Vlaznia do te mase forcat sot me Bylisin ne nje takim qe do te zhvillohet ne stadiumin "Adush Muca" te qytetit te Ballshit. Takimi do te startoje ne oren 16 00 dhe eshte e vlefshme per javen e dyte te Kategorise Superiore.
Atmosfera ne shkallet e stadiumit pritet te jete egzaltuese per vete faktin qe ekipi vendas do te luaj pas kater viteve ne superlige dhe do te kete mbeshtejen e mijera tifozeve ballshiot . Nga ana tjeter mesohet se shkodranet jane nisur qe mesditen e djeshme drejt Fierit ku kane qendruar mbremjen e kaluar larg presionit per duelin kunder Bylisit, ndersa sot kuqe blute do te nisen drejt Ballshit per te sfiduar ekipin vendas.
Po si jane statistikat e ketij duleli nder vite?
Ato natyrisht flasin per nje epersi te dukshem te shkodraneve ku ne 30 takimet e fundit te zhvilluara mes tyre 16 fitore flasin per shkodranet e 7 per Bylisin ndersa 7 takime kane perfunduar ne barazim. Vllaznia ka arritur te marre 5 fitore ne transferte,  te humbase 6 takimet dhe te barazoj 3 here me mallakastriotet. Kujtojme qe takimi i fundit mes Vllaznise dhe Bylis ka qene ne maj te ketij viti per finalen e Kategorise te Pare, takim qe ka perfunduar 3-1 per Bylisin .

Komentet