Boterori 2010

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Boterori 2010

Post by loroborici » Thu, 08 Jul 2010 , 22:09

jeti wrote:
Nuk kam jam dakort me ty qe qe thu Gjermania asht ekip mesatar. Gjermania doli e para ne grup e mas grupit e ka pas shortin ma te veshtir se cdo skuader tjeter se ka pas te baj me Anglin, Argjentinen, e Spanjen qe per mu jan ajka e futbollit botnor. Gjermania pjes e 4 ma te mirave ne kapionatin botnor nuk te len ven per koment sepse faktet flasin vet.
N,q,s Gjermania per ty asht ekip mesatar me gjith keto arritje qe ka vit per vit a,t,h i bjen qe Anglia te jet ekip nen mesatare ose ekip zhele
Tash un i daj ekipet ne baz te fortsis reale qi kane, te lojs qi bajn. Per mua ka ekipt e forta, mesatare dhe te dobta. Une per vedi tek ekipet e forta munem me fut Hollanden, Spanjen dhe Brazilin dhe kte e baj tuj pa lojen e cilsine e futbollit qi kane tregue. Manje ekipet e tjera, per mue jane mesatare ose dicka ma shume se mesatarja. Kshu qi Gjermanine smunem me e fut tek te fortat se nuk asht per mue. Hajd po e fus i fije ma nalt se mesatarja por jo ma shume. Mram u pa kjart diferenca e nalt midis Spanjs dhe Gjermanise ashtu sic u pa 1 jave ma pare midis Gjermanise dhe Argjentins. Anglia apo Italia kan lujt nan nivelin mesatar per mos me than dobt.

Manej me u nis se deri ku ka dal kjo nuk domethan cdo gja. Korea ne 2002 ka dal ne gjysfinale por kjo zdo me than se ka ken ne niveln ma nalt se Portugalia ose naj ekip tjeter.
Vllaznia ne zemer
Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Boterori 2010

Post by Miri » Thu, 08 Jul 2010 , 22:20

loroborici wrote:
Miri wrote:
loroborici wrote:E ka lujt Higuain, lojtar mesatar qi e majn per yll Vec nji gamar si Maradona munet me e ba
Une nuk jam fmi e nuk jam mangut me rrejt bethen tane.
Po fmi je e bash rrenakac je pasha buken. KU I PASKAM SHA TAN LOJTART E ARGJENTINS. MA TREGO ZOTI "ADMINISTATOR"...Nuk bahet forumi me rrenacak
Ske faj ti jo por i kam une qe merrem me ty u donte me te perjashtu e mas me u marr me budallalleqet qe shkrun,the qe nuk i kam than maradones gomar ja ku e ke qe e ke shru vet apo edhe kja asht rren se kush e di ku e tridhova une.kur te kem koh tesh te citoj edhe lojtaret se ca ke shkru per to.

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Boterori 2010

Post by loroborici » Thu, 08 Jul 2010 , 23:21

Miri wrote: Ske faj ti jo por i kam une qe merrem me ty u donte me te perjashtu e mas me u marr me budallalleqet qe shkrun,the qe nuk i kam than maradones gomar ja ku e ke qe e ke shru vet apo edhe kja asht rren se kush e di ku e tridhova une.kur te kem koh tesh te citoj edhe lojtaret se ca ke shkru per to.
Po ti vec rrens nuk ke sjelli asi gja ma shume. ME KE THAN QI KAM SHA TAN LOJTART E ARGJENITSN VEC VERON E TEVEZ! Por ket gja se ke provue dhe mohove e manej qi je renacak i pashembell duket kjart. Mjer bash forumi per te tille "administrator"
Vllaznia ne zemer
Image

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Boterori 2010

Post by jeti » Thu, 08 Jul 2010 , 23:58

fpjalmi wrote:Gjithe bota mezi po pret parashimin e oktapodit ne finalen spanje hollande

ne shum gazetat flitet shum gjana

dicka e re asht zbulu per here te pare dhe kjo asht ngjyra

Oktapodi ka ngjyren portokalli

Kjo mund te shifet edhe ne kete link

http://albania-sport.com/mat.php?idm=15261

Mos valle emri i vertete i ketij oktapod e ka emrin Hollanda portokalli :D :D :D

Cdo gja mbetet te shifet ne ditet ne vazhdim ,pasi parashikimi i oktabodit mezi po pritet
Deri tani oktapodi ka gjet vec ndeshjet e Gjermanis e hala nuk ja kan dhan mundesin me e provu ne ndeshjet e tjera. Nuk dihet a thu do i jepet mundesia me e parashiku finalen, gjithsesi ndoshta medja ka me e ba nji gja te till.

