Topi i Arte FIFA

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Topi i Arte FIFA

Post by fpjalmi » Wed, 12 Jan 2011 , 10:11

Un mendoj qe Mesi e ka meritu topin e arte ,per arsyen qe asht golashenuesi ma i mire ne bote dhe mos te ishte ai ,barcelona nuk do ishte e frikshme ku padyshim asht merita e tij qe barcelona asht aty ku asht

Mendoj qe Inesta me ksavin nuk asht dasht me u fut aspak ne treshe .

pse iniesta bani golin ne finalen e kupes se botes dhe ksavi asht nder lojtaret ma te mire te kombetares kombetares,nuk asht dasht me u fut ne treshe biles as afer .

snyder ishte ai lojtare qe jepte asiste dhe gola shume te randesishem duke kujtuar fitoren e interit me barcelonen ku cdo gja erdhi nga kamba e tij dhe qon interin ne finale,dhe padyshim qe ky inter ka fitu cdo gja sepse snyder ishte lojtari kryesore tek interi ,duke mos harru qe ishte lojtari i vetem qe terheku prej krahesh hollanden ku i mungonte me ba veq 1 gol ne finale qe te dilte lojtari qe ka fitu cdo gja duke ken edhe golashenuesi ma i mire i botnorit me 2 te tjere me 5 gola .

asht nje padrejtesi me dal ksavi me iniesten qe sbane asgja ,dhe asht nje veprim shum i gabum i fifes ,sepse topi i arte asht dasht me ken ne treshe , milito ose roben , dhe mesi me snyderin

megjithate shyqyr qe e mori mesi se do ishte turp me e marr iniesta ose ksavi

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Topi i Arte FIFA

Post by Ledi1920 » Thu, 13 Jan 2011 , 13:01

Qe shneider duhet te ishte ne treshen e kandidatures te jap te drejte.

Por qe te thuash Iniesta dhe Xavi nuk duhet eshte gjynof. Barcelona nuk eshte Messi. Personalisht mu tek barcelona me te rendesishem me duket xavi me iniesten sesa Messi. Gjithsesi Mesi ne boteror nuk arrit me bo dot as edhe nji gol dhe zakonisht me perpara topi i arte u jepte ne baze te titujve qe fitonte nje lojtar. Gjithsesi edhe se e mori Mesi nuk eshte cudi se lojtar kalibri esht gjithsesi.
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Topi i Arte FIFA

Post by fpjalmi » Thu, 13 Jan 2011 , 19:20

Ledi1920 wrote:Qe shneider duhet te ishte ne treshen e kandidatures te jap te drejte.

Por qe te thuash Iniesta dhe Xavi nuk duhet eshte gjynof. Barcelona nuk eshte Messi. Personalisht mu tek barcelona me te rendesishem me duket xavi me iniesten sesa Messi. Gjithsesi Mesi ne boteror nuk arrit me bo dot as edhe nji gol dhe zakonisht me perpara topi i arte u jepte ne baze te titujve qe fitonte nje lojtar. Gjithsesi edhe se e mori Mesi nuk eshte cudi se lojtar kalibri esht gjithsesi.
ledi

un e thash ma perpara qe mesi e meriton topin e arte sepse asht nje lojtare kalibrit dhe barcelona merr fryme nga ai lojtare .

faleminderit qe je me mendimin tem qe snyder duhet te ishte ne treshe ,dhe u dote me ken ma shum se ne treshe ngaqe ,te fitosh cdo gja me 1 klub dhe te jesh personi ma i randesishem me gjithe meliton ne skuader dhe te jesh golASHENUESI MA I MIRE I BOTNORIT DHE te marresh nje kombetare me doren tande zvarre dhe ta qosh ne finale ,asht dasht me ken ma shum se ne treshe .

po ta shifsh votat ne gjithe europen snyder asht ma i votimi per topin e arte ,dhe kjo gja qe snyder ka ba ,as van basten qe ka fitu 3 topa te arte nuk e ka ba sepse nuk e qoi kurre hollanden ne finale te 1 boterorit ,dhe kjo gja qe snyder ka ba kete vit ,asht zor ta bajn cdo lojtare ne vitet e kalume dhe ne vitet qe do vijn sepse ka ba me te vertete shum .

te bash gol ne finale nuk do te thote qe te jesh pretendent per top te arte dhe te futesh ne treshe sepse duhet me u kthy koka mbrapa dhe te shikohet qa ka ba barcelona ate vit ku nuk ka fitu asgja perveq kampionatit .

me thuaj dicka

mos valle ka ba ma shum iniesta me ksavin vitin qe kaloj sesa ka ba milito me robenin ??????????

prandaj te thashe ,qe iniesta me ksavin nuk asht dasht me ken ne treshe .

Post Reply