Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Fri, 18 Jul 2014 , 00:39

Ledi1920 wrote:
fpjalmi wrote:
Skodrinon wrote:Si rralle here, ket botnor tana ekipet kane marre ate qi kane meritu.
Urime Gjermanise! Kampion plus 7 petlla Brazilit qi kane me mbete n'histori
Skodrinon , asht shum e vertete qe Gjermania ia rrasi 7 petlla Brazilit mrend ne Brazil, dhe I mbeti emri sepse fitoi kupen e botes ne Brazil, pavaresisht se Brazilit ishte I marum dhe u pa qe mund te haje jo 7 gola por edhe 15 ,por nuk jam dakort me ty kur thu qe cdo skuader meritonte cfare I takonte ,sepse Hollanda kete vit asht e vetmja skuader ne historine e futbollit qe eleminohet pa asnji ndeshje ne kohen e rregullt , sepse nji skuader kur fiton cdo ndeshje , normalisht duhet me fitu boterorin dhe nese e kthen koken mbrapa prej fillimit te eleminatoreve , ka fitore , pike te mbledhuna dhe Gola ma shum se Gjermania qe fitoi boterorin . Mos harro qe ndoshta ndeshja e vertete e botnorit ,ishte kur spanja qe shkaterroi boten dhe gjermanine per 8 vite , te shkaterrohet turpshem , dhe me kete du me te than qe nese cdo skuader mori ate qe I takon ,asht e vertete , por jo Tulipanet :D

Mos harro Pjalm se kjo spanje pervec qe ka mund gjermanine ka mund dhe hollanden ne finale 2012.

.

Te kerkoj te falun Ledi qe nuk thashe , po flet me tifozllek dhe ne fakt kujtoja se po e ban edhe me dashje prandaj ato pikat qe te shtova do te thote qe po e ban me dashje ose qellimisht , por tashti ato pika do te thone , ''harron'' qe shkurt do te thote , po flet me tifozllek ngaqe harron , prandaj gjermanine dhe ganen i harrove kurse hollanden qe beri 7 shtylla dhe dhjetra raste me kostariken i harrove ma shpejt , qe do te thote nuk e the me dashje por humbje kujtese , dhe perfundimi i gjithe atij shkrimit tend do te thote , E MERITUAM NDESHJEN SEPSE ISHTE GJERMANI < PAVARESISHT QE I RASHE PJALMIT NE QAFE DHE I THOJA QE HOLLANDA LUJTI KEQ < SEPSE RANDESI KA QE FITOJ GJERMANIA < PAvaresisht qe nuk mbaj mend asnji ndeshje

Kur me the Mos harro Pjalm se kjo spanje pervec qe ka mund gjermanine ka mund dhe hollanden ne finale 2012 , ma shtove mallin dhe deshiren qe te ishte kjo ndeshje qe hollanda shkaterroj spanjen , dhe ma hoqe hidherimin kur u eleminuam ne grup nga 3 skuadra dhe vetem per kete qe me the , ti kam fal te gjitha fjalet qe ngaterroje vitet dhe ndeshjet e boterorit , dhe te kerkoj falje qe te gjeta qe ke problem me kujtesen , por mos harro , asht zanati im , prandaj ti kujtova edhe nje here tjeter :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Fri, 18 Jul 2014 , 00:44

shikoje sa i bukur do te behej kjo gje qe te shkruajta sikur ne vend te pikave do shtohej fjala harron . Dhe kam than rrealitetin :) :) :) :) :)

ledi, kur e lexova postimin tand, mendova 2 gjana, ose Ledi nuk ka pa ndeshjet e hollandes, ose flet me tifozllek,por mandjej ndryshova mendjen sepse thashe me vedi qe nese Ledi nuk ka pa ndeshjet e hollandes atehere mendova qe nuk ke lan ndeshjet e gjermanise pa pare dhe me fal qe po ta them hapur, por ti po flet me tifozllek.

