1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: 1x2 Cupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by REINIS » Sun, 26 Jun 2011 , 02:26

Argentina-Bolivia =
Colombia -Costarica =
Brazil-Venezuela=5-0
Paraguaj-Ecuator=3-1
Euruguaj-Peru=4-0
Kili-Mexike =1-3
Argentin -Colombi=4-0
Bolivi-Costarike=2-1
Peru-Mexike=1-3
Uruguaj-Kili=3-1
Brazil-Paraguaj=3-1
Venezuele-Ekuator=2-2
Columbi-Bolivi=2-3
Argentine-Costarike=4-0
Kili-Peru=2-1
Uruguaj-Mexike=1-1
Paraguaj-Venezuele=3-1
Brazil-Ekuator=3-1
P.S. Falimnerit Pjalm per mesazhin e njoftimit! :)
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by REINIS » Sun, 26 Jun 2011 , 02:29

Propozoj qe Ledi kete gare ta shofi thjesht si vezhgues e mos mori pjese se mun te jete i lodh nga CL dhe paret..... ktoo parashikimet e shumta desha me thon, mun ti demtojn sistemin nervor. :mrgreen: :mrgreen:
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Cupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Sun, 26 Jun 2011 , 19:01

REINIS wrote:

P.S. Falimnerit Pjalm per mesazhin e njoftimit! :)

Propozoj qe Ledi kete gare ta shofi thjesht si vezhgues e mos mori pjese se mun te jete i lodh nga CL dhe paret..... ktoo parashikimet e shumta desha me thon, mun ti demtojn sistemin nervor. :mrgreen: :mrgreen:
ju lutem Renis .

Edhe un mendoj mendoj si ti ,gjithashtu mendoj qe asht e pamujtun qe te fitohet 2 here skedina nga i njejti person :P :mrgreen:

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by Ledi1920 » Mon, 27 Jun 2011 , 09:11

REINIS wrote:Propozoj qe Ledi kete gare ta shofi thjesht si vezhgues e mos mori pjese se mun te jete i lodh nga CL dhe paret..... ktoo parashikimet e shumta desha me thon, mun ti demtojn sistemin nervor. :mrgreen: :mrgreen:

Bo vaki me fitu prap ishalla spo te coj ne depresion... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Te jap nje recete Reinis se te ndihmon shume...haj sa me shume oktapod ene ke per me e pa qe do jesh favorit ne fitimin e championsit... :mrgreen:

Ke kafja ke kalu? apo ja ke plas per borsh.
Image

REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by REINIS » Tue, 28 Jun 2011 , 16:25

Ledi1920 wrote:
REINIS wrote:Propozoj qe Ledi kete gare ta shofi thjesht si vezhgues e mos mori pjese se mun te jete i lodh nga CL dhe paret..... ktoo parashikimet e shumta desha me thon, mun ti demtojn sistemin nervor. :mrgreen: :mrgreen:

Bo vaki me fitu prap ishalla spo te coj ne depresion... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Te jap nje recete Reinis se te ndihmon shume...haj sa me shume oktapod ene ke per me e pa qe do jesh favorit ne fitimin e championsit... :mrgreen:

Ke kafja ke kalu? apo ja ke plas per borsh.
Kalova i dite edhe pyta per ty po me tha endri qe nuk ishe duk. Ku ke hum?
Kismet mos shifena ka e enjtja anej se te premten masnej HASTA LA VISTA edhe nga shtatori kthehem.
P.S. Ti a je per Trnave ose Mal te Zi?
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by Ledi1920 » Wed, 29 Jun 2011 , 08:41

REINIS wrote:
Ledi1920 wrote:
REINIS wrote:Propozoj qe Ledi kete gare ta shofi thjesht si vezhgues e mos mori pjese se mun te jete i lodh nga CL dhe paret..... ktoo parashikimet e shumta desha me thon, mun ti demtojn sistemin nervor. :mrgreen: :mrgreen:

Bo vaki me fitu prap ishalla spo te coj ne depresion... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Te jap nje recete Reinis se te ndihmon shume...haj sa me shume oktapod ene ke per me e pa qe do jesh favorit ne fitimin e championsit... :mrgreen:

Ke kafja ke kalu? apo ja ke plas per borsh.
Kalova i dite edhe pyta per ty po me tha endri qe nuk ishe duk. Ku ke hum?
Kismet mos shifena ka e enjtja anej se te premten masnej HASTA LA VISTA edhe nga shtatori kthehem.
P.S. Ti a je per Trnave ose Mal te Zi?

