Presidenti i “Vllaznise” Valter Fushaj ne nje konference per shtyp ka rikonfirmuar edhe per nje vit kontraten me trainerin “Mirel Josa” i cili zevendesoi gjermanin Shultse. Keshtu edhe per zezonin e ri futbollistik tiranasi Josa do te drejtoje skuadren shkodrane dhe per kete Fushaj ka dhene edhe shpjegimin e tij. Ai ka thene se “koha nuk na pret” sepse do te fillojme direkt angazhimet tona me plotesimin e skuadres me lojtare te domosdoshem, dhe ka shtuar “se jam i detyruar qe te rikonfirmoj edhe nje here trainerin Josa per nje vit tjeter te Vllaznia”.
Fushaj ka vlersuar Josen per fazen e dyte dhe te trete ne kampionat dhe me sa duket kjo ka qene edhe kryesoria e rikonfirmimit te tij ne ekip.
Natyrisht qe Josa ka falenderuar presidentin Fushaj dhe ka  thene se ne fillim ka qene ne mjedis te panjohur, por duke pasur parasysh punen e bere nga presidenca, futbollistet dhe stafi, ka nje deshire per ta vazhduar kete pune dhe keshtu edhe per nje vit ekipi do te drejtohet me perkushtim nga ai. Ne fakt Josa eshte pritur mire nga tifozeria dhe publiku shkodran. Gjithsesi tashme “Vllaznia” do ti perkushtohet merkatos dhe plotesimit te skuadres me futbolliste dhe talente qe mund te plotesojne ambicjet e presidentit Fushaj.

Komentet