Skedina e Champions League (2011-2012)

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by fpjalmi » Mon, 29 Aug 2011 , 08:54

Ashtu siq e bame skedinen e kalume te kupes se kampioneve ,ashtu po e bajm edhe kete vit, ku do jete te njejtat rregulla ne menyren e numerimit te pikeve.

Fituesi i lojes fiton (150$) si vitin e kalum dhe padyshim kushdo qe asht i rregjistrum ne forum ka te drejte me marr pjese dhe me dhane parashikimet e tij ku parashikimet do jepen deri ne ndeshjen finale.

http://www.uefa.com/uefachampionsleague ... index.html

Linku qe asht vendos ma siper asht kalendari i te gjitha ndeshjeve qe do ndeshen neper grupe ku ma poshte kam vu vetem ndeshjet qe do luhen me 13 dhe 14 shtatore .

Parashikimit mund te vehen te tana bashke dhe mund te ndryshohen deri ne 1 minut para se me fillu ndeshja.13 (shtator)
----------------
Chelsea -Leverkusen =

Genk - Valencia =

Olympiacos- Marseille=

Dortmund- Arsenal =

Porto- Shakhtar Donetsk=

APOEL- Zenit =

Barcelona- Milan =

Plze?-BATE =
----------------
14 (shtator)
----------------
Man. City- Napoli=

Villarreal-Bayern=

Lille- CSKA Moskva=

Inter -Trabzonspor =

Basel - O?elul Gala?i =

Benfica-Man. United =

Dinamo Zagreb-Real Madrid=

Ajax - Lyon =

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by fpjalmi » Mon, 29 Aug 2011 , 09:02

Parashikimet e mia jane

13 (shtator)
----------------
Chelsea -Leverkusen = 1-0

Genk - Valencia =0-2

Olympiacos- Marseille=0-0

Dortmund- Arsenal =0-0

Porto- Shakhtar Donetsk=1-0

APOEL- Zenit = 0-0

Barcelona- Milan =1-0

Plze?-BATE =1-0
----------------
14 (shtator)
----------------
Man. City- Napoli=1-0

Villarreal-Bayern=0-1

Lille- CSKA Moskva=1-0

Inter -Trabzonspor =1-0

Basel - O?elul Gala?i =1-0

Benfica-Man. United =0-1

Dinamo Zagreb-Real Madrid=0-1

Ajax - Lyon =1-0

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by Ledi1920 » Wed, 31 Aug 2011 , 08:42

Chelsea -Leverkusen = 2- 1

Genk - Valencia = 1-1

Olympiacos- Marseille= 2-1

Dortmund- Arsenal = 2-0

Porto- Shakhtar Donetsk= 2-1

APOEL- Zenit = 1-1

Barcelona- Milan = 3-1

Plze?-BATE = 1-1
----------------
14 (shtator)
----------------
Man. City- Napoli= 2-0

Villarreal-Bayern= 1-2

Lille- CSKA Moskva= 2-1

Inter -Trabzonspor = 1- 0

Basel - O?elul Gala?i = 2-0

Benfica-Man. United =1-3

Dinamo Zagreb-Real Madrid= 1-3

Ajax - Lyon = 1- 1
Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by Edmond-Cela » Wed, 31 Aug 2011 , 18:38

Chelsea -Leverkusen 2-1

Genk - Valencia 1-2

Olympiacos- Marseille 1-2

Dortmund- Arsenal 1-2

Porto- Shakhtar Donetsk 2-1

APOEL- Zenit 2-2

Barcelona- Milan 5-1

Plze?-BATE 1-1
----------------
14 (shtator)
----------------
Man. City- Napoli 4-1

Villarreal-Bayern 1-2

Lille- CSKA Moskva 2-0

Inter -Trabzonspor 3-1

Basel - O?elul Gala?i 2-1

Benfica-Man. United 1-5

Dinamo Zagreb-Real Madrid 1-7

Ajax - Lyon 2-2
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by Admin » Fri, 02 Sep 2011 , 14:23

Chelsea -Leverkusen = 2-0
Genk - Valencia = 0-0
Olympiacos- Marseille= 0-1
Dortmund- Arsenal = 2-0
Porto- Shakhtar Donetsk= 3-0
APOEL- Zenit = 1-1
Barcelona- Milan = 3-1
Plze?-BATE =0-2
----------------
14 (shtator)
----------------
Man. City- Napoli=0-0
Villarreal-Bayern=0-0
Lille- CSKA Moskva=2-1
Inter -Trabzonspor =2-0
Basel - O?elul Gala?i =3-0
Benfica-Man. United =0-2
Dinamo Zagreb-Real Madrid=0-4
Ajax - Lyon =0-0
Vllaznit Ultras

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by Man in Redblue » Thu, 08 Sep 2011 , 13:04

Chelsea -Leverkusen = 2- 1

Genk - Valencia = 0-2

Olympiacos- Marseille= 1-2

Dortmund- Arsenal = 2-1

Porto- Shakhtar Donetsk= 2-2

APOEL- Zenit = 1-3

Barcelona- Milan = 2-0

Plze?-BATE = 1-2
----------------
14 (shtator)
----------------
Man. City- Napoli= 2-0

