Lajme nga kombetaret

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme nga kombetaret

Post by GOLDIAN » Mon, 15 Feb 2010 , 21:48

nese asht i vertet ky lajm mendoj qe do i ndihmoj shume turqit me pervojen e tij
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme nga kombetaret

Post by fpjalmi » Mon, 15 Feb 2010 , 22:41

GOLDIAN wrote:nese asht i vertet ky lajm mendoj qe do i ndihmoj shume turqit me pervojen e tij

ai tranier kishte ken shum ideal per shqipnine mar gold .

asht e vertete qe duhet me shpenzu ma shum $ me e pas ,por ma mire dicka qe kushton pak ma shum sesa traniera si kuzhe ,qe do te thote ,ne vend qe me ec para ,duhet me ec mbrapa :(

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme nga kombetaret

Post by fpjalmi » Wed, 17 Feb 2010 , 02:58

50 futbollistët më të paguar në botë


1 Cristiano Ronaldo (Real Madrid, £11.3million)
2 Zlatan Ibrahimovic (Barcelona, £10.4million)
3 Lionel Messi (Barcelona, £9.1million)
4 Samuel Eto'o (Internazionale, £9.1million)
5 Kaka (Real Madrid, £8.7million)
6 Emmanuel Adebayor (Manchester City, £7.4million)
7 Karim Benzema (Real Madrid, £7.4million)
8 Carlos Tevez (Manchester City, £7million)
9 John Terry (Chelsea, £6.5million)
10 Frank Lampard (Chelsea, £6.5million)

11 Thierry Henry (Barcelona, £6.5million)
12 Xavi (Barcelona, £6.5million)
13 Ronaldinho (AC Milan, £6.5million)
14 Steven Gerrard (Liverpool, £6.5million)
15 Daniel Alves (Barcelona, £6.1million)
16 Michael Ballack (Chelsea, £5.6million)
17 Raul (Real Madrid, £5.6million)
18 Rio Ferdinand (Manchester United, £5.6million)
19 Kolo Toure (Manchester City, £5.6million)
20 Wayne Rooney (Manchester United, £5.2million)

21 Robinho (Manchester City, £5.2million)
22 Iker Casillas (Real Madrid, £5.2million)
23 Victor Valdez (Barcelona, £5.2million)
24 Frederic Kanoute (Sevilla, £5.2million)
25 Deco (Chelsea, £5.2million)
26 Didier Drogba (Chelsea, £4.8million)
27 Gianluigi Buffon (Juventus, £4.8million)
28 Francesco Totti (Roma, £4.8million)
29 Luca Toni (Roma, £4.8million)
30 David Villa (Valencia, £4.8million)

31 Arjen Robben (Bayern Munich, £4.8million)
32 Bastian Schweinsteiger (Bayern Munich, £4.8million)
33 Ashley Cole (Chelsea, £4.8million)
34 Fernando Torres (Liverpool, £4.8million)
35 Gareth Barry (Manchester City, £4.8million)
36 Patrick Vieira (Internazionale, £4.8million)
37 Charles Puyol (Barcelona, £4.3million)
38 Andres Iniesta (Barcelona, £4.3million)
39 Sergio Aguero (Atletico Madrid, £4.3million)
40 Andreas Pirlo (AC Milan, £4.3million)

41 Willy Sagnol (Bayern Munich, £4.3million)
42 Frank Ribery (Bayern Munich, £4.3million)
43 David Beckham (AC Milan, £4.3million)
44 Wayne Bridge (Manchester City, £4.3million)
45 Lassana Diarra (Real Madrid, £4.3million)
46 Dimitar Berbatov (Manchester United £4.1million)
47 Andrei Arshavin (Arsenal, £4.1million)
48 Nicolas Anelka (Chelsea, £4.1million)
49 Ryan Giggs (Manchester United £4.1million)
50 Alessandro Del Piero (Juventus, £4.1million)

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Lajme nga kombetaret

Post by Ledi1920 » Wed, 17 Feb 2010 , 09:31

41 Willy Sagnol (Bayern Munich, £4.3million)

ky e ka lon futbollin,apo vazhdo merr rroge akoma???
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme nga kombetaret

Post by fpjalmi » Wed, 17 Feb 2010 , 19:06

Ledi1920 wrote:41 Willy Sagnol (Bayern Munich, £4.3million)

ky e ka lon futbollin,apo vazhdo merr rroge akoma???

ndoshta nuk i ka maru kontrata hala.

riberi nuk u paguka mire ,prandaj paska dasht me ik
roben merrka ma shum se riberi

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme nga kombetaret

Post by GOLDIAN » Thu, 18 Feb 2010 , 20:39

Ledi1920 wrote:41 Willy Sagnol (Bayern Munich, £4.3million)

ky e ka lon futbollin,apo vazhdo merr rroge akoma???
une kam ken ne stadium kur bani pershendetjen ne allianz arena
nuk lun ma futboll jo
por asht si tip menaxherit per talentet ne france
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme nga kombetaret