Ne gusht me fillimin e sezonit futbollistik e kam vendos du me e ble nji oktapod e du me e provu a thu po mi gjen ndeshjet qe i ve ne bet online. Edhe n,q,s oktapodi nuk gjen gja prap si prap nuk hupi gja se te pakten nji dark me kallamari e kam te sigurt... :D :D :D
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

sejad
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 233
Joined: Sun, 06 Jan 2008 , 20:47
Skuadra: Vllaznia || Bayern
Location: USA

Re: Boterori 2010

Post by sejad » Fri, 09 Jul 2010 , 04:58

loroborici ti smerrke vesh gja nga futbolli, vec se nejke ne internet tu pa rezultatet neper livescore. po jo o djale, si qenka gjermania ekip mesatar? etj etj ca po thu ti, asht gjynah me u pergjigj ktynve fjalve.

spanja e meritoi fitoren, por nuk e meriton kupen, hollanda e meriton ma shume, spanja lujti loje shume te dobte, tu pasu neper mesfushe per tan neshjen, edhe nuk shkoshin ne sulm kurr, por gjermania as nuk dinte me e marr topin hic, edhe kur e merrte ia jepte prap - ashtu ishte krejt neshja, neshje kot.

parashikoj se do fitoje hollanda, ishalla don zoti edhe e fiton hollanda se e meritoni nji kupe te pakten (se na kena 3 shyqyr) ahahaha.
FORCA VLLAZNIA!!!

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Boterori 2010

Post by fpjalmi » Fri, 09 Jul 2010 , 09:16

sejad wrote:loroborici parashikoj se do fitoje hollanda, ishalla don zoti edhe e fiton hollanda se e meritoni nji kupe te pakten (se na kena 3 shyqyr) ahahaha.
te lumt goja sejad

sot krojf ka than qe spanja e fiton finalen se asht shum e forte

tan botnorin ka kritiku tranierin qe ka hek spektaklin

nuk e di ku e ka hallin

ndoshta ngaqe asht ba xheloz qe kjo holland ka dale ne finale dhe ka frike se mos ia kalon historise se tij

dreqi e merr vesht qa ka

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Boterori 2010

Post by fpjalmi » Fri, 09 Jul 2010 , 09:17

jeti wrote:
fpjalmi wrote:Gjithe bota mezi po pret parashimin e oktapodit ne finalen spanje hollande

ne shum gazetat flitet shum gjana

dicka e re asht zbulu per here te pare dhe kjo asht ngjyra

Oktapodi ka ngjyren portokalli

Kjo mund te shifet edhe ne kete link

http://albania-sport.com/mat.php?idm=15261

Mos valle emri i vertete i ketij oktapod e ka emrin Hollanda portokalli :D :D :D

Cdo gja mbetet te shifet ne ditet ne vazhdim ,pasi parashikimi i oktabodit mezi po pritet
Deri tani oktapodi ka gjet vec ndeshjet e Gjermanis e hala nuk ja kan dhan mundesin me e provu ne ndeshjet e tjera. Nuk dihet a thu do i jepet mundesia me e parashiku finalen, gjithsesi ndoshta medja ka me e ba nji gja te till.

Ne gusht me fillimin e sezonit futbollistik e kam vendos du me e ble nji oktapod e du me e provu a thu po mi gjen ndeshjet qe i ve ne bet online. Edhe n,q,s oktapodi nuk gjen gja prap si prap nuk hupi gja se te pakten nji dark me kallamari e kam te sigurt... :D :D :D
haaahaaa :lol: :lol:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Boterori 2010

Post by fpjalmi » Fri, 09 Jul 2010 , 09:33

Lojtarët më të mirë të 62 ndeshjeve

Fantazisti i Holandës, Uesli Shnajder, është i vetmi që është përzgjedhur katër herë

http://albania-sport.com/mat.php?idm=15265

Martiniden
Antar
Antar
Posts: 17
Joined: Mon, 19 Nov 2007 , 00:22
Location: Italia

Re: Boterori 2010

Post by Martiniden » Fri, 09 Jul 2010 , 12:58

Me ne fund oktapoleshi ka folur. Spanja do te jete Kampione Bote dhe gjermania ne vendin e 3. Thuhet qe nuk ka hezituar aspak per tu hedhur mbi kutine me flamurin spanjoll, pra sipas tyre mund mendohet nje ndeshje e lehte me shume gola per spanjen....tifozave hollandez do ti thosha te mos e qajne kryt fort se edhe ne Euro 2008 dha fituese gjermanine, pra per finale ky zotni oktapodleshi s'ja ka haberin.

