Topi i Arte FIFA

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Topi i Arte FIFA

Post by Skodrinon » Tue, 26 Oct 2010 , 23:38

Topi i Arte FIFA

Lista e 23 pretendentve

Xabi Alonso
Daniel Alves
Iker Casillas
Cristiano Ronaldo
Didier Drogba
Samuel Eto'o
Cesc Fabregas
Diego Forlán
Asamoah Gyan
Andrès Iniesta
Jùlio Cèsar
Miroslav Klose
Philipp Lahm
Maicon
Lionel Messi
Thomas Muller
Mesut Ozil
Carles Puyol
Arjen Robben
Bastian Schweinsteiger
Wesley Sneijder
David Villa
Xavi

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Topi i Arte FIFA

Post by Skodrinon » Tue, 26 Oct 2010 , 23:39

mendoj qi e fiton xavi
turp qi nuk kan fut militon ne ket liste

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Topi i Arte FIFA

Post by fpjalmi » Wed, 27 Oct 2010 , 06:01

Skodrinon wrote:mendoj qi e fiton xavi
turp qi nuk kan fut militon ne ket liste
milito asht shum ma i mire se shum prej atyne ne liste

por skodrinon ,ma shum se e meriton snyder topin e arte ,askush tjeter nuk e meriton ,por ka me pas bishta ,dhe mesit mund tia japin prap,edhe pse ska ba asgja me argjentinen :evil:

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Topi i Arte FIFA

Post by Ledi1920 » Wed, 27 Oct 2010 , 08:50

Besoj se kan me ja dhon Xavit
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Topi i Arte FIFA

Post by fpjalmi » Wed, 27 Oct 2010 , 17:25

mendoj se snyder e meriton ma shum se ksavi ,me marr topin e arte sepse snyder ka fitu cdo gja ,ku perveq gjithe kupave me interin ,ka ken pikerisht ai ,qe e mori hollanden per doret ,sidomos me uruguajin dhe brazilin ,qe ishte lojtari i ndeshjes .

led

mendoj se ka pike ma shum snyder :lol:

nese mesi nuk e fiton topin e arte ,mendoj se snyder do jete i padiskutueshmi. 8)

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Topi i Arte FIFA

Post by Skodrinon » Wed, 27 Oct 2010 , 20:50

fpjalmi wrote:
Skodrinon wrote:mendoj qi e fiton xavi
turp qi nuk kan fut militon ne ket liste
milito asht shum ma i mire se shum prej atyne ne liste

por skodrinon ,ma shum se e meriton snyder topin e arte ,askush tjeter nuk e meriton ,por ka me pas bishta ,dhe mesit mund tia japin prap,edhe pse ska ba asgja me argjentinen :evil:
nuk asht çudi me e fitu snaider, por as xavi nuk ka met pa trofe ket vit. ka fitu kupen e botes

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Topi i Arte FIFA

Post by fpjalmi » Wed, 27 Oct 2010 , 23:57

Skodrinon wrote:
fpjalmi wrote:
Skodrinon wrote:mendoj qi e fiton xavi
turp qi nuk kan fut militon ne ket liste
milito asht shum ma i mire se shum prej atyne ne liste

por skodrinon ,ma shum se e meriton snyder topin e arte ,askush tjeter nuk e meriton ,por ka me pas bishta ,dhe mesit mund tia japin prap,edhe pse ska ba asgja me argjentinen :evil:
nuk asht çudi me e fitu snaider, por as xavi nuk ka met pa trofe ket vit. ka fitu kupen e botes
skodrinon ,edhe kupa e botes ka shum pike ,por duke pa qe ksavi me barcelonen nuk ka ba kurxha perveq kupes se botes dhe kampionatit , mendoj se snyder ka pike ma shum .

Sido qe te jete skodrinon ,ma mire ta fitojn ksavi ose snyder sesa mesi ,sepse ma mire ne fund 1 europian
:D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Topi i Arte FIFA

Post by fpjalmi » Thu, 28 Oct 2010 , 17:11

Ironia e Militos: “Faleminderit!”

“I falënderoj të gjithë ata që më kanë mbështetur”. Kjo ishte Diego Militos pak orë pas përjashtimit nga lista prej 23 kandidatësh për “Topin e artë”. Sulmuesi argjentinas i Interit synon të lërë pas keqardhjen për mospërfshirjen në listë. Dje ai mori pjesë në stërvitje me skuadrën, dhe ndoshta ai pritet të zbresë në fushë në Ligën e Kampioneve kundër Totenhemit

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Topi i Arte FIFA

Post by Skodrinon » Thu, 28 Oct 2010 , 20:12

fpjalmi wrote:
Skodrinon wrote:
fpjalmi wrote:
milito asht shum ma i mire se shum prej atyne ne liste

por skodrinon ,ma shum se e meriton snyder topin e arte ,askush tjeter nuk e meriton ,por ka me pas bishta ,dhe mesit mund tia japin prap,edhe pse ska ba asgja me argjentinen :evil:
nuk asht çudi me e fitu snaider, por as xavi nuk ka met pa trofe ket vit. ka fitu kupen e botes
skodrinon ,edhe kupa e botes ka shum pike ,por duke pa qe ksavi me barcelonen nuk ka ba kurxha perveq kupes se botes dhe kampionatit , mendoj se snyder ka pike ma shum .

