Kupa e Shqipnise 2011-2012

Diskutoni ndaj ecuris dhe ndeshjeve te Kupes se Republikes

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Kupa e Shqipnise 2011-2012

Post by Skodrinon » Fri, 23 Sep 2011 , 14:48

Kupa e Shqipërisë
Turi I, 21 shtator 2011

GRUPI A
Tërbuni-Skënderbeu 1-2
Shënues: Udeke 70’/ Allmuça 6’, 8’

Butrinti-Vllaznia 2-3
Shënues: Rugji 9’, Alzeneli 45’/ Gjini 11’, Erkoçeviç 60’, Dani 75’

Himara-Tirana 0-3
Shënues: Bala 36’, 52’ (p), 70’

Gramshi-Kastrioti 1-2
Shënues: Çekrezi 30’/Plaku 31’, Xhihani 91’

Burreli-Shkumbini 2-1
Shënues: Allmeta 52’, Radaj 76’/ Lluca 25’ (p)

Ada-Pogradeci 1-2
Shënues: Doçi 37’/ Balla 2’, Baze 75’

Lushnja-Kamza 2-1
Shënues: Allkanjari 53’, Topi 72’/ Oladotun 51’

Besëlidhja-Besa 0-2
Shënues: Hasa 53’, Dushku 78’

GRUPI B

Bilishti-Flamurtari 1-4
Shënues: Fifo 55’/ Shehaj 7’, 60’, Kuqi 12’, Begaj 35’

Skrapari-Laçi 0-3
Shënues: Jushi 26’, Ferra 30’, Zefi 55’

Iliria-Bylis 1-6
Shënues: Doçi 60’/ Uashington 10’, 42’, Rrapaj 25’, Ristevski 29’, Kelmendi 48’, Hajdari 70’

Kukësi-Teuta 1-1
Shënues: Pashaj 71’/ Metani 50’

Vlora-Dinamo (nuk u luajt)

Luftëtari-Tomori 1-0
Shënues: Mersini 44’

Gramozi-Apolonia 1-5
Shënues: Kita 32’/ Agastra 26’, 70’, Gërxho 56’, 85, Jovani 89’

Mamurrasi-Elbasani 1-0
Shënues: Shima 3’

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kupa e Shqipnise 2011-2012

Post by Skodrinon » Fri, 30 Sep 2011 , 15:44

GRUPI A

Skënderbeu – Tërbuni 3-0 (2-1)
Vllaznia – Butrinti 2-0 (3-2)
Tirana – Himara 7-1 (3-0)
Kastrioti – Gramshi 2-1 (2-1)
Shkumbini – Burreli 7-0 (1-2)
Pogradeci – Ada 2-0 (2-1)
Kamza – Lushnja 1-0 (1-2)
Besa – Besëlidhja 2-0 (2-0)

GRUPI B

Flamurtari – Bilisht S. 11-0 (4-1)
Laçi – Skrapari 8-2 (3-0)
Bylis – Iliria 1-1 (6-1)
Teuta – Kukësi 3-1 (1-1)
Dinamo – Vlora 3-0 (3-0)
Tomori – Luftëtari 0-0 (0-1)
Apolonia – Gramozi 3-1 (5-1)
Elbasani-Mamurrasi 3-1 (0-1)

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kupa e Shqipnise 2011-2012

Post by Skodrinon » Fri, 30 Sep 2011 , 15:49

Për të vijuar më tej në Kupën e Shqipërisë janë kualifikuar tashmë 16 skuadra, të cilat do të hidhen në short i lirë për të përcaktuar 4 grupet e turit pasardhës. Java e parë e ndeshjeve në grupe do të luhet më 19 tetor. 2 të parat e çdo grupi kualifikohen për në turin pasardhës, ku sërish skuadrat ndahen në dy grupe. Sër­ish kualifikohen 2 të parat e çdo grupi, që luajnë në gjysmëfinale (short i lirë). Finalja e Kupës së 60-të të Shqipërisë luhet më 17 maj. Ja dhe rezultatet teknike të ndeshjeve të turit të parë të Kupës (në kllapa janë rezultatet e ndeshjeve të para).
pra, 2 ekipeve qi shkojne ne finale i takon me lujt 17 ndeshje. shume e kane zgjate

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kupa e Shqipnise 2011-2012

Post by Skodrinon » Tue, 04 Oct 2011 , 15:55

Percaktohen kater grupet per turin pasardhes

Ne ambjentet e Federates Shqiptare te Futbollit eshte hedhur shorti per fazen e dyte te Kupes se Shqiperise per edicionin 2011-2012. Shefi Sektorit te garave Ilir Shulku ka shpjeguar menyren e shortit duke treguar se si jane percaktuar pozicionet e skuadrave ne vazo gjithnje sipas renditjes ne edicionin e fundit futbollistik 2010-2011. Me pas jane hedhur goglat dhe jane percaktuar kater grupe me nga kater skuadra secila. Gjithashtu eshte percaktuar rendi i ndeshjeve dhe datat se kur do te luhen. Formula e re e Kupes hyn ne fuqi nga ky tur dhe duhet pare nese do te jete e sukseshme apo jo.

Ndeshjet e para do te luhen me date 19.10.2011 me skemen sipas grupeve 2 me 3 dhe 4 m 1.
Ndeshjet e dyta do te zhvillohen me 26.10.2011 me skemen sipas grupeve 1-2 dhe 3-4
Ndeshjet e treta do te mbahen me 23.11.2011 me skemen sipas grupeve 3-1 dhe 2-4
Ndeshjet e katerta do te luhen 30.11.2011 me skemen sipas grupeve 1-3 dhe 4-2
Ndeshjet e pesta do te jene me 14.12.2011 me skemen sipas grupeve 3-2 dhe 1-4
Ndeshjet e gjashta do te luhen me 21.12.2011 me skemen sipas grupeve 2-1 dhe 4-3


Keshtu ne Grupin A
Laci,
Tirana
Shkumbini
Apolonia.

Ne Grupin B
Flamurtari
Teuta
Pogradeci
Kamza

Ne Grupin C
Skenderbeu
Kastrioti
Luftetari
Besa

Ne Grupin D
Vllaznia
Bylis
Dinamo
Elbasani

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Kupa e Shqipnise 2011-2012

Post by Man in Redblue » Tue, 04 Oct 2011 , 18:26

grupi ma i lehte

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Kupa e Shqipnise 2011-2012

Post by vllaznia1919 » Sun, 11 Mar 2012 , 16:05

Kena munsi te mira me dale ne gjysfinale se 2 ndeshjet e fundit i kena mren me flamurtarin e me LLAçIN.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Post Reply