Post by fpjalmi » Wed, 03 Mar 2010 , 17:25

ndeshjet miqesore qe do luhen sot

Armenia ? ?Belarus

14:00 Mozambique ? - ? Botswana

14:00 Zimbabwe ? - ? Malawi

90' Rep. of Macedonia 2 - 1 Montenegro

HT Ivory Coast ? -? Korea Republic

0 Tanzania ? - ? Uganda

Georgia ?-? Estonia

21' Greece ?---?Senegal

17:00 Angola ? - ? Latvia

17:00 Cyprus ? - ? Iceland

17:00 Nigeria ? - ? DR Congo

17:00 Slovakia ? - ? Norway

17:30 Bosnia-Herzegovina ? - ? Ghana

18:30 Moldova ? - ? Kazakhstan

19:00 Malta ? - ? Finland

19:00 Turkey ? - ? Honduras

19:15 Algeria ? - ? Serbia

19:30 Hungary ? - ? Russia

19:30 South Africa ? - ? Namibia

19:45 Romania ? - ? Israel

20:00 Luxembourg ? - ? Azerbaijan

20:15 Switzerland ? - ? Uruguay

20:30 Austria ? - ? Denmark

20:30 Poland ? - ? Bulgaria

20:45 Albania ? - ? Northern Ireland

20:45 Belgium ? - ? Croatia

20:45 Germany ? - ? Argentina

20:45 Holland ? - ? United States

20:45 Italy ? - ? Cameroon

20:45 Slovenia ? - ? Qatar

20:45 Wales ? - ? Sweden

21:00 England ? - ? Egypt

21:00 France ? - ? Spain

21:00 Scotland ? - ? Czech Republic

21:45 Portugal ? - ? China

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme nga kombetaret

Post by fpjalmi » Thu, 04 Mar 2010 , 05:22

perfundojn ndeshjet miqesore

FT Armenia 1 - 3 Belarus

FT Mozambique 0 - 1 Botswana

FT Zimbabwe 2 - 1 Malawi

FT Rep. of Macedonia 2 - 1 Montenegro

FT Ivory Coast 0 - 2 Korea Republic

FT Tanzania 2 - 3 Uganda

FT Georgia 2 - 1 Estonia

FT Greece 0 - 2 Senegal

FT Angola 1 - 1 Latvia

FT Cyprus 0 - 0 Iceland

FT Nigeria 5 - 2 DR Congo

FT Slovakia 0 - 1 Norway

FT Bosnia-Herzegovina 2 - 1 Ghana

FT Moldova 1 - 0 Kazakhstan

FT Malta 1 - 2 Finland

FT Turkey 2 - 0 Honduras

FT Algeria 0 - 3 Serbia

FT Hungary 1 - 1 Russia

FT South Africa 1 - 1 Namibia

FT Romania 0 - 2 Israel

FT Luxembourg 1 - 2 Azerbaijan

FT Switzerland 1 - 3 Uruguay

FT Austria 2 - 1 Denmark

FT Poland 2 - 0 Bulgaria

FT Albania 1 - 0 Northern Ireland

FT Belgium 0 - 1 Croatia

FT Germany 0 - 1 Argentina

FT Holland 2 - 1 United States

FT Italy 0 - 0 Cameroon

FT Slovenia 4 - 1 Qatar

FT Wales 0 - 1 Sweden

FT England 3 - 1 Egypt

FT France 0 - 2 Spain

FT Scotland 1 - 0 Czech Republic

FT Portugal 2 - 0 China

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Lajme nga kombetaret

Post by Ledi1920 » Thu, 04 Mar 2010 , 09:28

Meqe isha tu pa neshjen kombetaren ne Qemal Stafa , goldi-poldi na trego pak per lojen e gjermonve se spatem mundesi me i pa.
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme nga kombetaret

Post by GOLDIAN » Thu, 04 Mar 2010 , 21:21

Ledi1920 wrote:Meqe isha tu pa neshjen kombetaren ne Qemal Stafa , goldi-poldi na trego pak per lojen e gjermonve se spatem mundesi me i pa.
vetem nje gjujtje ne minuten e 76 te kakaut kjo ishte gjithca nga gjermania
dobet jashtezakonisht dobet
podolski se meriton me lujt
klose gomez jashte lojet total
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme nga kombetaret

Post by fpjalmi » Fri, 05 Mar 2010 , 07:02

ishte vetem nji ndeshje miqesore.

kja nuk do te thote asgja

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme nga kombetaret

Post by fpjalmi » Fri, 05 Mar 2010 , 07:36

Boterori 2010, trajneret europiane me te paguarit


Kudo qe shkelin, trajneret italiane cdo gje e kthejne ne ar. Kjo teori vertetohet nese i hedhim nje sy listes se trajnereve te Boterorit 2010 ku ne dy vendet e para renditen dy italiane.
I pari eshte Fabio Capello qe fiton plot 8.8 milione euro ne vit dhe pavaresisht kesaj, tashme ai eshte kthyer ne nje idhull ne Angli, pasi i ka dhene nje fytyre tjeter kombetares. Nese e shkojme listen nga fundi, me i varfri eshte nigeriani Shaibu Nadia qe fiton 125 mije dhe koreano-veriori Kim Jong Hun me 170 mije.