Edhe sipas Van Nistelrooy Spanja asht favorite se futbolli i tyre asht thjesht i paarritshem. Per Krujfin do te thoja qe ban pak skaramanci qe jep spanjen favorite. Sidoqofte une mendoj qe loja do te luhet ne mesfushe dhe ne qofte se hollanda ben gabimin e gjermanise qe ti presin spanjollet ne zone mendoj se do ta kete shume te veshtire. Sikur te isha si tranjeri hollandez do ti kishe vu van Bommel me e marku Xavin ne cdo zone te fushes, e po ashtu edhe me Injesten por veshtire se hollandezet e bejne nje gje te tille. Forca Hollanda se asht skuadra e madhe e vetme qe nuk ka marr kupen e botes per fatin e keq se ne 74-78 ka ndesh 2 ekipet qe luanin ne shtepi.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Boterori 2010

Post by fpjalmi » Fri, 09 Jul 2010 , 14:36

Martiniden wrote:Me ne fund oktapoleshi ka folur. Spanja do te jete Kampione Bote dhe gjermania ne vendin e 3. Thuhet qe nuk ka hezituar aspak per tu hedhur mbi kutine me flamurin spanjoll, pra sipas tyre mund mendohet nje ndeshje e lehte me shume gola per spanjen....tifozave hollandez do ti thosha te mos e qajne kryt fort se edhe ne Euro 2008 dha fituese gjermanine, pra per finale ky zotni oktapodleshi s'ja ka haberin.

Edhe sipas Van Nistelrooy Spanja asht favorite se futbolli i tyre asht thjesht i paarritshem. Per Krujfin do te thoja qe ban pak skaramanci qe jep spanjen favorite. Sidoqofte une mendoj qe loja do te luhet ne mesfushe dhe ne qofte se hollanda ben gabimin e gjermanise qe ti presin spanjollet ne zone mendoj se do ta kete shume te veshtire. Sikur te isha si tranjeri hollandez do ti kishe vu van Bommel me e marku Xavin ne cdo zone te fushes, e po ashtu edhe me Injesten por veshtire se hollandezet e bejne nje gje te tille. Forca Hollanda se asht skuadra e madhe e vetme qe nuk ka marr kupen e botes per fatin e keq se ne 74-78 ka ndesh 2 ekipet qe luanin ne shtepi.

Te lumt goja martiniden per cdo fjale qe inkurajon hollanden

Me te than te drejten ma nite zemra qe oktapodi do shkote ne flamurin e spanjes

Dhe ma mire qe ndodhi keshtu me Oktapodin Pal ,sepse Oktapodi Pjalmi Do ta hajn ne finale ,sepse Oktapodi pjalm e ka pa ne anderr hollanden duke qu kupen e botes ,dhe kur e shef oktapodi pjalmi nji anderr sido qe te jete njashtu ka me dal :D ,keshtu qe me vjen keq oktapodi pal ,por oktapodi pjalm ka me te hanger ne finale

Ik kris bethen tash :D :D :lol:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Boterori 2010

Post by fpjalmi » Fri, 09 Jul 2010 , 15:12

Mondi

Na njell mire per hollanden

pergatitu me na ba nej video te bukur te hollandes ne your tube tash qe hollanda po na del kampion

Ja per gja por po kam qef me e vu ne facebook :D :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Boterori 2010

