Page 6 of 6

Re: Kampionati Francez

Posted: Sun, 17 May 2009 , 18:17
by Miri
Kush e merr guximin me na denu ne seeee? :wink:

Re: Kampionati Francez

Posted: Tue, 19 May 2009 , 20:33
by fpjalmi
Cana: Ne nuk dorezohemi


Lorik Cana nuk ka bere gjume gjate nates pasues te humbjes se dhimbshme te Olimpikut te Marsejes ndaj Lionit (1-3 te dielen).

Kapiten shqiptar i Marsejes e di mire se skuadra e tij “ka humbur nje shans te arte per te fituar titullin kampion te Frances”. Me distancen prej tri pikesh nga Bordo, ku duhen dy jave nga fundi i sezonit, Marseja tashme do te jete e varur nga rezultatet e rivalit.

“Eshte shume e veshtire, shume imituese te thuash se kemi humbur pjesen me te madhe te mundesive tona, ka thene Cana. Tani nuk duhet ta fshehim, Bordo eshte favoriti kryesor per titull”.

Avantazhi i tyre eshte i madh dhe do te jete shume e veshtire te kete surpriza ne keto dy jave te mbetura. Cana shpreson ne nje ndihme te vogel nga Monako e Kana, kundershtaret e radhes per Bordone, por gjithashtu ai thekson se “Marseja nuk do te dorezohet deri ne vershellimen e fundit”.

Re: Kampionati Francez

Posted: Tue, 19 May 2009 , 20:41
by Skodrinon
ça m'vjen keq qi i iku ky ampionat lorikut

Re: Kampionati Francez

Posted: Tue, 19 May 2009 , 23:05
by fpjalmi
ka edhe pak shpresa por i duhet qe skuara e vendit te pare me humb njenen prej 2 ndeshjeve dhe skuadra e canes me i fitu te dyja

Re: Kampionati Francez

Posted: Mon, 25 May 2009 , 23:50
by GOLDIAN
Skodrinon wrote:ça m'vjen keq qi i iku ky ampionat lorikut
ekip leshit
gjithmone njat her kur sduhet njat her humin

Re: Kampionati Francez

Posted: Tue, 26 May 2009 , 00:06
by fpjalmi
loriku pat than,nese se fitojm kampionatin do iku .

ta shohim a do ikun tashti

Re: Kampionati Francez

Posted: Thu, 28 May 2009 , 08:42
by GOLDIAN
fpjalmi wrote:loriku pat than,nese se fitojm kampionatin do iku .

ta shohim a do ikun tashti
KUSH E MERR MA PJALM

Re: Kampionati Francez

Posted: Sat, 30 May 2009 , 03:31
by fpjalmi
GOLDIAN wrote:
fpjalmi wrote:loriku pat than,nese se fitojm kampionatin do iku .

ta shohim a do ikun tashti
KUSH E MERR MA PJALM
TE BAJERNI ASHT DISKUTU SHUM NAQE .

EDHE NE KAMPIONATIN ANGLEZ ME SKUADRA TE NJOFTUNA

Re: Kampionati Francez

Posted: Sat, 30 May 2009 , 23:01
by GOLDIAN
kristian e gezoshi titullin

Re: Kampionati Francez

Posted: Sun, 31 May 2009 , 06:52
by Miri
Ne nje emision sportiv tek nje kanal Grek u tha qe eshte i mundshem transferimi i tij tek Liverpuli,se sa eshte e vertete tesh e shofim.

Re: Kampionati Francez

Posted: Sun, 31 May 2009 , 09:20
by GOLDIAN
Miri wrote:Ne nje emision sportiv tek nje kanal Grek u tha qe eshte i mundshem transferimi i tij tek Liverpuli,se sa eshte e vertete tesh e shofim.
aty me kishte pelqy mu ose te evertoni kund tjeter jo
po dje tu dhan finalen e kupestha qe evertoni nuk asht i fuqishem financiarisht me ba blemje te bujshme

Re: Kampionati Francez

Posted: Sun, 31 May 2009 , 19:53
by fpjalmi
Miri wrote:Ne nje emision sportiv tek nje kanal Grek u tha qe eshte i mundshem transferimi i tij tek Liverpuli,se sa eshte e vertete tesh e shofim.
edhe un e kam ndigju kete gja

Re: Kampionati Francez

Posted: Sun, 31 May 2009 , 19:54
by fpjalmi
GOLDIAN wrote:
Miri wrote:Ne nje emision sportiv tek nje kanal Grek u tha qe eshte i mundshem transferimi i tij tek Liverpuli,se sa eshte e vertete tesh e shofim.
aty me kishte pelqy mu ose te evertoni kund tjeter jo
po dje tu dhan finalen e kupestha qe evertoni nuk asht i fuqishem financiarisht me ba blemje te bujshme
edhe te arsenali thojn qe mund te shkojne.

venger e ka kerku