Si per fillim, Spanja nuk dominoj vetem ne vitin 2008 dhe 2010 por edhe ne 2012-ten dhe nese e mban mend ne 2012-ten kur Italia Shkaterroi Gjermanine ne Gjysmefinale , Spanja shkaterroi Italine ne finale 4 a 5 me 0 dhe nese ti harrove vitin 2012 qe spanja ishte ma mire se ne vitin 2008 dhe 2010 dhe permende vetem 2008 dhe 2010 apo ..........harron

Pastaj ku e kuptove ti qe Spanja ishte dobet, apo meqe e shkaterroj Hollanda. Nese Spanja humbi me Kilin ndeshjet tjeter , ishte faji I tranierit qe lujti me rezerva sepse kujtonte se titullaret e kishin fajin dhe nuk i shkonte mendja se kishte ra ne kurthin e Van Galit, dhe kjo gja e tregoi kur lujti me titullare me Australine , dhe nese tranieri Don Bosque e tha vete kete gja , sepse ishte i detyruar ta thoje sepse ishin gazetat qe e banen te fliste dhe gjithe bota e kuptoj kete gja para se ai ta thoshte vete , po ti , a nuk e dishe kete gja ? apo ........harron
Pastaj tjetra , kur the qe gjermania ka ba fitore dhe gola ma shum se askush tjeter 2 vjetet e fundit . A nuk e dije qe Hollanda per here te pare ne histori asht skuadra e vetme qe nuk ka humb asnji ndeshje duke mos fituar kupe ?, dhe ka marre fitore , ka ba gola dhe ka pesu Gola si askush tjeter ne bote 2 vitet e fundit ?. Sincerisht a e dije apo ........harron

Pastaj tjetra , nese nje skuader kthen rrezultatin nga humbja ne fitore ne fund te 90 minuteshit dhe e ban kete gja 4 here rresht ne ndeshjet e para si askush tjeter , a tregon qe asht skuader e dobet ashtu si thua ti , apo tregon qe asht nji skuader e madhe. Po te pyes sepse ne momentin qe kam mesu se si asht futbolli dhe deri me sot , nuk kam ndigju kurr te thuhet qe kur nji skuader kthen rrezultatin ne fund nga humbja ne fitore asht skuader e madhe , por kurr nuk e kisha ndigju qe kur nji skuader fiton 4 here rresht dhe kthen rrezultatin 4 here ne fund nga humbja ne fitore , asht nji skuader e dobet ashtu siq thua ti dhe sincerisht , a nuk e dije apo ..........harron

Pastaj kur me the qe Hollanda lujti dobet me Kostariken , a nuk e pe ndeshjen ? A nuk i pe 7 shtyllat dhe dhjetera raste qe nuk donte te hynte Goli dhe me the ishte ndeshja ma e dobet , kur realiteti ishte qe ishte ndeshja ma e forte qe bani Hollanda? Nese nuk e ke pa ndeshjen , do te permendi dicka . Hollanda e mbyti Kostariken ,me raste te pastra njisoj si Gana ose Algjeria qe shkaterroj Gjermanine dhe i bani golin pa dashje ne shtese . Ti nuk e dishe se sa fat kishte Kostarika qe shkoi ne penallti , apo nuk e dishe qe gana dhe Algjeria Shkaterroi Gjermanine dhe Hollanda te gjitha ndeshjet e lujti njisoi siq ia mori Kuroren Spanjes , apo ...........harron

Kur gjermania fitoi 7-1 dhe u ba buj pavaresisht se gjithe bota e dinte se si kishte ardh brazili aty , A nuk e dishe qe Hollanda rrahu brazilin 3-0 me sy myll dhe me lojen ma te dobet qe ka ba per 2 vjet , dhe a nuk e dishte se rrezultati 7-1 e kthej Gjermanine me kembe ne toke duke detyruar tranierin gjerman te kthente fjalet e tij kur tha 2 dite para se Hollanda te lute me brazilin , qe jam i sigurte qe fitojm finalen dhe kur hollanda i tregoi botes se sa skuader e keqe ishte Brazili , a nuk e mban mend qe tranieri gjerman pastaj tha , shanset jan 50 me 50 ? A nuk e dishe apo ............. harron

Ti e pe ndeshjen Argjentine Hollande , kur Argjentina per 120 minuta nuk shkoi ne porte ? dhe a e mban mend kur robben humbi nji rast ne minuten e 118 -te vetem me portier dhe vonoj gjysme sekondit duke nxjerr mbrojtesi i argjentines kamen dhe nuk krahesohet me 2 rastet qe robben humbi finalen 4 vjet ma pare sepse rasti me argjentinen ishte 4 metra larg portet ?

