Inter -----Bajern ,finalja e kupes se kampioneve 2009-2010

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Inter -----Bajern ,finalja e kupes se kampioneve 2009-20

Post by fpjalmi » Sun, 23 May 2010 , 22:19

loroborici wrote:
fpjalmi wrote:
e ka pas topin ne kam tan lojen ,dhe ka lujt ne mesfuswhe te interit tan kohen
Possesi i topit pjalm me te vertet ka ken ne anen e gjermanve, por nuk asht besa, naj tregus i madh dominimi. Sipas UEFA.com, Interi ka gjujt 7 here ne kuadrat e Bayerni 6. Kjo tregon se ka dominue me raste Inter, dhe nuk asht sic thu ti qi ka gjujt vec 2 here ne port, se ka humb Shanjder dhe Pandev 2 raste qi kan ken gola te sigurt.

Match statistics
Bayern Internazionale
0 Goals scored 2
6 Attempts on target 7
7 Attempts wide 2
2 Yellow cards 1
0 Red cards 0
16 Fouls committed 13
6 Corners 2
0 Offside 0
40' 12'' Possession (time) 20' 39''
66 Possession (%) 34

Përpjekjet në shenjë 6 me 7 per interin

Përpjekjet e gjerë 7 me 2 per bajernin


kornet 6 me 2 per bejernin

e ka mbajt bajerni topin 66 perqind dhe interi 34 perqind

a nuk asht kja nji loje ma e mire e bajernit

3 here shkoi interi ne porte tan lojen dhe 1 rast te pafalshem humbi holandezi dhe 2 bani milito

kurse pjesa tjeter cdo gja ka fol per interin

un e di se interi e fitoi ndeshjen ma loro boriqi e interi duhet me i puth bethen militos qe asht padiskutim per top te arte

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Inter -----Bajern ,finalja e kupes se kampioneve 2009-20

Post by fpjalmi » Sun, 23 May 2010 , 22:20

deshta me than qe pjesa tjeter foli cdo gja per bajernin :D

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Inter -----Bajern ,finalja e kupes se kampioneve 2009-20

Post by loroborici » Sun, 23 May 2010 , 22:32

Pjalm. Ne total Interi ka lujt ma mire, ket duhet me e pranue me ken bash sportdashs. Tash une po flas si asnjans se sjam as tifoz i Inter, as i Bayern, bilet ekipet italiane i kam urrye tana hert. Qi te mthush ti qi Interi ska domune loje, kur ka gjujt ma shume ne kuadrat se Bayerni, mue me duket nji gja jo e drejt pasha buken. I vetmi dominim i Bayern ka ke possesi i topit qi shpejgohet me aftsine Robben e Altin top me ba depertime me top napar krah, e manej tuj konsiderue qi Inter ban loje te shpejte e aksione shume te shpejta tuj shfrytzue shpejtsine qi kane Milito, Pandev dhe Etoo qi jane sulmusa sprinti. Kshu qi kur ban sulm te shepjte, possesi rrjedhimisht ulet.
Vllaznia ne zemer
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Inter -----Bajern ,finalja e kupes se kampioneve 2009-20

Post by fpjalmi » Sun, 23 May 2010 , 23:08

loroborici wrote:Pjalm. Ne total Interi ka lujt ma mire, ket duhet me e pranue me ken bash sportdashs. Tash une po flas si asnjans se sjam as tifoz i Inter, as i Bayern, bilet ekipet italiane i kam urrye tana hert. Qi te mthush ti qi Interi ska domune loje, kur ka gjujt ma shume ne kuadrat se Bayerni, mue me duket nji gja jo e drejt pasha buken. I vetmi dominim i Bayern ka ke possesi i topit qi shpejgohet me aftsine Robben e Altin top me ba depertime me top napar krah, e manej tuj konsiderue qi Inter ban loje te shpejte e aksione shume te shpejta tuj shfrytzue shpejtsine qi kane Milito, Pandev dhe Etoo qi jane sulmusa sprinti. Kshu qi kur ban sulm te shepjte, possesi rrjedhimisht ulet.

