0

Sinani: Prisni edhe pak dite

Sinani: Prisni edhe pak dite

Qe prej 31 majit, dita kur ka skaduar afati i kontrates se lidhur me skuadren bardheblu, Vioresin Sinani eshte lojtar krejt i lire. Komentet e diteve te meparshme, kur Sinani quhej 90 per qind i Vllaznise, krijuan bindjen se firmosja e kontrates, mes tij dhe Vllaznise, do te behej menjehere pas kesaj date. Megjithate, deri tani asgje nuk ka levizur.

Leandro, Josa ndryshon kursin

Rasti ?Leandro? tashme po diskutohet seriozisht ne tavolinen e stafit drejtues te klubit Vllaznia. Nga sa thuhet, presidenti Fushaj nuk ka qene kunder rikthimit te Leandros, por nuk ka dashur te perzihet ne punen e stafit teknik ne perzgjedhjen e futbollisteve, qe ata do te kene ne dispozicion per te perballuar denjesisht sezonin e ri. ?Per Leandron do te bisedoj me trajnerin. Mua me pelqen, por ate e vendos vetem Josa?, eshte shprehur pak dite me pare, presidenti i kuqebluve.

Leandro, Josa ndryshon kursin
Kuqeblute, ne fushe juristi

Kuqeblute, ne fushe juristi

Shkodranet jane teper te vendosur per te kundershtuar vendimet e Komisionit te Disiplines, qe u dhane pak dite me pare ndaj klubit, trajnerit dhe disa futbollisteve kuqeblu. Per te qene me bindes ne qendrimin e tyre, ata kane thirrur ne ndihme edhe juristin e Klubit te Futbollit Vllaznia, avokatin Apollon Haxhi. Pasi eshte njohur imtesisht me rregulloret perkatese te FSHF-se, avokati ka bere me dije se masat e dhena, ndaj Vllaznise, jo vetem qe jane te padrejta, por dhe te pavlefshme ligjerisht.

Fushaj: Po ndertoj Vllaznine kampione

Vllaznia e sezonit 2007 2008 ka filluar gradualisht t? konturohet dhe kjo duket qart? nga l?vizjet e presidentit Fushaj. Pasi ka mbaruar pun? pik?s?pari me kapitenin Osja, me t? cilin ka firmosur i pari p?r sezonin e ri, t? nj?jt?n gj? ka b?r? mbr?mjen e s? mart?s edhe me mbrojt?sin Teli. Ai ka qen? i dyti q? ka hedhur firm? n? kontrat?n e re, nd?rkoh? q? dje paradite kan? b?r? t? nj?jt?n gj? edhe Lici e Grima. \"Sapo firmosa edhe me dy lojtar? t? tjer?, pik?risht me Licin dhe Grim?n, dhe tashm? numri i lojtar?ve me kontrat? po vjen duke u rritur.

Fushaj: Po ndertoj Vllaznine kampione
Josa: 6 muaj? S\'kam vrare njeri

Josa: 6 muaj? S\'kam vrare njeri

Trajneri i Vllaznis?, Mirel Josa, ?sht? habitur nga vendimi i disiplin?s dhe ka apeluar menj?her? Vendimet e fundit t? komisionit t? disiplin?s nuk jan? pritur mir? nga ana e m? t? penalizuarit prej tyre. Mirel Josa ?sht? d?nuar t? mos drejtoj? p?r 6 muaj asnj? skuad?r, konkretisht Vllaznin?, meq? ?sht? trajneri i saj edhe p?r sezonin e ri. Arsyeja, sipas vendimit t? disiplin?s, ka t? b?j? me t?rheqjen e ekipit nga fusha e loj?s n? ndeshjen e fundit t? kampionatit me Tiran?n. Ndryshe nga sa pritej, Josa nuk ?sht? dukur shum? nervoz n? lidhje me k?t? vendim, teksa e konsideron nj? nga absurditetet e radh?s s? futbollit shqiptar.

Kuqeblute, ankesa deri ne UEFA

Per nje moment, shkodranet e kane harruar merkaton, per te cilen ishin jashte mase te interesuar, per te mesuar emrat e lojtareve te Vllaznise se re, dhe jane perqendruar ne ngjarjen me te fundit, e cila u erdhi si ?peshqesh? te merkuren, kur Dispiplinori i FSHF﷓se ka ndeshkuar keqas kampin kuqeblu, duke krijuar nje klime aspak te pelqyeshme ne radhet e tyre. Ne kete menyre, pasi jane njohur zyrtarisht permes botimit ne shtyp te vendimit te Disiplinorit, sepse nje dite me pare e kishin vetem me te thena (edhe kjo nje pike me vete, jo vetem per tifozet, por edhe per drejtuesit e klubit, te cilet shfaqin pakenaqesine qe nuk njoftohen zyrtarisht ne te tilla raste), si zakonisht ne te tilla raste, fansat jane mbledhur prane selise se Klubit te Futbollit Vllaznia, ku kane percjelle edhe pakenaqesine e tyre ne lidhje me kete ceshtje.

Kuqeblute, ankesa deri ne UEFA