Europa League 2009-2010

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Europa League 2009-2010

Post by Ledi1920 » Fri, 02 Apr 2010 , 16:40

Fulham FC 2 - 1AET Wolfsburg
Hamburger SV 2 -1 Standard Liege
Valencia 2- 2 Atletico Madrid
Benfica 2- 1Liverpool

te gjitha ndeshjet jane te hapura...

Wolfsburgut i boni shume pune ai gol nga funi...
Hamburgu shperdoroi shume... Van Nilsteroi kishte bo gol pjalmi(mund te lesh noj koment) :mrgreen: :mrgreen:
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Fri, 02 Apr 2010 , 16:57

Ledi1920 wrote:Fulham FC 2 - 1AET Wolfsburg
Hamburger SV 2 -1 Standard Liege
Valencia 2- 2 Atletico Madrid
Benfica 2- 1Liverpool

te gjitha ndeshjet jane te hapura...

Wolfsburgut i boni shume pune ai gol nga funi...
Hamburgu shperdoroi shume... Van Nilsteroi kishte bo gol pjalmi(mund te lesh noj koment) :mrgreen: :mrgreen:

e vetmja gja asht qe me vjen shum keq qe nuk do lozin ne botnor pasi ka hek dore nga kombetarja :evil:

iu dote me perfundu karrieren ne botnorin e 2010 tes :twisted:

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Europa League 2009-2010

Post by Ledi1920 » Fri, 02 Apr 2010 , 17:00

Po ky sikur ju rikthy me ca di une???
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Fri, 02 Apr 2010 , 17:11

Ledi1920 wrote:Po ky sikur ju rikthy me ca di une???

ledi

a e ke seriozisht a?

te lumt goja se po qaj prej gezimit :cry:

ku e ke lexu

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Europa League 2009-2010

Post by Ledi1920 » Tue, 06 Apr 2010 , 08:26

Une e di qe kur Van Basten ishte trainer gjate kualifikimeve per ne europian nuk shkoi. Nga ndeshjet e fundit u kthy ne kombetare duke debutu dhe me gol.
Nqs ka dhon doreheqjen prap edhe se di une...

Ky ska qene i grumbullum ndoshta ngaqe ka qene i demtum dhe me Realin pranej ska lujt.

Mbase dhe gabohem.
Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Europa League 2009-2010

Post by Ledi1920 » Fri, 30 Apr 2010 , 08:56

Hamburgu u eleminu dje u mund nga Fulhami 2-1. Ktyne turp i qofte se finalja u zhvillot ne Hamburg ene kishin mundesi te ishin finalist ne Qytetin e tyne. Po simer nga 0-1 tu qen shko ha dy gola per 6 minuta. Cfare ekipi i dhim.

Edhe Liverpuli e hongri. Koha rregullt perfundoi 1-0 ku e coi neshjen ne shtese.Ne shtese te dyja ekipet nga nji gol dhe kualifikohet Atletiko Madridit. Skishin fuqi me bo dhe i gol te trete.

Pra Finlja ne Hamburg

Atletiko Madrid-Fulham
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Europa League 2009-2010

Post by GOLDIAN » Fri, 30 Apr 2010 , 17:02

nje i njohur i imi paska ba lek se ja ka rras se atl madrid e fulham a finalja
ledi liverpolin se kam pa
por hsv me duket si ekip shqiptar e filloi super bani super gol me petric mandej e leshoi
edhe ne te dyten e njejta histori pitroipa pat nje super rast por iku per lesh
dy gola qe edhe mund te evitoheshin pesoi hsv mram
gjynah
te shohim kush do jete trajneri i ri
flitet per dy kandidatura
klinsman -schuster
i perjashtuar

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Europa League 2009-2010

Post by loroborici » Sat, 01 May 2010 , 00:26

Finalja ma e bukun kish me ken Atletiko-Liverpool. Une jam fans i Liverpool dhe jam i merzit pse Reds nuk munet me majt shifrat 2-0. Po megjitate Atletiko asht ekip qi ka meritue me ardh deri ne finale.
Vllaznia ne zemer
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Europa League 2009-2010

Post by GOLDIAN » Wed, 05 May 2010 , 19:25

o pjalm a thu sna demtoi hic ai van nistelroi ne gjermanve a
ku 100 raste hupi
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Thu, 06 May 2010 , 04:25

GOLDIAN wrote:o pjalm a thu sna demtoi hic ai van nistelroi ne gjermanve a
ku 100 raste hupi