Ledi ,sincerisht nuk e di , a ke fol me tifozllek

Du me te baj nji pyetje dhe mendoju mire para se ta thuash . Argjentina ne finale a lujti ma keq se me hollanden , apo pati raste me e mbaru ndeshjen per 90 minuta me gjermanine ?

I kerkoj Falje tan tifozave Gjerman te forumit , por sicerisht , nuk mund ta permbaja veten me gjithe ato gjana qe Ledi kishte shkruar ma siper , sepse e kuqja asht e kuqe , dhe nuk durosha qe ledi ta kthente te kuqen te bardhe

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Fri, 18 Jul 2014 , 02:09

Skodrinon wrote:Si rralle here, ket botnor tana ekipet kane marre ate qi kane meritu.
Urime Gjermanise! Kampion plus 7 petlla Brazilit qi kane me mbete n'histori
https://www.google.com/search?q=robben+ ... B628%3B418" onclick="window.open(this.href);return false;


ledi , Skodrinoni nuk thote si ti qe Hollanda ishte e mbivleresume sepse nuk dha ate qe pritej , sepse e din shum mire qe Hollanda para se te hynte ne botnor , u kuotonte si e 15 ta per ta fituar boterorin sepse e din qe ajo fotografia ma siper asht Robben qe ne minuten e 118 -te ishte rasti ma i arte i Robbenit ne tan karrieren e tij ku nuk krahesohet me rastet qe pati me spanjes para 4 viteve , dhe gjithashtu e din se ai gabim qe Robeni bani i mohoj finalen qe i parashikova para se te fillonte boterori sa u hap kjo faqe , me videon ma poshte dhe nuk thote qe Hollanda ishte e vetmja skuader qe ne gjysmefinale nuk ka ba asnji rast , kur nuk ishte rasti i vetem i ndeshjes sepse e kujton ndeshjen :P :P por do kisha dasht me ma than para se me ia kujtu un :P :P :P :P :P


http://www.youtube.com/watch?v=7p-722DQ3YY" onclick="window.open(this.href);return false;

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by GOLDIAN » Fri, 18 Jul 2014 , 08:28

si perfundim kush doli kampion bote
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Fri, 18 Jul 2014 , 12:54

GOLDIAN wrote:si perfundim kush doli kampion bote
Goldi , kampion botet doli vetem shpejtesia e Skodrinonit qe arriti ta hiqte ate top , per gabimin tem , vetem per gjys secondit :P :P

https://www.google.com/search?q=robben+ ... B628%3B418" onclick="window.open(this.href);return false;

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Skodrinon » Fri, 18 Jul 2014 , 13:14

