Page 1 of 1

Kupa e Shqipnise 2010-2011

Posted: Wed, 22 Sep 2010 , 13:21
by Skodrinon
Te merkuren nis Kupa e Shqipërisë

Me tetë ndeshje me eliminim direkt me nga një takim, katër në grupin A (Veriu) dhe katër të tjera në B (Jugu), nis neser edicioni i 59-të i Kupës së Shqipërisë.

Në turin e parë eliminator marrin pjesë tetë skuadrat më të mira të Kategorisë së Dytë, nga katër për çdo grup.

TURI I PARË ELIMINATOR 22.09.2010

Grupi A
(1) Skrapari-Olimpik
(2) Turbina-Sukthi
(3) Luzi 2008-Iliria
(4) Erzeni-Veleçiku

Grupi B
(1) Memaliaj-Himara
(2) Sopoti-Tepelena
(3) Prrënjasi-Delvina
(4) Albpetrol-Butrinti

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Posted: Wed, 22 Sep 2010 , 13:22
by Skodrinon
ç'pune ka skrapari me grupin e veriut?

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Posted: Wed, 22 Sep 2010 , 15:43
by fpjalmi
Para veleciku :D

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Posted: Thu, 23 Sep 2010 , 13:48
by Skodrinon
Nga tete ndeshje qe duhet te luheshin diten e sotme per turin e pare te Kupes se Shqiperise jane zhvilluar vetem pese prej tyre. Domosdova dhe Sopoti e kane fituar ndeshjen ne tavoline pasi ekipet e Delvines dhe Tepelenes nuk jane paraqitur ne fushen e lojes. Turbina nuk ka luajtur ndaj Sukthit per shkak te problemeve te brendshme qe ka ky klub. Kjo perballje eshte shtyre per nje dite tjeter. Erzeni ka fituar me rezultatin e thelle 4-1 ndaj Velecikut. Memaliaj me nga nje gole te shenuar ne cdo pjese loje ka kaluar per ne turin e dyte. Me te njetin rezultat fitoi e Luzi 2008 fale dy njembedhjetemetershave te kthyer ne gole. Skrapari dhe Butrinti kane kaluar me sukses ndeshjet e tyre.

Rezultatet e Turit te I:

Erzeni-Veleciku 4-1
Memaliaj-Himara 2-0
Skrapari-Olimpiku 3-1
Alpetroli-Butrinti 0-2
Luzi 2008-Liria 2-0
Turbina-Sukthi (shtyre)
Domosdova-Delvina (nuk paraqitet)
Sopoti-Tepelena (nuk paraqitet)

Ne turin e dyte te kupes kalojne: Skrapari, Luzi, Memaliaj, Butrinti, Domosdova, Sopoti, Erzeni.

albaniasoccer

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Posted: Thu, 21 Oct 2010 , 13:40
by Skodrinon
GRUPI A
Luzi 2008 – Dinamo 0-2
Skrapari – Tirana 0-1
Tomori – Flamurtari 0-0
Vlora – Shkumbini (s’u zhvillua)
Bilisht Sport – Kastrioti (e shtyrë)
Besëlidhja – Bylis 1-3
Ada – Apolonia 2-1
Partizani – Kamza 0-1

GRUPI B
Sopoti – Besa 0-3
Memaliaj – Laçi 1-0
Tërbuni – Vllaznia 1-1
Mamurrasi – Teuta 1-2
Burreli – Skënderbeu 1-2
Gramshi – Elbasani 0-0
Luftëtari – Gramozi 0-0
Pogradeci – Lushnja 1-0

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Posted: Wed, 03 Nov 2010 , 20:45
by Skodrinon
(20 tetor - 3 nëntor 2010)

Grupi A
Tirana - Skrapari 4-0 (1-0)
Dinamo - Luzi 2008 7-2 (3-0)
Flamurtari – Tomori 4-2 (0-0)
Apolonia – Ada 0-0 (1-2)
Kamza – Partizani 0-0 (1-0)
Bylis – Besëlidhja 4-0 (3-1)
Shkumbini – Vlora 5-1 (3-0 - tavolinë)
Kastrioti - Bilisht Sport 2-0 (2-2)

