Ndeshja do te zvhillohet ne stadiumin "Stadionul Zimbru" ne Kishinau te Moldavise dhe do te startoje ne oren 18:00. Ekipi i Vllaznise ka mberritur dje mbasdite ne Moldavi ku edhe ka zhvilluar stervitjen e pare ne stadium. 
Tranjeri i Vllaznise, Zmijani, shprehet optimist per kete ndeshje dhe shpreson qe te dale nga ndeshja me nje rezultat pozitiv. 
Vllaznia eshte ekipi i pare shqiptar qe merr pjese ne nje kompeticion te tille dhe pritshmeria eshte qe te kaloje ne turin tjeter eliminator. 
Ndeshja e kthimit do te luhet ne Shkoder me date 18 tetor 2017. 

Komentet