1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Mon, 18 Jul 2011 , 03:12

perfundune 2 ndeshjet e sotme Brazil 0 - 0 Paraguay dhe Chile 1 - 2 Venezuela

Asnji nuk ka gjet asnji pike dhe renditja mbetet e pandryshume

__________________________________________________________________

Kryeson admini me 16 pike

pjalmi 14

sejadi 13 pike

skodrinoni 12

mondi 12

Man In red Blu 12

Renis 5

jeti 4

Ledi 4

kan mbet edhe 3 ndeshje dhe jane ne loje edhe 9 pike

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Tue, 19 Jul 2011 , 02:50

Sot fillojn gjysmefinalet dhe luhet ndeshja e pare ku qiftet do jene :

Peru- Uruguaj =

Paraguaj-Venezuela=

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by Ledi1920 » Tue, 19 Jul 2011 , 09:28

Peru- Uruguaj = 1-1

Paraguaj-Venezuela= 2-1
Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by Admin » Tue, 19 Jul 2011 , 14:45

Peru- Uruguaj = 0-1

Paraguaj-Venezuela= 1-1
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Tue, 19 Jul 2011 , 18:56

Peru- Uruguaj = 0-2

Paraguaj-Venezuela= 1-0

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by Edmond-Cela » Tue, 19 Jul 2011 , 21:58

Peru- Uruguaj = 1-3

Paraguaj-Venezuela= 2-2
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Wed, 20 Jul 2011 , 04:51

Perfundoi ndeshja peru-uruguaj 0-2

piket e marra jane :

pjalmi 3 pike ,mondi 2 pike ,admini 1 pike

___________________________________________

klasifikimi i pergjithshem asht :


Kryeson Admini me Pjalmin me 17 pike

Mondi 14 pike

Sejadi 13 pike

Skodrinoni 12 pike

Man In red Blu 12 pike

Renis 5 pike

Jeti 4 pike

Ledi 4 pike

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by Man in Redblue » Wed, 20 Jul 2011 , 20:41

Paraguaj-Venezuela= 2-1

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Thu, 21 Jul 2011 , 04:51

perfundune 90 minutat e ndeshjes paraguaj venezuela dhe Admini asht vetem 1 hap larg fitimit te skedines

Piket e marra jane .

Mondi 2 pike ,Admini 2 pike .
___________________________________________________________

klasifikimi i pergjithshem asht :
--------------------------------------

Kryeson Admini me 19 pike

Pjalmi 17 pike

Mondi 16 pike

Sejadi 13 pike

Skodrinoni 12 pike

Man In red Blu 12 pike

Renis 5 pike

Jeti 4 pike

Ledi 4 pike

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Thu, 21 Jul 2011 , 05:56

Do kena 1 finale midis Uruguajit dhe Paraguajit .

E vecanta e kesaj Skedine asht qe ne ndeshjen e fundit qe ka mbet ,vendi i pare nuk e ka siguru plotesisht vendin e pare ,ku ne cdo skedine ne ndeshjen e fundit vendi i pare gjithmone e ka siguru para se me u ba ndeshja e fundit .

Ne ndeshjen e fundit qe ka mbet ,mund te kena 1 fitues ,mund te kena 2 fitues ,por mund te kena edhe 3 fitues ,ku vendi i dyte dhe vendi i trete jane akoma ne loje .

Kuptohet qe vendi i pare qe asht Admini ,asht ma afer se pjalmi dhe mondi me fitu skedinen ,por duke pare qe tan kupa e amerkes ishte surprize ,surprizat ne skedine hala nuk kan maru :) dhe asht mjaft bukur kur ndeshja e fundit mban akoma shpresa per 3 vendet e para qe jane ne loje

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Thu, 21 Jul 2011 , 05:58

Parashikimi i fundit

Uruguaj- Paraguaj = 0-0

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by Admin » Thu, 21 Jul 2011 , 06:30

Po ndeshje per vend te 3-te nuk ka?
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by Admin » Thu, 21 Jul 2011 , 06:32

Luhet edhe ndeshja per vendin e trete me date 23 kurse finalja me date 24.
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Thu, 21 Jul 2011 , 17:28

Admin wrote:Po ndeshje per vend te 3-te nuk ka?
besa mu me thane por nuk e besova se kujtova se vetem botnori ka vend te trete ,ngaqe europiani nuk ka :)

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Sat, 23 Jul 2011 , 07:56

sot ne oren 10 te darkes me oren shqiptare dhe neser diten e dile po ne oren 10 me oren shqiptare luhen 2 ndeshjet e fundit te kupes se amerikes ,ku sot lot peru dhe venezuele per vend te trete dhe neser finalja uruguaj paraguaj .

Per here te pare ne historine e botes ,nje skuader shkon deri ne finale pa fitu asnji ndeshje dhe kja skuader asht paraguaj .

Parashikimi jem per ndeshjen e parafundit asht

Peru - Venezuela = 1-0

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by Admin » Sat, 23 Jul 2011 , 12:22

Parashikime jem asht:

Peru - Venezuela = 1-0
Vllaznit Ultras

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by Edmond-Cela » Sat, 23 Jul 2011 , 15:20

Uruguaj- Paraguaj 2-2

Peru Venezuela 1-2
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Sat, 23 Jul 2011 , 19:08

Atehere un po ndrroj rezultat meqe parashikimi jem asht i njejte me Adminin :) ,por ne te njejten kohe nuk po e ve as si mondi ,por vetem 1 barazim pa gola :D

Peru- venezuele 0-0.

Ndeshja luhet per 3 ore

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Sat, 23 Jul 2011 , 23:01

Mbaroi ndeshja peru venezuele 4-1

piket e fitume jane :

Admini 1 pike

________________________________________________________________________________________________

Klasifikimi i pergjithshem asht :


Kryeson Admini me 20 pike

Pjalmi 17 pike

Mondi 16 pike

Sejadi 13 pike

Skodrinoni 12 pike

Man In red Blu 12 pike

Renis 5 pike

Jeti 4 pike

Ledi 4 pike

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: 1x2 Kupa e Amerikes (Argentin korrik 2011)

Post by fpjalmi » Sat, 23 Jul 2011 , 23:03

ndeshja finale luhet neser ne oren 9 me oren shqiptare

parashikimi jem asht:

Paraguaj- Uruguaj = 0-0

Post Reply