Post by fpjalmi » Fri, 09 Jul 2010 , 15:27

Roben: Nuk do të lejoj që Holanda ta humbasë finalen


Prej rehabilitimit nga dëmtimi ka qenë vendimtar në ecurinë e Holandës. Pas sezonit të jashtëzakonshëm te Bajerni i Mynihut, Arjen Roben ka dhënë kontributin edhe në kualifikimin e Holandës në finalen e Kupës së Botës. Por, këtë herë, mesfushori 26-vjeçar premton se nuk do ta lejojë skuadrën e tij që të dështojë në rrugën drejt trofeut, ashtu si ndodhi me gjigandët gjermanë në finalen e Champions League. “Përpara startit të aktivitetit kishim vetëm një objektiv”, tha Roben. “Përpara sfidës me Uruguain isha i bindur se do të fitonim. Ky kontingjent i përfaqësueses është i jashtëzakonshëm. Së fundmi kam humbur një finale të madhe kunder interit dhe nuk do të lejoj që e njëjta gjë të përsëritet me Kombëtaren. Kemi besim se mund ta fitojmë trofeun, pavarësisht se e kemi të qartë që kundërshtarët nuk janë aspak të lehtë”.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Boterori 2010

Post by fpjalmi » Fri, 09 Jul 2010 , 17:00

Holanda punoi shume, per te prekur finalenNga Astrit Hafizi

Holanda eshte vendi i futbollit, nje akademi e madhe qe nxjerr talente me shumice dhe me lojen e saj e ka merituar qe te jete prezente ne finalet e nje Boterori. E kemi pare edhe ne edicionet e kaluara, kur kjo skuader eshte prezantuar me nje futboll terheqes dhe kompetitiv. Ndonese nuk e ka fituar asnjehere Kupen e Botes, nuk ka qene e lehte qe te eliminohej dhe te largohej nga gara nje skuader si Holanda, qe ne perberje ka pasur yje te futbollit evropian. Per te arritur deri ne finale eshte bere nje pune e jashtezakonshme me kete skuader, gje qe u vertetojne te gjitha ndeshjet e fituara, por edhe te dominuara deri tani. Holanda u kualifikua e para nga zona e Evropes dhe i nisi mjaft mire ndeshjet e ketij Boterori, duke mos e diskutuar kalimin e grupit. Kjo skuader, qe perbehej nga lojtare te njohur ne arenen nderkombetare nuk paraqiti spektaklin e zakonshem, dhe me arritjen e fundit u eshte pergjigjur mjaft mire kritikave. Ndryshoi stil, por megjithate shfaqi nje futboll efikas dhe rezultativ, pra u paraqit mjaft mire dhe arriti te shenonte sukses. Stafi drejtues ka bere nje pune te madhe dhe i takon merita kryesore, pervec faktit se nuk duhen nenvleresuar elementet kryesore qe perbejne ekipin. Jane disa lojtare qe jane lidere ne ekipet e tyre, nder me te njohurit ne Evrope. Ata kane formuar nje ansambel ne kombetaren e Holandes. Kalimi i Holandes ne finale, nisur nga rivaliteti i larte ne fillim te ketij Boterori, dukej i veshtire. Holanda u konsiderua favorite per te luajtur ne finale, vetem pasi largoi nje nga ekipet pretendente ne fillim, Brazilin. Por ndeshja ndaj Uruguait pritej qe te ishte me e veshtire, para finales, dhe ashtu ndodhi. Holanda e pati me te veshtire te fitonte ndaj Uruguait, se ndaj Brazilit. Ne pjesen e dyte te ndeshjes, Brazili nuk doli asnjehere ne lojen e vet. Ishte nje ekip i shperfytyruar, ndoshta nga dominimi i lojes se Holandes ne mesfushe. Holanda ishte superiore, dominoi mesfushen ne pjesen e dyte dhe pervec fitores, siguroi nje fitore historike, si dhe largoi nje rival direkt nga finalet. Ndaj Uruguait Holanda u fut si favorite dhe nuk e kishte te lehte, edhe pse padyshim ishte ekipi me i mire dhe e meritoi nje vend ne finalen e 11 korrikut. Goli i pare ishte spektakolar dhe mendoj se do te jete nje nga golat me te bukur te ketij Boterori. Pas barazimit, Uruguai e vuri ne veshtiresi ekipin e Holandes. Pas gjetjes se golit te dyte, me Shnajder kjo skuader doli ne loje dhe gjeti qetesine. Fitorja tregoi se skuadra portokalli ka punuar shume para finaleve dhe jo me kot ia doli mbane. U pa qarte se ndryshe nga loja e saj tradicionale, Holanda nuk dhuroi spektaklin e zakonshem. Ishte kujdesur me shume ne mbrojtje, per te penguar kundershtarin qe e ka goditur ne momente e saj me te mira. Ne finale, perballe Spanjes , Holanda i ka te medha mundesite per te ngritur trofeun. Ka kohe qe kjo skuader nuk humbet asnje ndeshje dhe Spanja ne vigjilje te finales, se cfare kundershtari i pret.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Boterori 2010