fpjalmi wrote:
Skodrinon wrote:Si rralle here, ket botnor tana ekipet kane marre ate qi kane meritu.
Urime Gjermanise! Kampion plus 7 petlla Brazilit qi kane me mbete n'histori
Skodrinon , asht shum e vertete qe Gjermania ia rrasi 7 petlla Brazilit mrend ne Brazil, dhe I mbeti emri sepse fitoi kupen e botes ne Brazil, pavaresisht se Brazilit ishte I marum dhe u pa qe mund te haje jo 7 gola por edhe 15 ,por nuk jam dakort me ty kur thu qe cdo skuader meritonte cfare I takonte ,sepse Hollanda kete vit asht e vetmja skuader ne historine e futbollit qe eleminohet pa asnji ndeshje ne kohen e rregullt , sepse nji skuader kur fiton cdo ndeshje , normalisht duhet me fitu boterorin dhe nese e kthen koken mbrapa prej fillimit te eleminatoreve , ka fitore , pike te mbledhuna dhe Gola ma shum se Gjermania qe fitoi boterorin . Mos harro qe ndoshta ndeshja e vertete e botnorit ,ishte kur spanja qe shkaterroi boten dhe gjermanine per 8 vite , te shkaterrohet turpshem , dhe me kete du me te than qe nese cdo skuader mori ate qe I takon ,asht e vertete , por jo Tulipanet :D
Nuk asht Hollanda ekipi i pare ne histori qi eliminohet pa asnji humbje mrenda 120 min. Italia e 90-es po me vjen n'mend pa u lodh me kerku te tjera ne google.
Ne ket kampionat as Gjermania (Pa llogarit C.Riken) nuk ka hup asnji ndeshje.
Edhe gola ka ma shume Gjermania se Hollanda.
Ekipet kane marre ate qi kan meritu. Mund te diskutohet kush e meritote me u kualifiku mes Hollandes e Argjentines, mas ndeshjes ma te metzitshme te kampionatit, po jo ma shume.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Skodrinon » Fri, 18 Jul 2014 , 13:21

GOLDIAN wrote:si perfundim kush doli kampion bote
Nuk dihet. Pjalmi thote Hollanda. Kim Jong ( a si e ka) thote Korea e veriut. Xhabisjant thone Shkodra. :D

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Skodrinon » Fri, 18 Jul 2014 , 13:25

fpjalmi wrote:
GOLDIAN wrote:si perfundim kush doli kampion bote
Goldi , kampion botet doli vetem shpejtesia e Skodrinonit qe arriti ta hiqte ate top , per gabimin tem , vetem per gjys secondit :P :P

https://www.google.com/search?q=robben+ ... B628%3B418" onclick="window.open(this.href);return false;
Po normal. T'kisha ken n'vend t'Rafa Marques as penalltine me Meksiken nuk e kishit marre. :D

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Ledi1920 » Fri, 18 Jul 2014 , 14:13

Pjalmi ne futboll nuk ka rregull treshi, qe po rrafe spanjen (kampionen ne fuqi) e mer ti kupen e botes. Ka pune dhe ustallare te tjer kampionati. :mrgreen:

Kjo eshte gjermania qe dhe pa Reus, Gundogan etj mer kupen e botes duke i bindur te gjithe. Hiqi Hollandes Robenin dhe noj tjeter bohet si ekip lagjesh.
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Fri, 18 Jul 2014 , 23:46

fpjalmi wrote: Du me te baj nji pyetje dhe mendoju mire para se ta thuash . Argjentina ne finale a lujti ma keq se me hollanden , apo pati raste me e mbaru ndeshjen per 90 minuta me gjermanine ?
Ledi , ti njihere ke me i kthy pergjigje kesaj pyetje apo ............ Harrove :P :P :P :P :P :P sepse nuk du me te than , si mor burr nuk ma ktheve nji pergjigje me ato te tjerat , sepse seriozisht nuk kam kuptu asnji fjale qa me ke shkru , apo ..... harrove qa te kam shkru :P :P :P :P :P sepse mandej e ka rradhen skodrinoni me i kthy pergjigje por mbas tejet dhe deshta me dit

Skodrinonoit nuk du me i citu , jo sepse nji 5 vjecare e kam pas shok , por deshta me than qe kur ti citon dikend i jep semundjen e kujteses , dhe nuk asht faji i skodrinonit qe thote se penalltia qe bani Hollanda fitoren me mexiken , nuk ishte penallti per hollanden sepse edhe un mendoj se nuk ishte penallti gjithashtu por harroj 3 penalltite qe robenit iu mohune me mexiken , njisoj si ti kur the ndeshja ma e dobet e hollandes ishte me kostariken duke harru 7 shtyllat dhe dhjetra rastet dhe nuk donte te hynte goli . :) :) :)

