Mbas pak ne oren 16:00 ne stadiumin e Flamurtari te Vlores, do te luhet ndeshja Flamurtari - Vllaznia e vlefshme per javen e 9 te Superliges. Tranjeri maqedonas Mirsad Jonuz, ka ne dispozicion te gjithe lojtaret dhe ne krahasim me ndeshjen kunder Partizanit, Vllaznia pritet ta filloje ndeshjen me disa ndryshime si ne modul ashtu edhe ne emra. 
Pavaresisht paraqitjes jo shume bindese kunder Partizanit, porta do ti besohet serish Sherrit, ndersa ne mbrojtje do te jene Glogorov, Malota, Gurishta dhe Gofrey. Mesfusha do te jete e perbere nga Krymi, Ramadani dhe Kruja qe do te zere vendin e Hygor. Ne sulm do te aktivizohet Lika, Shtubina nga krahet dhe ne maje te sulmit do te rikthehet Zogaj. 
 

Komentet