DEUTSCHLAND- Club

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Sat, 03 Jul 2010 , 19:04

Image
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Sat, 03 Jul 2010 , 19:06

Last edited by GOLDIAN on Sat, 03 Jul 2010 , 19:10, edited 1 time in total.
i perjashtuar

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by shv13 » Sat, 03 Jul 2010 , 19:07

asht ba shkodra si berlin, kane dale me makina e flamuj...gjynah qe s kena mundsi me kene aty
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by fpjalmi » Sat, 03 Jul 2010 , 19:57

GOLDIAN wrote:Image

sa bukur ia paska vu durt asaj

mendoj se ia ka vu durt prej gezimit ,por nuk jam i sigurte aja a ka bertit prej golit ,apo prej durve te tij qe ia paska shtrydh fort dhe e ka ba me dhimbje :lol: :lol:

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Sat, 03 Jul 2010 , 20:06

ka bertit prej lezetit mor pjalm :wink: :P

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by shv13 » Sun, 04 Jul 2010 , 11:44

kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Sun, 04 Jul 2010 , 18:54

shv13 flm per videot


mullerin pritet ta zevendesoj trochkowski
cacau me shume mundesi do i thote lamtumire botrorit
po lajmi tjeter i tmerrshem per mu asht se me shume mundesi do na mungojne kedira
e per qendren skena asnji alternative
toni kroos zor ta losin ate rol
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by fpjalmi » Sun, 04 Jul 2010 , 20:12

Man in Redblue wrote:ka bertit prej lezetit mor pjalm :wink: :P
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by vvvllaznia » Sun, 04 Jul 2010 , 21:34

GOLDIAN wrote:shv13 flm per videot


mullerin pritet ta zevendesoj trochkowski
cacau me shume mundesi do i thote lamtumire botrorit
po lajmi tjeter i tmerrshem per mu asht se me shume mundesi do na mungojne kedira
e per qendren skena asnji alternative
toni kroos zor ta losin ate rol
:shock: :shock: :shock: :shock:

skam lexu gja per khediren,a je i sigurt??????spa tham qe asht lojtari ma i mire i botnorit por sigurisht nje nga ma te randishmit per gjermanine sidomos taktikisht gjithmone ne pozicionin e duhun.shpresoj qe te jet e shpresoj qe vendin e Muller ta zajn Kroosi.si thoni ju qe njihni ma mire bundesligen se une????

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by shv13 » Sun, 04 Jul 2010 , 21:38

thuhet se nuk asht stervite sot ma goldian po vec per mos e sforcu meqe u damtu ne kofshe me argjentinen, neser pritet te stervitet normalisht e thuhet se mund te lujne pa problem, t pakten per mediat italiane.
Zevendsusi natyral i mullerit asht trochowski kshtuqe tham se ka me lujte ai ne vend te tij.
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Sun, 04 Jul 2010 , 22:27

vvvllaznia wrote:
GOLDIAN wrote:shv13 flm per videot


mullerin pritet ta zevendesoj trochkowski
cacau me shume mundesi do i thote lamtumire botrorit
po lajmi tjeter i tmerrshem per mu asht se me shume mundesi do na mungojne kedira
e per qendren skena asnji alternative
toni kroos zor ta losin ate rol
:shock: :shock: :shock: :shock:

skam lexu gja per khediren,a je i sigurt??????spa tham qe asht lojtari ma i mire i botnorit por sigurisht nje nga ma te randishmit per gjermanine sidomos taktikisht gjithmone ne pozicionin e duhun.shpresoj qe te jet e shpresoj qe vendin e Muller ta zajn Kroosi.si thoni ju qe njihni ma mire bundesligen se une????
simas ketij komentatorit gjerman qe ndodhet ne afrike prane skuadres
kur ju ba pytja si mendon kush do jete ne vend te muller
tha
ashtu sic e pame nga zevendesimi ashtu thuhet te ndodhi
trochkowski ne vend te tij
ma gja nuk di
te shohim neser ca po ndodh
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Sun, 04 Jul 2010 , 22:32

shv13 wrote:thuhet se nuk asht stervite sot ma goldian po vec per mos e sforcu meqe u damtu ne kofshe me argjentinen, neser pritet te stervitet normalisht e thuhet se mund te lujne pa problem, t pakten per mediat italiane.
Zevendsusi natyral i mullerit asht trochowski kshtuqe tham se ka me lujte ai ne vend te tij.
per zoten tek ky emisioni gjerman cdo te diele tek sport1 ish dsf
u fol se khedira ka probleme ma te medha sec pritej

edhe ketu thuhet qe asht ne rrezik

http://www.noows.de/wm-halbfinale-gegen ... etzt-19623

vec ishalla po bahet se une si xa bes toni kroosit
i perjashtuar

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by shv13 » Sun, 04 Jul 2010 , 23:19

normal qe mediat gjermane jane ma t besushme ma gold per sa i perket kombtares po ishalla po bahet ca me t thane una ma, kroos n at pozicion as mu s ma mbush synin hic.
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Ledi1920 » Mon, 05 Jul 2010 , 09:09