Grupi B
Besa – Sopoti 7-2 (3-0)
Laçi – Memaliaj 3-2 (1-1)
Vllaznia – Tërbuni 5-0 (1-1)
Teuta – Mamurrasi 1-1 (3-2)
Skënderbeu – Burreli 2-1 (2-2)
Elbasani – Gramshi 2-1 (0-0)
Gramozi - Luftëtari 2-1 (0-0)
Lushnja – Pogradeci 4-1 (0-1)

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Posted: Wed, 03 Nov 2010 , 20:46
by Skodrinon
Turi i dytë

24 nëntor – 8 dhjetor 2010

Grupi A

Kamza - Dinamo
Ada - Tirana
Bylis - Flamurtari
Kastrioti - Shkumbini

Grupi B
Lushnja - Besa
Gramozi - Laci
Elbasani - Vllaznia
Skenderbeu - Teuta

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Posted: Thu, 04 Nov 2010 , 00:26
by Man in Redblue
erdhi kthesa, e konsolidoi Josa ekipin, ky ekip asht per Evrope....

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Posted: Thu, 04 Nov 2010 , 04:08
by fpjalmi
Skodrinon wrote:Turi i dytë

24 nëntor – 8 dhjetor 2010

Grupi A

Kamza - Dinamo
Ada - Tirana
Bylis - Flamurtari
Kastrioti - Shkumbini

Grupi B
Lushnja - Besa
Gramozi - Laci
Elbasani - Vllaznia
Skenderbeu - Teuta

skodrinon

a din gja ,me ke na bjen me u kualifiku me elbasanin

me qeftin skenderbeu teuta a?

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Posted: Thu, 04 Nov 2010 , 04:13
by Skodrinon
fpjalmi wrote:
Skodrinon wrote:Turi i dytë

24 nëntor – 8 dhjetor 2010

Grupi A

Kamza - Dinamo
Ada - Tirana
Bylis - Flamurtari
Kastrioti - Shkumbini

Grupi B
Lushnja - Besa
Gramozi - Laci
Elbasani - Vllaznia
Skenderbeu - Teuta

skodrinon

a din gja ,me ke na bjen me u kualifiku me elbasanin

me qeftin skenderbeu teuta a?
po m'duket. por nuk jam i sigurt

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Posted: Thu, 04 Nov 2010 , 04:49
by GOLDIAN
he msa skodrinon pse po i shan kot
a fitune biles 5-0 :D
kjo fitore mendoij tregon vlerat e verteta te skuadres

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Posted: Thu, 04 Nov 2010 , 07:09
by fpjalmi
Skodrinon wrote:
fpjalmi wrote:
Skodrinon wrote:Turi i dytë

24 nëntor – 8 dhjetor 2010

Grupi A

Kamza - Dinamo
Ada - Tirana
Bylis - Flamurtari
Kastrioti - Shkumbini

Grupi B
Lushnja - Besa
Gramozi - Laci
Elbasani - Vllaznia
Skenderbeu - Teuta
ishalla forcona se nuk kena gja ne terezi me fitu me skenderbeun 8)


skodrinon

a din gja ,me ke na bjen me u kualifiku me elbasanin

me qeftin skenderbeu teuta a?
po m'duket. por nuk jam i sigurt

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Posted: Tue, 15 Feb 2011 , 07:54
by fpjalmi
Kupa e Shqiperise/ Luhen te merkuren cerekfinalet e para

Kupa e Shqiperise ka arritur ne fazen e cerekfinalave. Ndeshjet e para do te luhen te merkuren ndersa ndeshjet e kthimit dy jave me pas. Cerekfinalet kane vene perballe cifte interesante skuadrash qe do te luftojne fort per te vazhduar per ne gjysemfinalet.


