Champions League 2010-2011

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Champions League 2010-2011

Post by Skodrinon » Thu, 16 Sep 2010 , 02:25

Image

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Champions League 2010-2011

Post by Skodrinon » Thu, 16 Sep 2010 , 02:53

Group A
1 2-2 Internazionale
1 2-2 Tottenham Hotspur
1 2-2 Werder Bremen
1 2-2 Twente

Twente - Inter 2-2
Werder - Tottenham 2-2

Group B
3 2-0 Portugal Benfica
3 1-0 Lyon
0 0-1 Schalke 04
0 0-2 Hapoel Tel Aviv

Benfica - Hapoel 2-0
Lyon - Schalke 1-0

Group C
3 4-0 Valencia
1 0-0 Manchester United
1 0-0 Rangers
0 0-4 Bursaspor

Manchester UTD - Rangers 0-0
Bursaspor - Valencia 0-4

Group D
3 5-1 Barcelona
3 1-0 Copenhagen
0 0-1 Rubin Kazan
0 1-5 Panathinaikos

Barcelona - Panathinaikos 5-1
Copenhagen - Rubin Kazan 1-0

Group E
3 2-0 Bayern Munich
3 2-1 CFR Cluj
0 1-2 Basel
0 0-2 Roma

Bayern - Roma 2-0
CFR Cluj - Basel 2-1

Group F
3 4-1 Chelsea
3 1-0 Spartak Moscow
0 0-1 Marseille
0 1-4 Žilina

Zilina - Chelsea 1-4
Marsille - Spartak Moscow

Group G
3 2-0 Real Madrid
3 2-0 Milan
0 0-2 Ajax
0 0-2 Auxerre

Real Madrid - Ajax 2-0
Milan - Auxerre 2-0

Group H
3 6-0 Arsenal
3 1-0 Shakhtar Donetsk
0 0-1 Partizan
0 0-6 Braga

Arsenal - Beaga 6-0
Shakhtar - Partizan 1-0

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Champions League 2010-2011

Post by fpjalmi » Thu, 16 Sep 2010 , 05:49

skodrinon

Ke ba hapjen ma te bukur te nje teme qysh se asht ktiju ,gjithmone per mendimin temUn qa pashe ket jave ve 4 pretendente qysh tash

barcelona milan bayern dhe chelsi

Per mu keto jan skuadrat pretendente

sejad
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 233
Joined: Sun, 06 Jan 2008 , 20:47
Skuadra: Vllaznia || Bayern
Location: USA

Re: Champions League 2010-2011

Post by sejad » Fri, 17 Sep 2010 , 01:40

fpjalmi wrote:skodrinon

Ke ba hapjen ma te bukur te nje teme qysh se asht ktiju ,gjithmone per mendimin temUn qa pashe ket jave ve 4 pretendente qysh tash

barcelona milan bayern dhe chelsi

Per mu keto jan skuadrat pretendente
per mu jane barcelona real madrid chelsea arsenal....at'her vijne bajerni milani manchester etj.... une me bajernin jam por se di nqs mund te krahasohena me barcelonen ala.
FORCA VLLAZNIA!!!

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Champions League 2010-2011

Post by fpjalmi » Fri, 17 Sep 2010 , 06:11

sejad wrote:
fpjalmi wrote:skodrinon

Ke ba hapjen ma te bukur te nje teme qysh se asht ktiju ,gjithmone per mendimin temUn qa pashe ket jave ve 4 pretendente qysh tash

barcelona milan bayern dhe chelsi

Per mu keto jan skuadrat pretendente
per mu jane barcelona real madrid chelsea arsenal....at'her vijne bajerni milani manchester etj.... une me bajernin jam por se di nqs mund te krahasohena me barcelonen ala.
bajerni po shkaterron pa 2 ma te miret ,roben dhe ribery

kur ata te jene gadi brenda 3 muajve ,nuk besoj se bajernit i del kush para .

sejad ,jam me mendimin tand qe barcelona asht skuadra ma e mire e grupit ,kurse realin e ve ma poshte se bajernin

mendimi jem qysh tash asht

finalja do jete bajern barcelone ,ku gjithashtu per mendimin tem jan 2 skuadrat ma ne forme

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Champions League 2010-2011

Post by Ledi1920 » Fri, 17 Sep 2010 , 10:36

Une pretendent kryesor vej Chelsin-me i krahasu them se nji tank pazner elite i ngjason.
Barcelona eshte spektakolare por ne mbrojtje me duket me probleme.
Manchesteri me duket se ka dal nga moda... :mrgreen: :mrgreen: (kartoni kuq i dhem akoma Fergusonit)
Reali eshte ne ngritje e siper duhet me e pa a konsolidohet si ekip kur te vin ndeshjet e rendesishme.
BAyerni ka probleme ne mbrojtje dhe ky repart sme jep siguri.

Kaq i here per i here.

Na veni ndeshjet e rradhes ne skedine...se mos me boni ndonje puc ngaqe jom i pari...
Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Champions League 2010-2011

Post by Man in Redblue » Fri, 17 Sep 2010 , 23:14

Edhe un ve kandidat nr.1 Chelsin, kyt vit e kan fillu kaq te uritun, mendoj se edhe e meritojn nji Champions...

Manchesterin nuk e fus te kandidatet e ngusht, nuk me bindin, Cristiano ronaldon nuk e zevendsojn...po ashtu edhe Interin nuk e shof si pretendent tmadh

Jam kurioz si do te ecin Reali i Murinjos, per nga emrat kan metaman ekip galaktik

Barca si gjithmon asht nder pretendentet e ngushta
PS: Skodrinon shum bukur e ke ba hapjen e temes

sejad
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 233
Joined: Sun, 06 Jan 2008 , 20:47
Skuadra: Vllaznia || Bayern
Location: USA

Re: Champions League 2010-2011

Post by sejad » Sat, 18 Sep 2010 , 17:55

Gjysmefinalet do jene :

Chelsea - Real Madrid
Barcelona - Bayern Munich

Finalen vendosne ju...:)
FORCA VLLAZNIA!!!

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Champions League 2010-2011

Post by fpjalmi » Sat, 18 Sep 2010 , 19:17

Skodrinon

A din gja se cilat jan ndeshjet e tjera ne turrin tjeter

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Champions League 2010-2011

Post by Skodrinon » Wed, 22 Sep 2010 , 13:00

i ke te tema e skedines

Post Reply