Skodrinonit du vetem me i ba nji pyetje sepse vetem per shoqni qe kam pas , nuk du me i than , a don me nxjerr 2 ndeshjet ma te dobeta te hollandes qe ai mendon qa ka ba hollanda dhe ka lujt keq ashtu siq ai mendon , dhe un me nxjerr 2 ndeshjet ma te dobeta te gjermanise qe ka ba me ganen , sepse nuk du qe te gjithe ta shohin dhe ti hapin syte :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: dhe ta kuptojne pse Ndeshja Holland Gjermani do kishte nji finale te destinuar te mbaronte 2 me 0 per hollanden :P :P :P :P :P :P , por per skodrinonin e kam vetem nji fakt qe do ia citoj shum shpejt :P :P :P

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Sat, 19 Jul 2014 , 00:01

Skodrinon wrote:
fpjalmi wrote:
Skodrinon wrote:
:D
Nuk asht Hollanda ekipi i pare ne histori qi eliminohet pa asnji humbje mrenda 120 min. Italia e 90-es po me vjen n'mend pa u lodh me kerku te tjera ne google.
Ne ket kampionat as Gjermania (Pa llogarit C.Riken) nuk ka hup asnji ndeshje.
Edhe gola ka ma shume Gjermania se Hollanda.
Ekipet kane marre ate qi kan meritu. Mund te diskutohet kush e meritote me u kualifiku mes Hollandes e Argjentines, mas ndeshjes ma te metzitshme te kampionatit, po jo ma shume.
Skodrinon , qe ku e ke faktin qe hollanda asht skuadra e vetme pa humbje . Nuk du me te pyt pse the Gjermania asht skuadra qe ka shenu ma shum gola , sepse asht faji i ledit qe e tha ne fillim , sepse ti e din se sa asht golavarazhi i hollandes dhe i gjermanise po ti masim golavarazhin sepse ti e din se gjermania ka hanger vetem per nji ndeshje 4 gola prej abramovicit ne nji ndeshje te vetme

Me kete Sukses Holanda per here te para ne histori i jep fund boterorit pas lojes se rregullt

http://www.gazetastart.com/holanda-e-mb ... 27160.html" onclick="window.open(this.href);return false;

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Sat, 19 Jul 2014 , 00:34

Skodrinon wrote:
fpjalmi wrote:
Skodrinon wrote:Si rralle here, ket botnor tana ekipet kane marre ate qi
Ne ket kampionat as Gjermania (Pa llogarit C.Riken) nuk ka hup asnji ndeshje.
Edhe gola ka ma shume Gjermania se Hollanda.
Ekipet kane marre ate qi kan meritu. Mund te diskutohet kush e meritote me u kualifiku mes Hollandes e Argjentines, mas ndeshjes ma te metzitshme te kampionatit, po jo ma shume.
Skodrinon , nese ti mendon se Argjentina dhe hollanda ishte ndeshje e merzitshme , atehere po te baj pyetjen gadi te njejte me ledin qe sme ka kthy pergjigje , a ishte Argjentina duke fitu me Hollanden per 90 minuta apo me Gjermanine .

un gjithmone kam ndigju qe kur 1 ndeshje bahet e merzitshme do te thote e forte , kurse kur nji skuader nuk ka shans me e maru per 90 minuta duke pas raste , asht dicka ndryshe , prandaj po te pys a kishte raste Argjentina me e fitu ndeshjen me Hollanden apo me Gjermanine , sepse nuk doli brazili i dobet kur hollanda dhe gjermania e shkaterrojn , por ndeshja me Argjentinen tragoi forcen e hollandes dhe Gjermanise , prandaj ai rasti i Robbenit ne minuten e 118 ishte identik si goli qe i dha bajernit titullin kampione botet , gjithmone kur e sheh mbas p[ortet sepse u shifte qarte se per portier ishte mrend , prandaj Skodrinon mos thuj se ai rast nuk ta bani zemren uje , duke mendu parashikimin qe argjentina nxori se kush asht forca e hollandes dhe e Gjermanise .

