E zbuloi qe pas ndeshjes me Lacin trajneri Jonuz qe shume shpejt ne Shkoder do vije perforcimi me ri, qe i perket repartit te mbrotjes. Lojtari i perfaqesuese se Ugandes Godfrey Walusimbi mesohet se ka zgjudhur problemet me vizen dhe ka firmosur me Vllaznine nje kontrate nje vjecare.
Lojtari afrikan pritet te mberrije ne Shkoder brenda javes, sapo te pajiset me vizen hyrese ne Shqiperi. 30 vjecari ka nje karriere te gjate prej 10 vitesh, ku ka veshur fanellat e SCV Kampala, Bunamëaya FC, CS Don Bosco, Vipers SC dhe Kaizer Chiefs. Gjithashtu, mbrojtësi i linjës së majtë ka përfaqësuar në 93 takime edhe kombëtaren e Ugandës. Vlen të theksohet se Walusimbi, dy vite më parë ishte kërkuar nga trajneri i Tiranës, Ze Maria, por negociatat u mbyllen ende pa nisur mirë.

Komentet