pa ma loro boriqi ,ke shum te drejte

mbrojtja e pathyeshme e interit dhe sulmet e shpejta te interit ishin shum te shpejta

kurse eto dhe pandev kan ken shum dobet

milito dhe snider kan shperthy ne ato mundesi qe interi ka shfrytezu ne kundersulm

goli i pare nje asist i mrekullueshem i sniderit per militon qe i tha bane golin dhe goli i dyte shkelmim i portierit ,topi ne kam militos dhe mbrojtja e bajernit fjet

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Inter -----Bajern ,finalja e kupes se kampioneve 2009-20

Post by GOLDIAN » Sun, 23 May 2010 , 23:28

fpjalmi wrote:Skodrinon

A din gja se kush jan skuadrat qe kan fitu 3 kampionate rresht kupe kampionat dhe lige kampionesh per 1 vit

e di qe interi iu bashku barcelones por jan edhe 4 skuadra te tjera me duket qe e kan fitu 3 hee

A ke mundesi me na i gjet??
CELTICU NE 66/67
ajaksi 71/72
psv eindhoven 87/88
manchester 98/99
barcelona 2008/09
inter 2010
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Inter -----Bajern ,finalja e kupes se kampioneve 2009-20

Post by GOLDIAN » Sun, 23 May 2010 , 23:32

nuk e di kur do i vijne ma ai shans bajernit
sot jane prit si fitimtare ne shesh
nje emocion i papershkrum dhe per mu qe i kam ndjek 3 ore nepermjet ekranit
riberi e pranoi qe ka zgjat kontraten deri ne 2015

sa per ndeshjen interi e meritoi mrojta len shume per te deshiru
butt jo me kot u shpall lojtari ma i mire nga bajerni
nese riberi do lunte besoj do kishte ken nje tjeter ndeshje por roben i vetem ishte e veshtire
olic ishte shume dobet muller gomez e klose as qe mu permend hic
o man ca thu per gomezin ma
i perjashtuar

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Inter -----Bajern ,finalja e kupes se kampioneve 2009-20

Post by loroborici » Sun, 23 May 2010 , 23:56

GOLDIAN wrote:nuk e di kur do i vijne ma ai shans bajernit
Them qi nuk ka me ardh ma shanc Bayernit se ekipet si Chelsea, Inter, ManU, Real dhe Barcelona kan me ken ma te forte ne sezonet e ardhshme dhe ska me nodh prapa me hanger kryt e njani tjetrit sic ka nodh simjet. Menoj qi dalja e Bayernit ne finale asht nji arrtitje shume e madhe per ta edhe per faktin qi Chelsea ose Barcelona sot per sot jane shume ma te forta se Bayern dhe kishin pas ma shume vlera finalet me pa ata ne ven te Bayern. Kompilmenta duhet dhan edhe trajnerit van Gaal
Vllaznia ne zemer
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Inter -----Bajern ,finalja e kupes se kampioneve 2009-20

Post by GOLDIAN » Mon, 24 May 2010 , 00:00

normal qe duhet mi dhan komplimenta van gaalit
por kam nje hall
ne 2012 luhet finalja ne mynih e kisha dasht mi pa ne finale


ne 99 hupme finalen
dy vjet ma vone 2001 fitum


ne 2010 hupme finalen

e ca i bejn ne 2012 ..........GJENE :mrgreen: :mrgreen:
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Inter -----Bajern ,finalja e kupes se kampioneve 2009-20

Post by fpjalmi » Mon, 24 May 2010 , 03:04

GOLDIAN wrote:
fpjalmi wrote:Skodrinon

A din gja se kush jan skuadrat qe kan fitu 3 kampionate rresht kupe kampionat dhe lige kampionesh per 1 vit

e di qe interi iu bashku barcelones por jan edhe 4 skuadra te tjera me duket qe e kan fitu 3 hee

A ke mundesi me na i gjet??
CELTICU NE 66/67
ajaksi 71/72
psv eindhoven 87/88
manchester 98/99
barcelona 2008/09
inter 2010

faleminders goldi

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Inter -----Bajern ,finalja e kupes se kampioneve 2009-20

