij ishte i kėnaqur edhe me njė barazim. Ishte merita e ekipit qė unė realizova atė gol, pėr ēka i falėnderoj tė gjithė ēunat. Ndaj Skėnderbeut ishte njė ndeshje shumė e vėshtirė, por kemi punuar vėrtet shumė pėr ta arritur kėtė fitore tė merituar. Besoj se morėm atė qė kėrkonim, qė kur jemi nisur nga Shkodra, edhe pse me njė barazim do tė ishim tė kėnaqur.

Postuar me: Shkurt 10, 2013 Lexo me shume