Shkumbini – Dinamo ora 13:00

Bylis – Tirana ora 13:00

Skënderbeu – Besa 17:00

Vllaznia – Laçi 13:00

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Posted: Mon, 28 Feb 2011 , 07:56
by fpjalmi
Kupa e Shqiperise

Ndeshjet e kthimit te merkuren ne oren 13:00Ndeshjet e kthimit ne kupen e Shqiperise do te luhen te merkuren. Kater ciftet cerekfinaliste do te percaktojne kater skuadrat qe do kalojne ne turin tjeter. Me pas do hidhet shorti per te nxjerre dy ciftet qe do ndeshen per nje vend ne finale e kupes.


Besa-Skenderbeu (3-1)

Tirana-Bylis (1-2)

Dinamo-Shkumbini (1-2)

Laçi-Vllaznia (0-2)

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Posted: Tue, 01 Mar 2011 , 15:28
by REINIS
fpjalmi wrote:Kupa e Shqiperise

Ndeshjet e kthimit te merkuren ne oren 13:00Ndeshjet e kthimit ne kupen e Shqiperise do te luhen te merkuren. Kater ciftet cerekfinaliste do te percaktojne kater skuadrat qe do kalojne ne turin tjeter. Me pas do hidhet shorti per te nxjerre dy ciftet qe do ndeshen per nje vend ne finale e kupes.


Besa-Skenderbeu (3-1)

Tirana-Bylis (1-2)

Dinamo-Shkumbini (1-2)

Laçi-Vllaznia (0-2)
Bylis-TIRONA (2-1)
Neser eshte neshja e kthimit ketu Pjalmo. :wink:

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Posted: Mon, 23 May 2011 , 19:46
by Skodrinon
a e pat cfare penalltiet ka gjujt bala? :oops: :D
veç beckham ne euro 04 kam pa tu e gjujt njaq keq. me ndryshimin qi anglezi rrshiti kurse bala jo :)

urime ledit e reinisit

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Posted: Tue, 24 May 2011 , 09:27
by Ledi1920
Flm Skodrinon per urimin...

Penalltia e Bales u dukte qe nga vrulli qe kishe me e cu kerbac....topi shkoi tek hekrat e stadiumit...
Ne neshje qe ka pas ngarkim psikologjik dhe tension Bala ska tregu gjo. Mu personalisht robt qe e kan pa ne stervitje ma kan lavderu shume. Ndryshe paraqitet ne stervitje ndryshe ne neshje dhe se kuptoj mbase ka noj problem psikologjik.

Edhe ne neshje pati nja dy raste te tjrera nji me koke(qe eshte normale ta humbesh) por humbi dhe nji rast perballe portierit. Por ka dhe dicka qe tek Vllaznia ai luante si pyke kurse tek Tirona eshte pejic ne ate pozicion dmth nuk lu ne venin e vet.

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Posted: Tue, 24 May 2011 , 14:11
by Admin
Urime Tiranes per fitimin e kupes.

Bala edhe te Vllaznia ka gabu bajagi.

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Posted: Wed, 25 May 2011 , 15:48
by Pokeristi
Une e pash finalen ne Durres edhe isha ngjit me fanatiksat e tiranes qe krijun nje atmosfera te bukur, i uroj per fitoren edhe pse ishte neshje e forte edhe e hapur..mu mu duk sikur Dinamo pati raste me te pastra per gol edhe pse shpesh here Tirana e mbyllte ne zone dinamon duke kry volum te madh loje.. Sa per Balen edhe pse humi 2 raste plus penalltine asht lojtar i mir edhe i levizshem , ishte rrezik konstant per dinamon edhe pse s'ishte nje dite te mire te tij e jo vec ai por edhe gilmani mu duk jashte pozicioni pjesen e pare. Bala qysh kur kapi topin me i dore edhe po shkote me te te penalltia e disha qe ka me e hup :) Nejse Tirana e meritoi edhe suksese edhe i here..e forta ishte ne stadium njgit me mu erdhen edhe 4-5 Shkodrane te tjere qe ishte koincidence e bukur .