Post by fpjalmi » Mon, 24 May 2010 , 03:09

GOLDIAN wrote:

sa per ndeshjen interi e meritoi mrojta len shume per te deshiru
butt jo me kot u shpall lojtari ma i mire nga bajerni
nese riberi do lunte besoj do kishte ken nje tjeter ndeshje por roben i vetem ishte e veshtire
olic ishte shume dobet muller gomez e klose as qe mu permend hic
o man ca thu per gomezin ma

lene lene se e kan dhi

un lash 500$ dhe i fala edhe barazimin tifozit te interit per 90 minuta :x

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Inter -----Bajern ,finalja e kupes se kampioneve 2009-20

Post by GOLDIAN » Mon, 24 May 2010 , 22:42

respekt
e kush na e hoqi kete lojtar

http://cache.daylife.com/imageserve/0grg0mCcMtbl5/610

spodi me e pru kete fotot qe lucio puth shallin e bjern
skodrinon aiuto
i perjashtuar

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Inter -----Bajern ,finalja e kupes se kampioneve 2009-20

Post by Ledi1920 » Tue, 25 May 2010 , 09:24

Me thene te drejten e prisja...qe keshtu do ndodhte dhe nuk jam merzit shume.

Kam cilesuar dhe me perpara qe duke pa mbrojtjen e Bayernit shof Interin favorit.
Interi u mbrojt pjesen me te madhe te kohes dhe aty kur ju desht i ndeshkoi mu ne qender te mbrojtes aty ku eshte dhe pika me e dobet e Bayernit. Finalja eshte finale ,rendesi ka kush ngre kupen e jo kush bon me shume volum loje.

Bayerni pati rastet e veta e nuk shfrytezoi asnji. Interi nga kater boni dy gola edhe mirupafshim.
Milito dy raste pati gjithe lojes i coi ne rrjete, Muller kishte po ashtu dy gola te pastra nuk boni asnji. Kjo ishte diferenca. Nqs Muller barazonte ne fillimin e pjeses se dyte ndeshja mund te kishte marr rrjedh tjeter. Gjithsesi mungesa e Riberis beri qe nje krah tek Bayerni mos funksiononte fare. Badshtuber cdo top qe kapte e kthete mrapa ne mrojtje skishte Riberi qe shty para dhe deperton. Te kishte qene ne fushe ai ,Interi do ta kish pas mo te veshtir se sdo e dinte se nga kush krah i vinte rreziku.Gjithsesi Muller,Bashtuber etj(lojtaret e rinj) do e din si fitohet nji finale se datlindja 89 janepakten nga kjo neshje do e ken mor i mesim.

I gjo me vjen inot dhe qe sja fal Shveinsteiger, Van Bomel ,Altintop mahen per shutera potent nji gjujtje para zones nuk bon.
Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Inter -----Bajern ,finalja e kupes se kampioneve 2009-20

Post by Skodrinon » Tue, 25 May 2010 , 17:17

GOLDIAN wrote:respekt
e kush na e hoqi kete lojtar

http://cache.daylife.com/imageserve/0grg0mCcMtbl5/610

spodi me e pru kete fotot qe lucio puth shallin e bjern
skodrinon aiuto
nuk del foto kerkund ma gold

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Inter -----Bajern ,finalja e kupes se kampioneve 2009-20

Post by shv13 » Tue, 25 May 2010 , 18:38

interi e meritoi e s ka ca thote kerkush.M vjen keq per bajernin por i diftoi limitet e veta komplet.Interi nuk asht vec milito por jane edhe ato 10 tjere qe s lanen celsin me ba gol ne londer e barcen ne barcelone. Bajerni perfitoi prej harakirit qe bani mancesteri.
gjithsesi gjaja ma e bukur ka kene me pa italiane e gjermane bashke tu pi e tu festu mbas ndeshjes ne shesh.
Tesh ifije pushim edhe per ne se na duhet me marre forca per botnor :D
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Post Reply