Page 3 of 3

Re: Atletike

Posted: Sat, 21 Apr 2012 , 17:29
by GOLDIAN
urime dhe respekte
jena te mushun me talenta ne cdo sport

Re: Atletike

Posted: Sat, 21 Apr 2012 , 18:21
by Admin
Asht gjynah qe nuk investohet ne keto talenta!!!

Ishalla te pakten bashkise i bjen sado pak ne mend per kta talenta!!!

Re: Atletike

Posted: Sun, 29 Apr 2012 , 18:36
by Skodrinon
vllaznia ka fitu kupen e shqipnise per meshkuj

Re: Atletike

Posted: Mon, 28 Apr 2014 , 16:22
by Skodrinon
Vllaznia edhe simjet kampion per meshkuj. Sportisti ma i mire i turneut Izmir Smajlaj i Vllaznise

Re: Atletike

Posted: Wed, 29 Apr 2015 , 14:14
by Skodrinon
Vllaznia arrin suksesin e rradhës. Fiton Kupën e Shqipërisë

Atletët e Vllaznisë kanë arritur një tjetër sukses. Në garat e pardjeshme, ato kanë arritur të shpallen fitues të Kupës së Shqipërisë duke grumbulluar në fund të garave plot 142 pikë dhe duke lënë në vend të dytë Tiranën me 68 pikë dhe në të tretin Skënderbeun me 44 pikë. Siç shikohet edhe nga renditja, të dy ekipet e tjera sëbashku nuk kanë arritur të grumbullojnë aq pikë sa Vllaznia e kjo tregon dominimin absolut të saj në këto gara. Por përveçse si ekip, atletët e saj kanë zënë disa vende të para edhe në garat individuale. Kështu, ka spikatur Gledis Halluni që ka zënë vendin e parë në kërcim së gjati me 7.36 m dhe po ashtu edhe në kërcim trehapësh me 14.65 m. Po ky sportist, është vleërësuar në fund të aktivitetit edhe me kupën e sportistit më të mirë duke grumbulluar 999 pikë olimpike. Vend të parë ka zënë edhe Mario Shestani në 100 m me kohën 11"05. Një figurë shumë të mirë ka bërë edhe atleti tjetër Lulëzim Çengeli që ka zënë vend të parë në dy gara, në 200 m me kohën 22"34 si dhe në 400 m me kohën 49"86.Ndërkohë në garat e femrave ka spikatur atletja e Vllaznisë Koleta Prenga e cila ka arritur të zërë dy vende të para, pikërisht në hedhjen e gjyles me distancën 7.38 m si dhe në shtizë me distancën 24.92 m.

Re: Atletike

Posted: Thu, 01 Oct 2015 , 11:11
by futbollist
http://sport.oranews.tv/pista-e-atletik ... e-15-mars/" onclick="window.open(this.href);return false;

Shpresoj qe dhe tek Loro Borici i ri te bahet si ne Elbasan Arena, te krijohet pista e atletikes me tartan perreth. Vllaznia e atletikes ka nevoje shume per dicka te tille per stervitje. Tu pase parasysh fushen e vjeter qe ka kene e keqe dhe ne ato kushte kane dale kampion, asht me i lavderu per ate arritje.