O goldi

E keni marr te plakun ma naqe ,sepse nuk keni pas lek me e ble kur ishte i ri :lol:

kot nuk thojn malli i lire te shet shpine :D

O goldi

Nuk asht e thanun qe tan hollandezt me ba cdo klub gjerman me kupa


per ket vit ishte boll bAJERNI :D

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Europa League 2009-2010

Post by GOLDIAN » Fri, 07 May 2010 , 23:51

bajerni plus albitrat mos e harro

une nuk thash me i dhan kupen hamburgut
po te pakten ta ndihmote mu fut ne uefa meqe asht hollandez e keta kudo qe shkojne lajne shej te mire
si bradfeid te bayerni
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Sat, 08 May 2010 , 00:06

GOLDIAN wrote:bajerni plus albitrat mos e harro

une nuk thash me i dhan kupen hamburgut
po te pakten ta ndihmote mu fut ne uefa meqe asht hollandez e keta kudo qe shkojne lajne shej te mire
si bradfeid te bayerni

pa pa gold

edhe ni finale te kupes se kampioneve bajerni plus albitrave mos harro ,apo ja :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

mos deshte me than edhe per finalen e kupes se gjermanise a, :D bajern plus albitrave :lol: :lol: :lol: :lol:

Goldi ,ti thuj ishalla ia bajn kontraten e madhe van galit ,se iky bajern nuk vdes kurre dhe cdo vit ne finale e ke

lujtu zotit me marr edhe hamburgu nje tranier tjeter hollandez ,sepse po ta kishte do kishte fatin e bajernit ,.dhe do ishte sot ne finalen e Europa legue .

:P

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Europa League 2009-2010

Post by GOLDIAN » Sat, 08 May 2010 , 00:11

pse nuk merr haburgu trajner hollandez keto vitet e fundit a din gja?
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Sun, 09 May 2010 , 02:22

GOLDIAN wrote:pse nuk merr haburgu trajner hollandez keto vitet e fundit a din gja?

ja nuk e di ,a po ma tregon :wink:

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Europa League 2009-2010

Post by GOLDIAN » Sun, 09 May 2010 , 15:55

fpjalmi wrote:
GOLDIAN wrote:pse nuk merr haburgu trajner hollandez keto vitet e fundit a din gja?

ja nuk e di ,a po ma tregon :wink:
thash mos e dishe ti meqe keto arrijne vec suksese
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Europa League 2009-2010

Post by Edmond-Cela » Sun, 09 May 2010 , 16:24

GOLDIAN wrote:pse nuk merr haburgu trajner hollandez keto vitet e fundit a din gja?
nuk ka lek hamburrgu per perballu blerjen tranjerat hollandes, vetem skuadrat e medhaja si reali mund ta bajn nje gja te till.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Sun, 09 May 2010 , 19:10

Edmond-Cela wrote:
GOLDIAN wrote:pse nuk merr haburgu trajner hollandez keto vitet e fundit a din gja?
nuk ka lek hamburrgu per perballu blerjen tranjerat hollandes, vetem skuadrat e medhaja si reali mund ta bajn nje gja te till.
Shum e drejte mondi :D :D :D :lol: :lol:

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Europa League 2009-2010

Post by Edmond-Cela » Mon, 10 May 2010 , 16:35

he pra ma pjalmi ca kujton keto se na hollandezet jan te njajt si te tjeret a. na jena te vecant. ket botnor e kana te sigurt ajaxi vitin tjeter do na e merr edhe champion leaguen.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Mon, 10 May 2010 , 17:41

Edmond-Cela wrote:he pra ma pjalmi ca kujton keto se na hollandezet jan te njajt si te tjeret a. na jena te vecant. ket botnor e kana te sigurt ajaxi vitin tjeter do na e merr edhe champion leaguen.

Mondi

sikur ajaxi mos me shit lojtaret e me i mbajt vetem 3 vjet ,e kishim marr kupen e kampioneve ,por nuk na lajn skuadrat e medhaja me ba hajr :D

vitin tjeter 50 perqind te lojtareve jan te shitun :evil:

Kan me fut u 19 e ajaxit me lujt tash :D me zevendesu ata qe po na ikun :evil:

Shkolla e ajaxit jep me qindra futbollista ne dekade per skuadrat e medhaja

Per dicka te siguron pjalmi pa frike

Ket kupe botet e kena 100% te fitume :)

banu gadi mond me u gezu ket vit

Kombetarja e hollandes i ka tan yje

si roben ,si snider si van persi jan te tane ,me te njejten kualitet :D

te siguroj qe ket kup botet do ta tundim :D

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Europa League 2009-2010

Post by Ledi1920 » Tue, 11 May 2010 , 08:25

Kot per informacion a njef nonji lojtar aty tek Ajaxi????

Ti kishte gjithe ato talenta nuk e merrte Twente ate kampionat fshataresk.
Image

Post Reply