Shume mire. Faktikisht u bo kohe qe skam kalu...po tani qe ska neshje, esht dhe vape ske cbo aty.
Per transferten nuk di ca te them akoma. Ka shume gjona qe svaren nga une.
Image

sejad
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 233
Joined: Sun, 06 Jan 2008 , 20:47
Skuadra: Vllaznia || Bayern
Location: USA

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by sejad » Wed, 29 Jun 2011 , 17:04

Argentina-Bolivia = 3-0
Colombia -Costarica = 2-0
Brazil-Venezuela=3-1
Paraguaj-Ecuator=3-2
Euruguaj-Peru=2-2
Kili-Mexike =2-1
Argentin -Colombi=4-0
Bolivi-Costarike=2-0
Peru-Mexike=1-1
Uruguaj-Kili=3-1
Brazil-Paraguaj=3-1
Venezuele-Ekuator=2-2
Columbi-Bolivi=2-3
Argentine-Costarike=3-0
Kili-Peru=2-1
Uruguaj-Mexike=3-0
Paraguaj-Venezuele=3-0
Brazil-Ekuator=3-0
FORCA VLLAZNIA!!!

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Cupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Fri, 01 Jul 2011 , 21:19

REINIS wrote:Argentina-Bolivia =
Colombia -Costarica =
Brazil-Venezuela=5-0
Paraguaj-Ecuator=3-1
Euruguaj-Peru=4-0
Kili-Mexike =1-3
Argentin -Colombi=4-0
Bolivi-Costarike=2-1
Peru-Mexike=1-3
Uruguaj-Kili=3-1
Brazil-Paraguaj=3-1
Venezuele-Ekuator=2-2
Columbi-Bolivi=2-3
Argentine-Costarike=4-0
Kili-Peru=2-1
Uruguaj-Mexike=1-1
Paraguaj-Venezuele=3-1
Brazil-Ekuator=3-1
P.S. Falimnerit Pjalm per mesazhin e njoftimit! :)
o renis ,nuk ke vu 2 ndeshjet e para ,edhe 40 minuta kohe ke

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by Skodrinon » Fri, 01 Jul 2011 , 22:14

o renis ,nuk ke vu 2 ndeshjet e para ,edhe 40 minuta kohe ke
a luhet n'dy t'nates ndeshja pjalm?
apo myll ma heret ti? :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Fri, 01 Jul 2011 , 22:40

Skodrinon wrote:
o renis ,nuk ke vu 2 ndeshjet e para ,edhe 40 minuta kohe ke
a luhet n'dy t'nates ndeshja pjalm?
apo myll ma heret ti? :D
skodrinon ,u gabova e thashe se asht ne 9 te darkes atje e ketu ma heret ne 3 :P

atehere renis paska edhe nja 5 ore fix :)

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Sat, 02 Jul 2011 , 04:54

Argentina- Bolivia =1-1 reezultat surprize

Asnji nuk e ka gjet ndeshjen ,ku nder te gjithe Renis ishte fatlumi ,qe ka harru me vu ndeshjen e sotme dhe pshtoj pa iu shkeput te gjithe :)

renis ,ke edhe 1 ndeshje pa vu

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Sun, 03 Jul 2011 , 03:14

Ka perfundu ndeshja columbi kostarike 1-0

Piket e marra jane :

skodrinoni 3 pike

pjalmi 3

admini 2

sejadi 1
__________________________

renditja e pergjithshme asht

Skodrinoni 3 pike

Pjalmi 3

Admini 2

Sejadi 1

Ledi 0

Man In red Blu 0

Mondi 0

Jeti 0

Renis 0

_______________________________


Neser do luhen 2 ndeshje te tjera

Brazil -Venezuela

Paraguaj -Ecuator

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Mon, 04 Jul 2011 , 01:42

ne 2 ndeshjet qe u luajten sonte Brazil-Venezuela= 0-0 dhe
Paraguaj-Ecuator=0-0 jan grumbullu keto pike

