Lajmet e fundit

Safet Osja : Tani jam bere lojtar Vagabond

Safet Osja : Tani jam bere lojtar Vagabond

Kapiteni Shkodran Safet Osja n? nj? intervist? ekskluzive p?r albaniasoccer.com ka deklaruar duke qeshur dhe duke ironizuar paksa dhe me ata q? i kan? dh?n? d?nimin duke deklaruar se tani dhe ai ?sht? kthyer n? nj? futbollist ?Vagabond?. I kontaktuar nga ne sot n? ambientet e universitetit ?Aleksand?r Xhuvani? ku dhe vazhdon studimet e larta ai ka qen? mjaft i habitur dhe e ka pranuar me qet?sin? q? e karakterizon k?t? lojtar , d?nimin e dh?n? nga Komisioni i Disiplin?s. I pyetur nga ne se ?far mendon p?r k?t? d?nim ai ?sht? shprehur se deri sa Komisioni i Disiplin?s ka marr? nj? mas? t? till? le t? kuptosh q? un? paskam b?r? nj? veprim t? d?nuesh?m.

Sinani: Prisni edhe pak dite

Qe prej 31 majit, dita kur ka skaduar afati i kontrates se lidhur me skuadren bardheblu, Vioresin Sinani eshte lojtar krejt i lire. Komentet e diteve te meparshme, kur Sinani quhej 90 per qind i Vllaznise, krijuan bindjen se firmosja e kontrates, mes tij dhe Vllaznise, do te behej menjehere pas kesaj date. Megjithate, deri tani asgje nuk ka levizur.

Sinani: Prisni edhe pak dite
Leandro, Josa ndryshon kursin

Leandro, Josa ndryshon kursin

Rasti ?Leandro? tashme po diskutohet seriozisht ne tavolinen e stafit drejtues te klubit Vllaznia. Nga sa thuhet, presidenti Fushaj nuk ka qene kunder rikthimit te Leandros, por nuk ka dashur te perzihet ne punen e stafit teknik ne perzgjedhjen e futbollisteve, qe ata do te kene ne dispozicion per te perballuar denjesisht sezonin e ri. ?Per Leandron do te bisedoj me trajnerin. Mua me pelqen, por ate e vendos vetem Josa?, eshte shprehur pak dite me pare, presidenti i kuqebluve.

Kuqeblute, ne fushe juristi

Shkodranet jane teper te vendosur per te kundershtuar vendimet e Komisionit te Disiplines, qe u dhane pak dite me pare ndaj klubit, trajnerit dhe disa futbollisteve kuqeblu. Per te qene me bindes ne qendrimin e tyre, ata kane thirrur ne ndihme edhe juristin e Klubit te Futbollit Vllaznia, avokatin Apollon Haxhi. Pasi eshte njohur imtesisht me rregulloret perkatese te FSHF-se, avokati ka bere me dije se masat e dhena, ndaj Vllaznise, jo vetem qe jane te padrejta, por dhe te pavlefshme ligjerisht.

Kuqeblute, ne fushe juristi
Fushaj: Po ndertoj Vllaznine kampione

Fushaj: Po ndertoj Vllaznine kampione

Vllaznia e sezonit 2007 2008 ka filluar gradualisht t? konturohet dhe kjo duket qart? nga l?vizjet e presidentit Fushaj. Pasi ka mbaruar pun? pik?s?pari me kapitenin Osja, me t? cilin ka firmosur i pari p?r sezonin e ri, t? nj?jt?n gj? ka b?r? mbr?mjen e s? mart?s edhe me mbrojt?sin Teli. Ai ka qen? i dyti q? ka hedhur firm? n? kontrat?n e re, nd?rkoh? q? dje paradite kan? b?r? t? nj?jt?n gj? edhe Lici e Grima. \"Sapo firmosa edhe me dy lojtar? t? tjer?, pik?risht me Licin dhe Grim?n, dhe tashm? numri i lojtar?ve me kontrat? po vjen duke u rritur.

Josa: 6 muaj? S\'kam vrare njeri

Trajneri i Vllaznis?, Mirel Josa, ?sht? habitur nga vendimi i disiplin?s dhe ka apeluar menj?her? Vendimet e fundit t? komisionit t? disiplin?s nuk jan? pritur mir? nga ana e m? t? penalizuarit prej tyre. Mirel Josa ?sht? d?nuar t? mos drejtoj? p?r 6 muaj asnj? skuad?r, konkretisht Vllaznin?, meq? ?sht? trajneri i saj edhe p?r sezonin e ri. Arsyeja, sipas vendimit t? disiplin?s, ka t? b?j? me t?rheqjen e ekipit nga fusha e loj?s n? ndeshjen e fundit t? kampionatit me Tiran?n. Ndryshe nga sa pritej, Josa nuk ?sht? dukur shum? nervoz n? lidhje me k?t? vendim, teksa e konsideron nj? nga absurditetet e radh?s s? futbollit shqiptar.

Josa: 6 muaj? S\'kam vrare njeri