Villarreal-Bayern= 1-2

Lille- CSKA Moskva= 2-1

Inter -Trabzonspor = 4- 0

Basel - O?elul Gala?i = 3-0

Benfica-Man. United =0-2

Dinamo Zagreb-Real Madrid= 0-3

Ajax - Lyon = 1- 1

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by jeti » Thu, 08 Sep 2011 , 19:26

Chelsea -Leverkusen = 2-1

Genk - Valencia = 0-1

Olympiacos- Marseille= 0-0

Dortmund- Arsenal = 2-1

Porto- Shakhtar Donetsk= 1-1

APOEL- Zenit = 0-1

Barcelona- Milan = 1-1

Plze?-BATE = 0-0
----------------
14 (shtator)
----------------
Man. City- Napoli= 1-1

Villarreal-Bayern= 0-1

Lille- CSKA Moskva= 1-1

Inter -Trabzonspor = 2-1

Basel - O?elul Gala?i = 0-0

Benfica-Man. United = 1-1

Dinamo Zagreb-Real Madrid= 0-2

Ajax - Lyon = 1-1
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by Skodrinon » Fri, 09 Sep 2011 , 12:54

Chelsea -Leverkusen = 3-0
Genk - Valencia = 0-1
Olympiacos- Marseille= 1-1
Dortmund- Arsenal = 3-1
Porto- Shakhtar Donetsk= 2-0
APOEL- Zenit = 0-2
Barcelona- Milan = 2-2
Plze?-BATE =0-2
----------------
14 (shtator)
----------------
Man. City- Napoli=2-0
Villarreal-Bayern=2-2
Lille- CSKA Moskva=2-1
Inter -Trabzonspor =4-0
Basel - O?elul Gala?i =2-0
Benfica-Man. United =0-2
Dinamo Zagreb-Real Madrid=0-5
Ajax - Lyon =1-1

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by fpjalmi » Wed, 14 Sep 2011 , 00:04

Chelsea -Leverkusen =2-0

Genk - Valencia =0-0

Olympiacos- Marseille=0-1

Dortmund- Arsenal =1-1

Porto- Shakhtar Donetsk=2-1

APOEL- Zenit =2-1

Barcelona- Milan =2-2

Plze?-BATE =1-1

ne ndeshjen e masiperme qe u luajten sot ,jan marre keto pike

admini 10 pike mondi 9 ,ledi 9 ,jeti 5,skodrinoni 5 ,pjalmi 5 ,dhe man 3 pike

_____________________________________________________________________

renditja e pergjithshme asht:

Admini 10 pike

mondi 9 pike

ledi 9 pike

jeti 5 pike

skodrinoni 5 pike

pjalmi 5 pike

man 3 pike

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by Admin » Wed, 14 Sep 2011 , 15:12

Mirboll se e paskam fillu mare :-P . Mondin prep paskam afer.
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by Skodrinon » Wed, 14 Sep 2011 , 15:16

kam gjete barca milan 2-2 (vetem un m'duket) e thashe se jam nji fije ma nelt po ma paskan dhi te tjerat

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by Altin » Wed, 14 Sep 2011 , 17:34

Man. City- Napoli= 2-0

Villarreal-Bayern= 1-1

Lille- CSKA Moskva= 2-1

Inter -Trabzonspor = 2-0

Basel - O?elul Gala?i = 2-0

Benfica-Man. United = 0-2

Dinamo Zagreb-Real Madrid= 0-1

Ajax - Lyon = 0-0
FK PARTIZONI LEGJENDA E SHQIPERIS

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by fpjalmi » Wed, 14 Sep 2011 , 23:07

Man. City- Napoli=0-0

Villarreal-Bayern=0-2

Lille- CSKA Moskva=2-2

Inter -Trabzonspor =0-1

Basel - O?elul Gala?i =2-1

Benfica-Man. United =1-1

Dinamo Zagreb-Real Madrid=0-1

Ajax - Lyon 0-0

Ne ndeshjet e masiperme qe u luajten sot ,jan marre keto pike

jeti 11 pike , admini 8 pike ,altini 7 pike ,mondi 7 pike ,pjalmi 6 pike ,ledi 5 pike ,man 5 pike, dhe skodrinoni 4 pike.
____________________________________________

renditja e pergjithshme asht


Admini 18 pike

mondi 16 pike

jeti 16 pike

ledi 14 pike

pjalmi 11 pike

skodrinoni 9 pike

man 8 pike

altini 7 pike

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by fpjalmi » Wed, 14 Sep 2011 , 23:26

