Lajmet e fundit

Leandro, ne pritje te telefonates

Leandro, ne pritje te telefonates

Tashme nuk ka me asnje dyshim, se Vllaznia e ka filluar seriozisht periudhen e rioganizimit, ne pergatitje per sezonin 2007-2008. Madje, kete e shtyn akoma me teper edhe pjesemarrja e shpejte ne ndeshjet e Intertotos. Ne kete kuader, pas votebesimit te trajnerit Josa, ka nisur puna per percaktimin e futbollisteve, qe do te jene pjese e kuqebluve, jo vetem per kompeticionin europian, por edhe per perballimin me sukses te edicionit te ri. Ne kete kuader, sipas burimeve ne klubin shkodran, dita e djeshme ka kaluar teresisht ne kryeqytet, me biseda dhe kontakte me futbollistet, te cilet jane piketuar si kandidate per t?u perfshire ne skuadren kuqeblu.

Rikonfirmohet per nje vit Mirel Josa

Presidenti i ?Vllaznise? Valter Fushaj ne nje konference per shtyp ka rikonfirmuar edhe per nje vit kontraten me trainerin ?Mirel Josa? i cili zevendesoi gjermanin Shultse. Keshtu edhe per zezonin e ri futbollistik tiranasi Josa do te drejtoje skuadren shkodrane dhe per kete Fushaj ka dhene edhe shpjegimin e tij. Ai ka thene se ?koha nuk na pret? sepse do te fillojme direkt angazhimet tona me plotesimin e skuadres me lojtare te domosdoshem, dhe ka shtuar ?se jam i detyruar qe te rikonfirmoj edhe nje here trainerin Josa per nje vit tjeter te Vllaznia?. Fushaj ka vlersuar Josen per fazen e dyte dhe te trete ne kampionat dhe me sa duket kjo ka qene edhe kryesoria e rikonfirmimit te tij ne ekip.

Rikonfirmohet per nje vit Mirel Josa
Josa: Te shtunen jam ne Shkoder

Josa: Te shtunen jam ne Shkoder

Mes tij dhe presidentit Fushaj edhe dje ka pasur biseda telefonike dhe k?sisoj duket qart? se bashk?punimi mes tyre do t? vazhdoj?. Megjith?se numri nj? i klubit ka th?n? se shanset jan? 90 p?r qind q? Josa t? vazhdoj? t? jet? trajner i Vllaznis? edhe n? sezonin e ardhsh?m. Ky i fundit nuk ?sht? dukur shum? entuziast n? fjal?t e tij. Madje ka k?rkuar t? jet? shum? i qet? dhe nj?koh?sisht edhe i matur n? ato q? ka deklaruar. \"Mund t? them vet?m se me presidentin Fushaj e kemi l?n? t? takohemi t? shtun?n p?r t? biseduar edhe nj? her? tjet?r dhe do t? shohim se si do t? rrjedhin ngjarjet.

Fushaj ne dileme, trajneri te shtunen

Eshte shtyre per te shtunen shpallja e emrit te kreut te stolit shkodran, pasi pozitat e Joses jane lekundur Ishte menduar qe gjithcka te mbyllej dje, por nuk ka ndodhur keshtu. Vllaznia ende nuk e ka p?rzgjedhur trajnerin e saj te ri dhe pozitat e Mirel Joses jane lekundur ne kete drejtim. Deri para disa ditesh mendohej e sigurt firmosja e nje kontrate te re mes paleve, por tashme qe sezoni ka perfunduar, asgje te re nuk ka ne kete drejtim. Trajneri kryeqytetas prej dy ditesh ka qene ne Shkoder dhe si rrjedhoje ka dashur te mbylle gjithcka me presidentin Fushaj, qofte per nje pergjigje pozitive per vazhdimin e punes, qofte edhe negative per t\'u pershendetur dhe larguar.

Fushaj ne dileme, trajneri te shtunen