Ndeshja e sotme mes Kukesit dhe Vllaznise do te flas shume per ecurin e dy skuadrave gjate ketij kampionati . Skuadrat ndajne vendin e gjashte dhe te shtate me vetem 1 pike diference . Padyshim qe ekipi i Duros do kthesen qe kete jave per tu ngjitur ne krye te klasifikimit qe per momentin mbahet nga Skederbeu dhe Teuta me nga 12 pike , dy pike me shum se Kuksianet .
Ndersa , Vllaznia e cila vjen pas disa rezultateve positive dhe me moralin lart pas ndeshjeve te mira qe ka zhvilluar, kerkon te arrij nje tjeter rezultat pozitiv . Ngjeshja e skuadrave pas kesaj jave mund te beje te mundur qe ne rast fitore me verilindoret Vllaznia ta shoh vedin ne vendin e pare te Superliges . Nese ndalemi tek ndeshjet e luajtura mes tyre , Kukesi-Vllaznia , statistikat flasin per nje domonim te kuksianeve . Ne 23 takime te luajtura qe nga viti 2012 , 12 fitore ka arritur Kukesi , 3 fitore Vllaznia dhe 8 barazime . Ndersa golavarashi eshte 28-17 per ekipin e Kukesit. Megjithate ky kampionat po prodhon mjaft surpiza dhe Vllaznia mund te jete nje nga surprizat e bukura te ketij kampionati mjaft te lufuar dhe te rivalizuar, dhe statistikat te mbesin vetem ne leter dhe te mos ndikojne tek kuqeblute.

Komentet