Te premtoj se ashtu siq i citova ledit duke te permend emrin tand , do ta mbaj fjalen perseri dhe nuk do te them , nxjerr 2 ndeshjet ma te dobeta te gjermanise dhe te hollandes , sepse ti e din shum mire se po te shohin njerezit ndeshjen qe gjermani bani me algjerine dhe me ganen nuk do ti hapin vetem syte :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: duke e kuptu kush ishte ma e forta , dhe me siguri edhe ty do te dhamin kryt .


Banu gadi ne gusht sepse nuk e la pa ardh ne itali , jo sepse qe flitet qe do kena nji ndeshje miqesore Holland Gjermani , por edhe me vu edhe nji bast me ledin kush e pagun komplet tavolinen dhe nese Admini me man in red blu mund te vijn aty e kushdo tjeter , jane te mirepritun sepse Ledi do ti paguajn te gjith tavolinen sepse jam i sigurt qe po ti fali gol , ai bastin se sban , do pranojn , kurse skodrinonit do ti tham , a te thash se ndeshja Holland Gjermani ishte e destinume me maru 2-0 per hollanden ? :P :P :P :P :P :P , dhe e di se nuk do thuash nuk e gjete se nuk ishte finalja , sepse Aja asht finalja e vertete :P :P :P :P :P :P

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Sat, 19 Jul 2014 , 01:20

Ledi1920 wrote:Pjalmi ne futboll nuk ka rregull treshi, qe po rrafe spanjen (kampionen ne fuqi) e mer ti kupen e botes. Ka pune dhe ustallare te tjer kampionati. :mrgreen:

Kjo eshte gjermania qe dhe pa Reus, Gundogan etj mer kupen e botes duke i bindur te gjithe. Hiqi Hollandes Robenin dhe noj tjeter bohet si ekip lagjesh.
Ledi edhe pse nuk me ke thy asnji pergjigje un po ta kthej te dyten ,sepse sincerisht nuk e kuptoj te paren dhe edhe pse nuk ma ke kthy pergjigjet , po te pergjigjem per here te dyte , edhe pse e di qe ......... Harron :P

Ne rradhe te pare nuk mund te tham qe nese Gjermania 4 vjet ma perpara , u ba buj kur doli per here te pare me djem te ri , 23 dhe 24 vjeqa , dhe edhe pse e shkaterroj Spanja , nuk ia hoqi Lavdine sepse nuk u harru kur shkaterrune Angline dhe Argjentinen , dhe nuk e di , a e mban mend , Apo .......... Harron :D :D :D :D :D

Pse ti .......harron , nuk asht problem , Dhe nese edhe Skodrinoni harron , nuk ka problem , sepse Skodrinoni nuk thote qe Hollanda kishte Ekip Lagjesh njisoj siq e the ti dhe nuk ke faj , sepse .......Harron :) :) :) , sepse e din shum mire qe Hollanda kete Vit kishte nji sukses ma te madh , se Gjermania 4 vjet me pare , sepse Skodrinoni e din shum mire Qe me ato djelmosha te ri , gjermania u shkaterrua para 4 vitesh nga spanja , kurse Hollanda me brezin edhe ma te ri , nuk tregoi qe Vetem shkaterroj Spanjen duke qen skuadra ma e mire ne cdo gja duke ia kalu Kampiones se botes per cdo gja , por duke ken brezi ma i ri qe e meritoj 100 perqind te jete kampion botet dhe nuk e tham une , por e thone tan lajmet sportive , dhe Sincerisht ledi , nuk mund te tham qe a a i ke lexuar ose shikuar lajmet sportive kur thote te gjithe lojtaret e ring to hollandes u shiten ne skuadrat ma te mira te botes pa mbaru kampionati sepse e di qe ....... Harron