Sido qe te jete skodrinon ,ma mire ta fitojn ksavi ose snyder sesa mesi ,sepse ma mire ne fund 1 europian
:D
si s'ka ba kurrgja xavi me barcen ma?!ka shkelqy vjet.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Topi i Arte FIFA

Post by fpjalmi » Fri, 29 Oct 2010 , 06:38

99 perqind e golave qe ka ba milito ,i kan ardh prek asisteve te snyderit ,dhe mos me permend golat qe ka shenu ai ,ku dhe keto gjana te japin pike skodrinon .

Ne gazeten franceze ,asht ne vend te pare per asiste qe ka dhan prej te gjithe futbollisteve ,duke bashku sukseset e arrituna edhe ne botrore ,ku asht golashenuesi ma i mire i botnorit bashk me 2 te tjere .

Qa ka ba ksavi me barcelonen perveq kupes se botes dhe kampionait :P

Nuk te jep pikr te mjaftueshme nje ndeshje finale botnorit sepse shifet cdo gja nga mbrapa se qa kan fitu futbollistat ,duke mendu qe 2 kupat e italise ,kupa e kampioneve dhe nen kampion botet gjithashtu golashenues ma i mire i botnorit ,te japin dicka ma shum .

A e din pse thote pjalmi qe ksavi nuk merr gja .

sepse ne 1 skuader me mesin lot ,dhe ma shpejt e fiton mesi se ksavi ,prandaj te thashe qe ta fitojn veq ksavi o snyder ,se ma mire asht ta fitojn nje europian topin e arte . :D

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Topi i Arte FIFA

Post by Ledi1920 » Fri, 29 Oct 2010 , 14:00

fpjalmi wrote:
skodrinon ,edhe kupa e botes ka shum pike ,por duke pa qe ksavi me barcelonen nuk ka ba kurxha perveq kupes se botes dhe kampionatit , mendoj se snyder ka pike ma shum .

Sido qe te jete skodrinon ,ma mire ta fitojn ksavi ose snyder sesa mesi ,sepse ma mire ne fund 1 europian
:D


pjalmi mos harro qe nji vit mo para xavi i fitoi te gjitha kupat e mundshme me barcelonen...

edhe kjo mund te ndikoje ne henien e cmimit...
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Topi i Arte FIFA

Post by fpjalmi » Fri, 29 Oct 2010 , 16:07

Ledi1920 wrote:
fpjalmi wrote:
skodrinon ,edhe kupa e botes ka shum pike ,por duke pa qe ksavi me barcelonen nuk ka ba kurxha perveq kupes se botes dhe kampionatit , mendoj se snyder ka pike ma shum .

Sido qe te jete skodrinon ,ma mire ta fitojn ksavi ose snyder sesa mesi ,sepse ma mire ne fund 1 europian
:D


pjalmi mos harro qe nji vit mo para xavi i fitoi te gjitha kupat e mundshme me barcelonen...

edhe kjo mund te ndikoje ne henien e cmimit...
aja ka ken 2 vjet ma pare ma led ,dhe vjet e mori mesi

ai vit ka kalu tash e jena ne vitin e ri :D .

kur e kan pyt mourinjon se kush mendon se mund ta marrin topin e arte

ai pergjigjet .

do ishte qesharake nese nuk do ta merrte snyder.

ledi

neper lajme thuhet se milito asht dasht me ken nder 5 favoritet me fitu topin e arte ,kurse me poshte thuhet ;

snyder i merr piket militos ,sepse ne shume asiste qe snyder i ka dhan,milito nuk i ka shfrytezu ,dhe snyder i merr piket militos

Ledi

un jam hollandez dhe nuk po flas me tifozllek ,por vetem duke pa realitetin .

do ishte turp ,mos me ia llan snyderit topin e arte kete vit .

asht njeriu qe e meriton ma shum se askush

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Topi i Arte FIFA

Post by fpjalmi » Fri, 29 Oct 2010 , 16:14

nese admini ose miri mund te na veshin ne forumin tone futbollistat me i votu te gjithe ,se kush do jete ma i miri ,do votoshin te gjithe sepse ne forum shum njerez edhe pse nuk jane te rregjistruar votojne

pershembull

marrim kete link

http://www.interistat.com/sondazhe-f33/ ... -t1023.htm

ku pershembull 88 perqind e ka fitu snyder nga te votumit.

nese adminat kan mundesi te na e bajn ashtu ,do ishte bukur

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Topi i Arte FIFA

Post by Skodrinon » Fri, 29 Oct 2010 , 18:01

normal qi kan votu 88% sneider. jane interista. :) 12% per ke kan votu? j.cesar eto'o, maicon besoj :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Topi i Arte FIFA