Post by fpjalmi » Fri, 09 Jul 2010 , 17:08

zgjedhja e oktapodit asht ba shum me hile

kur kan fut flamurin e spanjes dhe hollandes brenda oktapodi ka ken afer flamurit te spanjes

shikoni videon

http://bw.balkanweb.com/videoAlbum/popu ... video=5113

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Boterori 2010

Post by jeti » Fri, 09 Jul 2010 , 19:32

Nuk ka pas hile naqe ishtu asht ba edhe gjithmon. Me sa di une oktapodi asht provu vec ne ndeshjet qe gjermania ka marr pjes e kjo asht hera e pare qe oktapodi parashikon nje ndeshje pa gjermanin. une tham se oktapodi gjen vec ndeshjet e Gjermanis e nuk asht i aft me gjet ndeshjet e skuadrave te tjere.
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Boterori 2010

Post by fpjalmi » Sat, 10 Jul 2010 , 02:18

jeti wrote:Nuk ka pas hile naqe ishtu asht ba edhe gjithmon. Me sa di une oktapodi asht provu vec ne ndeshjet qe gjermania ka marr pjes e kjo asht hera e pare qe oktapodi parashikon nje ndeshje pa gjermanin. une tham se oktapodi gjen vec ndeshjet e Gjermanis e nuk asht i aft me gjet ndeshjet e skuadrave te tjere.

o jet

Ti a e pe se ku e hodhen ate ne det mar burr :D

flamuri spanjoll isht afer lapiovres :lol: dhe nuk u diskutote qe oktapodi nuk shkonte ne fillim te flamuri spanjoll.

Keta qe parashikojn ishtu jan marrina mendoj mar jet :D

oktapodi ska gjet as finalen e 98 qe lute gjermani e tha fitoj gjermani

Un besoj veq te forca e hollandes ,dhe besoj te andrra qe hollanden kam pa me kupe ne dore 5 dite para se me fillu botnori dhe e di se njashtu ka me perfundu :D

Mandej ujku ka pa te 1 fallxhoree qe fiton hollanda GJITHASHTU

Keshtu qe oktapodi shpresoj te shkojn ne uje te pervlum ,dhe mandej ne pjate te nji hollandezi :D :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Boterori 2010

Post by fpjalmi » Sat, 10 Jul 2010 , 02:20

Deshta me than qe oktapodi ska gjet as finalen e europianit 2008 ku tha qe fiton gjermani me spanjen :lol: :lol:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Boterori 2010

Post by fpjalmi » Sat, 10 Jul 2010 , 02:44

nje lajm i mire per hollanden

duke dit qe oktapodi nuk e ka gjet finalen e europianit 2008 atehere nuk asht i sakte

Po ban buj papagalli ne singapor ku ne europianin 2008 ka gjet tana ndeshjet e gjysmefinales ,dhe pikerisht kete botnore ka gjet te gjitha ndeshjet dhe po ban buje te gjithe televizoret e botes

papagalli ka qu me sqep letren e hollandes qe do te thote hollanda kampione botet :D

shifni videon

http://www.youtube.com/watch?v=zF1YgIgozZE

Singapore Pyschic Bird Predicts Holland to win World Cup 2010!

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Boterori 2010

Post by fpjalmi » Sat, 10 Jul 2010 , 02:49

Parakeet predicts Holland will win World Cup

kja asht video qe e tregon tamam te sakte dhe thojn e kan provu disa here dhe zgjedh gjithmone hollanden


shikoni kur te qojn letren e hollandes dhe ka 30 kastumera ne ore thuhet


http://www.youtube.com/watch?v=85YiXqoLrrA

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Boterori 2010

Post by fpjalmi » Sun, 11 Jul 2010 , 00:35

Urime tan tifozave gjerman te forumit me ne krye man in red blu dhe ledit per vendin e trete

Rezultati i drejte do ishte barazimi ,por gjermanet e kan meritu vendin e trete veq tu mendu se kan shpartallu argjentinen dhe anglezet

Post Reply