Keta jane ndeshjet per daten 27 dhe 28 shtatore

_________
27 shtatore
___________
CSKA Moskva- Internazionale=

Man. United- Basel=

O?elul Gala?i- Benfica=

Lyon- Dinamo Zagreb=

Real Madrid- Ajax =

Bayern-Man. City=

Napoli- Villarreal=

Trabzonspor- Lille=

__________
28 shtator
__________

Zenit- Porto=

Shakhtar Donetsk- APOEL=

BATE- Barcelona=

Milan- Plze?=

Valencia - Chelsea=

Leverkusen- Genk =

Arsenal- Olympiacos=

Marseille- Dortmund =

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by fpjalmi » Wed, 14 Sep 2011 , 23:31

CSKA Moskva- Internazionale=0-1

Man. United- Basel=2-0

O?elul Gala?i- Benfica=0-1

Lyon- Dinamo Zagreb=1-0

Real Madrid- Ajax =2-0

Bayern-Man. City=1-0

Napoli- Villarreal=1-0

Trabzonspor- Lille=1-0

__________
28 shtator
__________

Zenit- Porto=0-1

Shakhtar Donetsk- APOEL=1-0

BATE- Barcelona=0-2

Milan- Plze?=2-0

Valencia - Chelsea=0-0

Leverkusen- Genk =1-0

Arsenal- Olympiacos=2-0

Marseille- Dortmund =0-0

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by Edmond-Cela » Thu, 15 Sep 2011 , 00:17

CSKA Moskva- Internazionale=

Man. United- Basel=

O?elul Gala?i- Benfica=

Lyon- Dinamo Zagreb=

Real Madrid- Ajax = 3-1

Bayern-Man. City= 1-2

Napoli- Villarreal= 1-1

Trabzonspor- Lille= 2-1

__________
28 shtator
__________

Zenit- Porto= 1-2

Shakhtar Donetsk- APOEL= 2-1

BATE- Barcelona= 0-3

Milan- Plze?= 2-0

Valencia - Chelsea= 2-1

Leverkusen- Genk = 3-1

Arsenal- Olympiacos= 2-1
Marseille- Dortmund = 2-1
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by fpjalmi » Thu, 15 Sep 2011 , 01:06

kam ba 1 gabim pa dashje .

e kam shkru pa dashje manchester citin me napolin 0-0 ,ku ne te vertete rezultati ka dal 1-1

me kete ndeshje i kam shtu 1 pike pa dashje adminit dhe i kam hek 1 pike pa dashje jetit :oops: :oops:

renditjae pergjithshme asht

Admini 17 pike

jeti 17 pike

mondi 16 pike

ledi 14 pike

pjalmi 11 pike

skodrinoni 9 pike

man 8 pike

altini 7 pike

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by Ledi1920 » Thu, 15 Sep 2011 , 08:17

CSKA Moskva- Internazionale= 1-2

Man. United- Basel= 2-0

O?elul Gala?i- Benfica= 1-2

Lyon- Dinamo Zagreb= 2-0

Real Madrid- Ajax = 3-0

Bayern-Man. City= 2-0

Napoli- Villarreal= 2-1

Trabzonspor- Lille= 1-0

__________
28 shtator
__________

Zenit- Porto= 1-1

Shakhtar Donetsk- APOEL= 2-0

BATE- Barcelona= 0-2

Milan- Plze?= 2-0

Valencia - Chelsea= 1-2

Leverkusen- Genk = 3-1

Arsenal- Olympiacos= 2-0

Marseille- Dortmund = 1 - 1
Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by Admin » Thu, 15 Sep 2011 , 11:40

Pjalmi a fillut me me ba me hile :P :lol: :lol:

Kto jane parashikimet e mija.

CSKA Moskva- Internazionale= 0-1
Man. United- Basel=3-0
O?elul Gala?i- Benfica=0-0
Lyon- Dinamo Zagreb=2-1
Real Madrid- Ajax =3-0
Bayern-Man. City=0-0
Napoli- Villarreal=2-1
Trabzonspor- Lille=3-2
__________
28 shtator
__________

Zenit- Porto= 2-0
Shakhtar Donetsk- APOEL=2-1
BATE- Barcelona=0-2
Milan- Plze?=2-0
Valencia - Chelsea=0-0
Leverkusen- Genk =3-1
Arsenal- Olympiacos=2-0
Marseille- Dortmund =1-1
Vllaznit Ultras

Image

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Re: Skedina e Champions League (2011-2012)

Post by Altin » Thu, 15 Sep 2011 , 16:28

CSKA Moskva- Internazionale= 0-1

Man. United- Basel= 3-0

O?elul Gala?i- Benfica= 0-1

Lyon- Dinamo Zagreb= 1-1

Real Madrid- Ajax = 2-0

Bayern-Man. City= 1-1

Napoli- Villarreal= 1-0

Trabzonspor- Lille= 0-0

__________
28 shtator
__________

Zenit- Porto= 0-1

Shakhtar Donetsk- APOEL= 1-0

BATE- Barcelona= 0-1

Milan- Plze?= 1-1

Valencia - Chelsea= 0-0

Leverkusen- Genk = 1-0

Arsenal- Olympiacos= 4-0

Marseille- Dortmund = 0-1
FK PARTIZONI LEGJENDA E SHQIPERIS

Post Reply