Ledi , me the qe mos te ishte Robben , Van persi , Shnider , dhe te tjere , Hollanda do te ishte Ekip Lagjesh . , por une dua te jap nje video Gjermani Holland sa mbaroi Europiani , Dhe van gali sa mori skuadren , luajti me gjermanine Vetem me Robenin dhe te gjithe te rite , pa van pers pa shnider dhe pa asnji yll , dhe ndeshja maroi barazim , dhe do ta postoj ma poshte , kurse tashti du me te dhan Nji shembull , Nese Hollanda me vetem te ri , e nxorri ndeshjen ne barazim , atehere qa mund te ndodhte me 2 vjet eksperience , Po me yje !!!!!!!!!!! dhe nese don qe te ndihmoj per kujtesen , shife vete videon , sepse Skodrinoni e din fort mire , sepse me siguri do te kerkojn formacionin , dhe mund ta shohin shum thjesht se kam te drejte
Shikoje videon

http://www.youtube.com/watch?v=Okt-UZhs-3I" onclick="window.open(this.href);return false;

Ledi , ti gjithmone ke fol te drejten dhe e di qe tashti ........ Harron , dhe kja gja tregon se edhe kete rradh do ta fali kur the Hollanda asht si klub lagjesh pa robenin , sepse nuk e the me qellim por ........ Harron :D :D :D :D dhe u merzit se asht profesioni jem te te rrikujtoj kujtes me videon ma lart , qe edhe kete te mos ta harrosh :P :P :P :P

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by GOLDIAN » Sat, 19 Jul 2014 , 10:03

kush doli kampion botet se spo marr vesht
ato qe rrahen spanjen APO ato qe rrahen argjentinen ne finale
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Skodrinon » Sat, 19 Jul 2014 , 13:13

Pjalm
Hollanda ndoshta per here te pare ne historine E SAJ ka maru pa humbje. Ka skuadra te tjera sa te dush qi nuk kan hup asnji ndeshje
Golavarazhin Gjermania e ka ma t'mire. Matematika nuk asht opinion
Per penalltine Me Meksiken nuk fola per gabim te arbitrit por te mrojtsit. Kot per me qesh se asht muhabet kot (si puna e kti se kush e ka meritu kupen)

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Sat, 19 Jul 2014 , 16:55

GOLDIAN wrote:kush doli kampion botet se spo marr vesht
ato qe rrahen spanjen APO ato qe rrahen argjentinen ne finale

Goldi , kjo pyetje qe me bane mua , asht njisoj si me krahesu fitoren me shkaterrim Qe bani Gjermania brazilit si hollanda qe e rrahu me sy myll dhe me lojen ma te keqe te 2 viteve te fundit , me shkaterrimin qe i bani hollanda spanjes qe ka 8 vite qe shkaterron gjermanine , prandaj i bana pyetjen Skodrinonit dhe ledin se sa mundesi kishte Argjentina me fitu me Gjermanine dhe sa mundesi kishte me hollanden , sepse te gjithe bota e pa se si vallezoshin Lojtaret Argjentinas ne fushe, dhe se si Van Gali I nderpreu Vasllezimin mesit me shoke , dhe ai zot nuk donte ta ndershkonte europen perseri , sepse ai zot e dinte se sa pa fat ishte Skuadra ma e mire ne Europe Hollanda , dhe Fatin e Hollandes ia dha Gjermanise , sepse e dinte se Botes i iku skuadra qe per here te pare ne histori , eleminohet pa humbje , dhe me golavarazhin ma te mire ne bote , duke nisur nga fillimi i eleminatoreve boterore.

Ti nese don me dit kush ishte ma e mira , un ma poshte po te postoj videon e hollandes qe lujti me gjermanine sa e mori van gali , dhe i vetmi lojtar titullar ishte robben ku nuk ishte as van persi as shnider , asnji yll , vetem te ri , dhe per ta marre pergjigjen ma mire kush ishte ma e mire , te ndihmon kjo video te kuptosh se kur hollanda e nxori ndeshjen 0-0 pa asnji yll , emagjinoje 2 vjet eksperience dhe me yje dhe te kuptosh se si do shkaterrohej gjermania me hollanden

http://www.youtube.com/watch?v=Okt-UZhs-3I" onclick="window.open(this.href);return false;