Eh mer cuna Urime i here fitoren e bujshme te gjermoneve se na kan ca ***** te gjithe tifozat e tjere...
Kater gola Argjentines dhe mos pesosh asnji vetem Gjermania e modhe bo. Mu ka bo qejfi shume.
Image

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by shv13 » Wed, 07 Jul 2010 , 19:26

zyrtarisht lun piotr trochowski ne vend te thomas mullerit e jo toni kroos sic asht shkru ne shume media.
hajt me fitore ishalla :-)
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Wed, 07 Jul 2010 , 22:41

nje loje shume pasive kjo e sotmja
u ndi jashtezakonisht shume mungesa e muller
sikurse podolski e özil per mendimin tem ishin jashtezakonisht dobet per nje ndeshje te ketij niveli
ajo futja e gomez mu me cudit habit se pritsha marinin ose caun per me ba pak rremuje e jo gomez sa per numer kot
ashtu dhe mediat gjermane e pranojne spanja e meriotj fitoren
ashtu tham dhe une a kot me xjerr bishta
ai fauli ndajschweinit 4 min para marimit qe su dha 18 metra larg portet me mbeti peng por gjithsesi urime spanjes
i perjashtuar

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by loroborici » Wed, 07 Jul 2010 , 22:46

GOLDIAN wrote:nje loje shume pasive kjo e sotmja
u ndi jashtezakonisht shume mungesa e muller
sikurse podolski e özil per mendimin tem ishin jashtezakonisht dobet per nje ndeshje te ketij niveli
Me fol me zemen ne dore, Gjermani kaq e ka munsine. Ora nuk asht ekip per kampion. Asht e kip i mire por jo per me dal kampion. Per kampion duhet nje shkalle ma shume kualtieti sic ka pas Gjermani ne vitet 70-80. Tash per tash ka vec nje ekip te mire.
Vllaznia ne zemer
Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Thu, 08 Jul 2010 , 01:36

I merzitun dhe njikohesisht shum krenar po shkruj keto rreshta. Gjermania eleminohet ne gjysmefinale, por kjo mbas nji botnori te mrekullueshem. Loja spektakulare gjermane mahniti gjith boten. Me kyt stil loje Gjermania i fali ktij botnori shum bukuri, edhe per kyt do ta kishte meritu me dal ne finale.Gjithsesi, kyt botnor do ta mbaj ne mend si nji botnor te mrekullueshem te Deutschave


DANKE DEUTSCHLAND

DANKE Joachim LÖW
DANKE Manuel Neuer

DANKE Marcell Jansen

DANKE Arne Friedrich

DANKE Philipp Lahm

DANKE Per Mertesacker

DANKE Jerome Boateng

DANKE Sami Khedira

DANKE Bastian Schweinsteiger

DANKE Mesut Özil

DANKE Piotr Trochowski

DANKE Lukas Podolski

DANKE Miroslav Klose

DANKE Thomas Müller

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Ledi1920 » Thu, 08 Jul 2010 , 08:11

Spanja e meritoi ket gjysemfinale. Spanja beri ndeshjen me te mire te boterorit kurse gjermont nuk ishin si ndeshjet e tjera. E dija qe nji ndeshje sdo ishin ne forme te mire. Rruga qe e veshtire edhe me ekipe si spnja duhet ta harrosh fitoren nqs luan dobet.


Mgjth bravo djelmoshave te rinj te Gjermanise se na kan dhuru mjaft emocione te bukura ket vit. Ne europianin qe vje dhe ne boterorin ne brazil ka me qen nji ekip me kompakt dhe me ket boteror fitun lojtar per te ardhmen.
Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by vvvllaznia » Thu, 08 Jul 2010 , 16:58

GOLDIAN wrote:nje loje shume pasive kjo e sotmja
u ndi jashtezakonisht shume mungesa e muller
sikurse podolski e özil per mendimin tem ishin jashtezakonisht dobet per nje ndeshje te ketij niveli
ajo futja e gomez mu me cudit habit se pritsha marinin ose caun per me ba pak rremuje e jo gomez sa per numer kot
ashtu dhe mediat gjermane e pranojne spanja e meriotj fitoren
ashtu tham dhe une a kot me xjerr bishta
ai fauli ndajschweinit 4 min para marimit qe su dha 18 metra larg portet me mbeti peng por gjithsesi urime spanjes
edhe une pritsha Marinin e u habita pse nuk e shtini mbren ne fushe.normalisht qe pranoi superioritetin e spanjes ne loje dhe e ka meritu fitoren por edhe ai faulli kunder Ozilit para portet ishte bajagi i qarte e me duket sergio ramos qe ja bani faullin ishte edhe lojtari i fundit e delte me karton te kuq.nejse urime spanjes e forca hollande

Post Reply