Ndahet nga jeta i madhi Bep Shiroka

Gjithcka rreth Shkodres sone te dashur.
Post Reply
loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Ndahet nga jeta i madhi Bep Shiroka

Post by loroborici » Sat, 03 Jul 2010 , 02:32

Ndahet nga jeta Bep Shiroka, autor i 150 roleve në kinema e teatër

Bota e kinemasë dhe teatrit shqiptar ka humbur një nga figurat më të spikatura dhe të dashura te saj. Bep Shiroka, aktori shkodran me mbi 150 role në karrierë, është ndarë nga jeta të enjten si pasojë e një ataku kardiak, në moshën 77-vjeçare.
Bep Shiroka mbetet një nga aktorët më të mirë që Shkodra i dha kinemasë shqiptare, veçanërisht humorit. Mimika e veçantë, batutat e spiktura, interpretimi origjinal i roleve, i dhanë titullin “Artist i Merituar”.
Bep Shiroka nisi karierën në trupën profesioniste të teatri “Migjeni” pas përfundimit të liceut artistik. Dramat “Nora e Kelmendit” dhe “Histori Irkutase” ishin të parat ku u spikat si aktor.
Me pas vijnë filmat e njohur “Çifti i lumtur” , “Kur hapen dyert e jetës”, apo “Si gjithë të tjerët”. Mbetet i pandarë nga skena e teatrit dhe luan në dramën “Dasmë me Flamur” e “Franku i 5-të”. Pas një shkëputje 10-vjeçare rikthet në dramën e Stefan Çapalikut “Putargat e thata” në vitin 2008, i cili ishte edhe roli i fundit i tij. Bep Shiroka do të përcillet në banesën e fundit pasditen e sotme, pas homazheve që miq, kolegë e të afërm do të kryejnë në Teatrin "Migjeni", që prej orës 16.00
Vllaznia ne zemer
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Ndahet nga jeta i madhi Bep Shiroka

Post by fpjalmi » Sat, 03 Jul 2010 , 02:45

drite i baft shpirti

ka ken amelcina e shkodres me ato rrole filmash qe kurre nuk do te harrohen

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Ndahet nga jeta i madhi Bep Shiroka

Post by loroborici » Sat, 03 Jul 2010 , 02:58

Ngushllime familes e te dshtuve qi ka lan pas. I paharru kjoft emni i tij i madh.
Vllaznia ne zemer
Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Ndahet nga jeta i madhi Bep Shiroka

Post by Edmond-Cela » Sat, 03 Jul 2010 , 16:32

ngushllime familjes. artist i pa harrushem
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Ndahet nga jeta i madhi Bep Shiroka

Post by jeti » Tue, 06 Jul 2010 , 18:17Gjynah rreziku qe u nda nga kjo jet se nuk ka ken shume ne moshe.
Ngushllime familjes Shiroka.
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Ndahet nga jeta i madhi Bep Shiroka

Post by GOLDIAN » Tue, 06 Jul 2010 , 23:18

ngushellime familjes
shkodra ka humb nje artist te madh e te pazevendesushem
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Ndahet nga jeta i madhi Bep Shiroka

Post by Admin » Wed, 07 Jul 2010 , 12:14

Ngushllime familjes Shiroka.

Shqipnia ka humb nje njeri te madh!!
Vllaznit Ultras

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Ndahet nga jeta i madhi Bep Shiroka

Post by Miri » Wed, 07 Jul 2010 , 20:19

Ngushellimet e mia familjes Shiroka.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Ndahet nga jeta i madhi Bep Shiroka

Post by Skodrinon » Tue, 27 Jul 2010 , 19:29

aktor i paharrueshem
paste drite

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Ndahet nga jeta i madhi Bep Shiroka

Post by vllaznia1919 » Tue, 03 Aug 2010 , 22:34

Ngushllime familjes Shiroka.Shqipnia ka hupe nji nder aktoret ma te mdhaj te historise se vet.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Ndahet nga jeta i madhi Bep Shiroka

Post by GOLDIAN » Sun, 29 Aug 2010 , 15:13

a dihet gja a asht ba nej ceremoni ne shkoder a hic
i perjashtuar

Post Reply