Admini 3 pike ,mondi 2 pike dhe jeti 2 pike
_______________________________

Renditja e pergjithshme asht edhe mbas kesaj nate asht :

Admini kryeson me 5 pike

skodrinoni 3

pjalmi 3

mondi 2

jeti 2

sejadi 1

Ledi 0

Man In red Blu 0

Renis 0

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Tue, 05 Jul 2011 , 05:19

mbas ndeshjeve te sotme Uruguay 1 - 1 Peru dhe Chile 2 - 1 Mexico piket e marra jane :

vetem sejadi ka marre 5 pike kurse te tjeret skan gjet gja

Klasifikimi i pergjithshem asht :

sejadi kryeson me 6 pike

Admini 5

skodrinoni 3

pjalmi 3

mondi 2

jeti 2

Ledi 0

Man In red Blu 0

Renis 0

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by Man in Redblue » Wed, 06 Jul 2011 , 00:02

6 ndeshje = 0 pike, ky asht rekord :oops:

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by Ledi1920 » Wed, 06 Jul 2011 , 08:21

Man in Redblue wrote:6 ndeshje = 0 pike, ky asht rekord :oops:
po tu dal barazim bnrazil venezuele 0-0 normal zero pike do rrim ne, i kan knoq kompanite e basteve...

Gjithsesimjafton pjesemarrja ne loje :mrgreen:
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Wed, 06 Jul 2011 , 21:25

Ledi1920 wrote:
Man in Redblue wrote:6 ndeshje = 0 pike, ky asht rekord :oops:
po tu dal barazim bnrazil venezuele 0-0 normal zero pike do rrim ne, i kan knoq kompanite e basteve...

Gjithsesimjafton pjesemarrja ne loje :mrgreen:

O led ,un mendoj qe brazili dhe argjentina kaq kan fuqi mor burre .

E pashe ndeshjen brazil holland miqesoren qe u ba 8 dite para ,dhe kujtova se ngaqe asht miqesore paska fut formacionin e dyte , prandaj ishte aq dobt ,por kur i shof po kta lojtare to lujt me venezuelen ,atehere thash paska maru brazili. me ardh puna me lujt pato me kombetaren ,qe nuk asht kerkund ,kurr nuk do ma kishte marr mendja.

Un jam me 2 mendje me ndrru ndeshjet e Brazilit

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Thu, 07 Jul 2011 , 07:03

Argjentine -Columbi 0-0 asht surpriza tjeter e kupes se amerikes ku asnjeni nuk ka gjet asnji pike dhe padyshim dhe renditja mbetet e paprekun .

Po duket se brazili me argjentinen po mbesin mrend , dhe gjithashtu Mesi po zhgenjen perseri me argjentinen , qe do te thote se deri tashti nuk i afrohet kerkund maradones

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Fri, 08 Jul 2011 , 03:01

perfundoj ndeshja bolivi costarike 0-2

piket e marra jane

admini 1 pike dhe mondi 1 pike

renditja perfundimtare asht

sejadi 6 pike

Admini 6

skodrinoni 3

pjalmi 3

mondi 3

jeti 2

Ledi 0

Man In red Blu 0

Renis 0

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Sat, 09 Jul 2011 , 05:22

perfundune ndeshjet Uruguay 1 - 1 Chile dhe Peru 1 - 0 Mexico


piket e marra jane

admini 2 pike dhe man in red blu 3 pike

renditja perfundimtare asht

Kryeson admini me 8 pike

sejadi 6 pike

skodrinoni 3

pjalmi 3

mondi 3

Man In red Blu 3

jeti 2

Ledi 0

Renis 0

Post Reply