Post by fpjalmi » Fri, 29 Oct 2010 , 22:29

Mourinho: Topi i Artë nuk mund t’i jepet Iniestas

“Wesley Sneijder e meriton atë, ai ka fituar gjithçka, ka qenë gjithmonë vendimtar dhe ka luajtur në finalen e Kupës së Botës. Prapa tij duhet të jetë Xavi”, ka thënë Mourinho


http://www.telegrafi.com/?id=5&a=16770

po kjo skodrinon 8) :lol:

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Topi i Arte FIFA

Post by Skodrinon » Fri, 29 Oct 2010 , 23:36

fpjalmi wrote:Mourinho: Topi i Artë nuk mund t’i jepet Iniestas

“Wesley Sneijder e meriton atë, ai ka fituar gjithçka, ka qenë gjithmonë vendimtar dhe ka luajtur në finalen e Kupës së Botës. Prapa tij duhet të jetë Xavi”, ka thënë Mourinho


http://www.telegrafi.com/?id=5&a=16770

po kjo skodrinon 8) :lol:
mourinho nuk asht as bibla as kurani mor pjalm. mourinho asht zog kurvet eflet simas interesit t'vet. i llogarit tana fjalt qi thote. nuk mundet me sponsorizu nji lojtare te barces tuj kene trainer i realit. plus sneider ka ken lojtari i tij. sneider ka lujte n'finale - thote mourinho. kurse iniesta ka lujt e ka shenu golin e fitores.

un e tham, nuk asht skandal me fitu sneider (skandal asht mos me fut militon ne liste), por mendoj se e meriton xavi

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Topi i Arte FIFA

Post by fpjalmi » Mon, 06 Dec 2010 , 21:09

“Topi i artë” mbetet në Barcelonë

Lionel Mesi, Ksavi Hernadez dhe Andres Iniesta në garë për trofeun

Shnajder, jashtë liste

Mesfushori i Interit, Uesli Shnajder, është zyrtarisht jashtë luftës për “Topin e artë”. Presidenti i Interit, Masimo Morati, u shpreh i pakënaqur nga kjo përzgjedhje, duke theksuar se holandezi e meritonte të ishte fituesi, kjo për shkak të trofeve që ai fitoi vitin e kaluar, ku palmarit të tij i mungoi vetëm Kupa e Botës, që në fakt e fituan dy spanjollët e Barçës, Iniesta dhe Ksavi. “Është një vendim i padrejtë. Shnajder bëri më shumë se Mesi gjatë sezonit të kaluar. Ishte protagonist i një sezoni fenomenal, fitoi ato që mund të fitonte. Për mua ai e meritonte Topin e artë”, - tha Morati. Çmimi do të jepet, më 10 janar në Zurih të Zvicrës.


http://www.albania-sport.com/mat.php?idm=16000

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Topi i Arte FIFA

Post by fpjalmi » Mon, 06 Dec 2010 , 21:10

asht dicka shum e padrejte me lan sniderin jasht 3 kandidateve duke dit se ka fitu cdo gja

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Topi i Arte FIFA

Post by fpjalmi » Wed, 12 Jan 2011 , 09:32

Messi, fitues surprizë i Topit të Artë
Futbollisti i Barcelonës, Lionel Messi fitoi për të dytin vit radhazi Topin e Artë, duke u konfirmuar nga FIFA si futbollisti më i mirë gjatë vitit 2010

http://top-channel.tv/artikull.php?id=202067

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Topi i Arte FIFA

Post by fpjalmi » Wed, 12 Jan 2011 , 09:54

Shtypi ndërkombëtar, revoltë për Messi-n


Shtypi ndërkombëtar reflektoi ditën e sotme befasinë dhe në disa raste indinjatën për fitimin e Topit të Artë prej Lionel Messi-t.

Gazetat ndërkombëtare, pothuajse në unanimitet veçuan se argjentinasi në vitin 2010 nuk ka shkëlqyer aq sa lojtarë si Xavi, Iniesta, Robben apo Snejder.

Gazetat e tjera nderkombetare kane mbetur te habitur ne momentin kur Sneider nuk futet ne listen e tre lojtareve kandidat per te fituar topin e arte ,duke mos harruar qe ne votimin e spordashesve ne mbare boten eshte lojtari me i votuar per te mare topin e arte .

Shumë e ashpër “La Gazzetta dello Sport” në Itali me titullin: “Messi? Jooooo!”. Sneider fitoi cdo gje ne vitin 2010, kurse “Xavi dhe Iniesta fituan po aq sa Leo me Barcelonën, por ndërsa ai dështoi në Botëror, ata e fituan atë”, shtonte e përditshmja.


Edhe francezja “L’Equipe” kundërshtoi çmimin e dhënë nga FIFA e France Football për argjentinasin, duke e cilësuar atë si Topi i Artë më zhgënjyes dhe i debatueshëm i dekadës së fundit.

Post Reply