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Sat, 19 Jul 2014 , 17:17

Skodrinon wrote:Pjalm
Hollanda ndoshta per here te pare ne historine E SAJ ka maru pa humbje. Ka skuadra te tjera sa te dush qi nuk kan hup asnji ndeshje
Golavarazhin Gjermania e ka ma t'mire. Matematika nuk asht opinion
Per penalltine Me Meksiken nuk fola per gabim te arbitrit por te mrojtsit. Kot per me qesh se asht muhabet kot (si puna e kti se kush e ka meritu kupen)
Skodrinon , e kisha ne mendje ta postoja edhe ma pare por harrova . Tashti e kuptova se pse ti the qe edhe italia dhe kostarika kan dal pa humbje , dhe e kuptova se ti ke than per botnorin , por rregulli asht edhe per eleminatoret e botnorit qe te kualifikojn ne finalet e Botnorit dhe nese the Kosta rika ka dal pa humbje , asht e vertete ne botnor , por ne eleminatore ka humb , ashtu si ka humb edhe italia , kurse hollanda i ka vitu te tana eleminatoret perveq 1 barazimit mos kjosha gabim , dhe prandaj e ke marre keq edhe kur the qe gjermania ka ba gola ma shume se te tan , sepse nuk ke permend eleminatoret qe asht rregulli i uefes qe e ban cdo vit

Per penalltine e mexikes e mora un gabim e te rash ne qafe kot :P , por ama jam i vetedijshem qe nuk te kam ra ne qafe asnji here tjeter :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: por ama nuk e mohoj qe penalltia qe golit te dyte i dha fitoren hollandes , nuk ishte penallti , por albitri ishte i detyruar ta jepte , sepse gabimi i mos dhanies se 3 penalltive qe do ta kishte mbaru ndeshjen 4-1 per hollanden shume qarte , i dha penalltine hollandez ,sepse mos tia jepte , do ishte albitri qe per here te pare i boterorit qe mohon 3 penallti te pastra :P

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Sat, 19 Jul 2014 , 17:32

Skodrinon wrote:
fpjalmi wrote:
GOLDIAN wrote:si perfundim kush doli kampion bote
Goldi , kampion botet doli vetem shpejtesia e Skodrinonit qe arriti ta hiqte ate top , per gabimin tem , vetem per gjys secondit :P :P

https://www.google.com/search?q=robben+ ... B628%3B418" onclick="window.open(this.href);return false;
Po normal. T'kisha ken n'vend t'Rafa Marques as penalltine me Meksiken nuk e kishit marre. :D
Nese nuk e pranon qe ishe ti momenti i Botnorit kur ndale topin ne minuten e 118-te , te pakten a e pranon se Admini kishte Fatin e Hollandes ne skedine , ku ishte 2 pike larg Altinit , dhe kishte rrezultatin Holland brazil te sakte 2-0 deri ne fund te ndeshjes qe do thoshte 3 pike , dhe ne fund Hollanda bani golin e trete duke i hek 3 piket Adminit dhe barazimin me pike , dhe nuk mjafton ketu , sepse ne ndeshjen finale e kishte vu rrezultatin 1-0 per Argjentinen , ku cfare dha loja ne fushe , i Mohoj rrezultatin e sakte shume here , qe do te thote te prishet 3 pikeshi me nji gol qe nuk u donte , dhe te mohohej 3 pikeshi per nji gol qe nuk donte te hinte per 90 minuta , ku me siguri ate ndeshje edhe Admini Bante balet ne dhome njisoj si mesi me shoke ne fushe , sepse nuk po dilte Goli :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by vvvllaznia » Sun, 20 Jul 2014 , 11:23

http://www.panorama-sport.com/fotogaler ... azil-2014/" onclick="window.open(this.href);return false;

pak Shqiperi ne finalen e kampionatit boteror

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Ledi1920 » Mon, 21 Jul 2014 , 11:43

Se cfar lloj ekipi ka hollanda e kena pa dy neshjet direkte o pjalm. Nji tre me zero miqesore dhe nji fitore ne 2012 ne europian.

Hollanda u eleminu me argjentinen ku gjate 120 minutave sboni dot nje gjujtje ne porte kurse Gjermania fitoi me argjentinen. Eshte shume e thjesht pse duhet ta nderlikosh...
Image

Post Reply