Pas incidenteve te ndodhur ne ndeshjen e se shtunes mes Vllaznise dhe Tiranes ku u hedhen shishe uji ne fushen e lojes ,ka reaguar “ Sindikata e Fubollisteve Shqiptare “ duke kerkuar rikthimin e policise ne stadiume per ndeshjet e futbollit qe te ruajne rendin dhe sigurine e lojtareve . “Sindikata e Futbollisteve Shqiptare “ I bene thirrje Ministrit te Brendshme Sander Lleshaj qe te marre masa per mbrojtjen e futbollisteve ne cdo ndeshje , si brenda ne stadium dhe jashte saj .
I cuditeshme eshte fakti qe ne duelin mes Tiranes dhe Teutes ku ndaj tifozeve durrsak vershuan shishet me uje kjo sindikate nuk beri asnje reagim e kunderta ndodhi me takimin Vllaznia – Tirana , duke i celesuar si te papergjegjshem sjelljen e tifozave shkodrane . Kujtojme qe kryetari i Sindikates se Futbollsteve Shqiptare eshte lojtari i Tiranes Andi Lila.

Komentet