Marcelo Lippi renditet ne vendin e dyte me 3 milione euro. Trajneret europiane dominojne kreun, duke lene pas koleget amerikane, aziatike dhe afrikane. 1.2 milione shkojne per australianin Verbeek qe mban rekordin e zones se Oqeanise dhe Azise, Parreira qe drejton Afriken e Jugut merr 1.2 milione dhe kryeson listen e Amerikes Latine, ndersa Aguirre i Meksikes me 1.2 milione, kryeson listen e Amerikes.

Persa i perket perballjeve mes gjiganteve dhe modesteve, bie ne sy Hiddink me 5 milione ne vit, qe u eleminua nga Kek me 245 mije. I shumeperfoluri Domenech nuk mund te sulmohet edhe per pagen e tij pasi arketon 560 mije, ndersa Dunga 800 mije, ashtu si Maradona.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme nga kombetaret

Post by fpjalmi » Fri, 05 Mar 2010 , 07:44

Maradona: Do fitoj Kupen e Botes
http://top-channel.tv/artikull.php?id=177061

i ka hi vedi ne qefe :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme nga kombetaret

Post by fpjalmi » Sun, 07 Mar 2010 , 18:33

http://www.sportishqiptar.com.al/golat- ... -4-viteve/

Golat me te bukur te Boterorit 2006, mbajtur ne Gjermani para 4 viteve

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme nga kombetaret

Post by fpjalmi » Sat, 14 Aug 2010 , 16:52

Ndryshon rregullorja e FIFA-s, Blater: S’ka më barazime në ndeshje


. Blater ka thënë se nëse koha e rregullt do të përfundojë në barazim, atëherë skuadrat do t’i drejtohen menjëherë goditjeve nga pika e penalltisë.

http://topsporti.com/2010/08/ndryshon-r ... e-ndeshje/

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme nga kombetaret

Post by fpjalmi » Fri, 26 Aug 2011 , 01:32

Holanda zbret nga froni Spanjën .

Gjermania mbetet në vendin e tretë, ndërsa Anglia e Fabio Kapelos ngjitet në vendin e katërt.

Ja dhe renditja e 10 skuadrave ma te mire ne bote per momentin

1 Netherlands 1596 pike
2 Spain 1563
3 Germany 1330
4 England 1177 2
5 Uruguay 1174
6 Brazil 1156
7 Italy 1110
8 Portugal 1060
9 Argentina 1017
10 Croatia 1009

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme nga kombetaret

Post by fpjalmi » Thu, 10 Nov 2011 , 22:27

Te premten dhe te marten do zhvillohen shum ndeshje miqesore por ama ma e bukura dhe ma e forta do jete Gjermani -Holland .

Duke dit se keto 2 skuadra jan nder 3 favoritet me marr titullin kampione europet ne veren e ardhshme ,do te jete nje sfide fantastike .

Te marten ,ne orer 8 e 45 minuta ne gjermani ne stadiumin Imtech Arena (Hamburg) do luhet kjo kryendeshje qe padyshim do jete shum interesante ngaqe dihet se keto 2 skuadra jan ne majen e elites europiane

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Lajme nga kombetaret

Post by Skodrinon » Wed, 16 Nov 2011 , 00:45

mirmrama pjalm :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme nga kombetaret

Post by fpjalmi » Wed, 16 Nov 2011 , 03:12

Skodrinon wrote:mirmrama pjalm :D

haaaahaaa,i madh je skodrinon ,por vetem nji miqesore ishte me shum mungesa pa van pers ,roben , me nji huntelar me hund te thyme

Por sidoqofte ,gjermanise edhe pse i kan lujt te tan titullaret , ku fitoi 3-0 , mund te tham qe ka nji skuadre tamam pretendente per euro 2012 ku siq e thashe edhe ne nji shkrim ma pare asht nder 3 pretendentet me fitu europianin bashk me hollanden dhe spanjen ,dhe metaman ka ba nji skuader te madhe .

deshta me te than vetem dicka skodrinon. 3 dite Para se me fillu botnori i 2010 hollanden e mujti australia 2-0 dhe ne fund shkoj ne finale :P ,keshtu qe Kur te fillojn Europiani,aty mund te shifet kush do jete pretendente me formacionet ma te mira :P sepse nji miqesore mbetet gjithmone nji miqesore :)

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme nga kombetaret

Post by fpjalmi » Wed, 16 Nov 2011 , 03:37

Gjermani e frikshme përballë Holandës

Ndërkohë nga ana tjetër mungesat e holandezëve ndihen, ashtu si forma jo shumë e mirë e Shnajder.

Kjo ishte fitorja e parë e Gjermanisë pas 15 vitesh, pasi për herë të fundit Holanda ishte mundur nga kjo përfaqësuese në vitin 1996

http://top-channel.tv/artikull.php?id=222927

Post Reply