Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Ketu ndodhet te gjithe ato tema, te cilat jane te vjetra apo ne te cilat nuk diskutohet.
sidrit
Huligan
Huligan
Posts: 187
Joined: Sat, 02 Feb 2008 , 16:19

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by sidrit » Sat, 13 Sep 2014 , 14:25

http://www.panorama-sport.com/kategoria ... re/241600/" onclick="window.open(this.href);return false;

10 ndeshje pa tifozë........

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by vvvllaznia » Sat, 13 Sep 2014 , 16:11

sidrit wrote:http://www.panorama-sport.com/kategoria ... re/241600/

10 ndeshje pa tifozë........
zot na ruj, ne 10 ndeshje po me 2 milion gjob, ata 15 ndeshje por me gjob te pergjysmum. me pa ken tifozat e bylysit i kishin hek prej kategoriet.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by fpjalmi » Sat, 13 Sep 2014 , 16:29

Gjynah me u denu per faj te fanatikeve qe kishin ardh per kete qellim . Keta aq injoranta jan , sa e qelluan me qellim presidentin e tyne , qe ti mbeste Shkodraneve , dhe kjo poshtersi qe kan ba asht njisoj si me gjujt me pushke ate qe po i mban gjalle ( si nje baba ) , dhe nuk ka randesi nese vdes , veq te thojn e vrau ai qe donin t'ia ngjisin , ( ku padyshim me kete gja qe kan ba , jane tifozat ma te ndyte dhe ma kriminela ne te gjithe boten )

Megjithate , siq e tha , Vvvllaznia , po te kishte ken bylisi , kishte shku ne te dyten , sepse edhe po te kishte ken bylisi dhe ti kishin pas po ato vodeo qe i kishte vllaznia , nuk do ia merrte parasysh , sepse Tirana asht skuadra qe i del ma zot se askush FSHF -ja

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by vvvllaznia » Sat, 13 Sep 2014 , 19:30

https://www.youtube.com/watch?v=5NE1EQd7E0k" onclick="window.open(this.href);return false; :D :D :D

puma
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 6
Joined: Wed, 10 Sep 2014 , 16:52
Skuadra: vllaznia

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by puma » Sun, 14 Sep 2014 , 00:05

i madhi Astrit Premci shikone se si futet ne mes te fanatiksave as se rrun hiq per asnjenin shikone edhe te sekondi 1.06 deri te 1.13 si takohet me alban rexhen kry me kry
qe vidoja http://www.youtube.com/watch?v=8u67PkQ9kZ4" onclick="window.open(this.href);return false;
Premci eshte me bluze te bardh me vija vija pak flokt e rame mrapa shifeni edhe te kjo vidjoa tjeter qa ju ban fanatiksave me grushta te sekondi 51 eshte ne kam te sek 58 e bokson njerin pastaj ju del nga mbrapa e rrin tu i gjujt grumullin e horave http://www.youtube.com/watch?v=nOf-KVpq_Y8" onclick="window.open(this.href);return false;

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by fpjalmi » Sun, 14 Sep 2014 , 10:57

vvvllaznia . me pelqejne ma shume vargjet , ecin shpejt si ne gare makina dhe simbas fjaleve pershtatet ne te njejtin kohe momenti I videos :P :P :P :P

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Skodrinon » Sun, 14 Sep 2014 , 19:08

puma wrote:i madhi Astrit Premci shikone se si futet ne mes te fanatiksave as se rrun hiq per asnjenin shikone edhe te sekondi 1.06 deri te 1.13 si takohet me alban rexhen kry me kry
qe vidoja http://www.youtube.com/watch?v=8u67PkQ9kZ4" onclick="window.open(this.href);return false;
Premci eshte me bluze te bardh me vija vija pak flokt e rame mrapa shifeni edhe te kjo vidjoa tjeter qa ju ban fanatiksave me grushta te sekondi 51 eshte ne kam te sek 58 e bokson njerin pastaj ju del nga mbrapa e rrin tu i gjujt grumullin e horave http://www.youtube.com/watch?v=nOf-KVpq_Y8" onclick="window.open(this.href);return false;
Thjeshte gjigant Astriti
Te video e dyte asht tu ndejt n'pune t'vet, me dur kryq, e shkojne e e ngacmojme. E kuptun shpejt qi kishin zgjedh personin e gabum.

Denimi jone komplet i padrejte, sidomos kur e krahason me ate te Tiranes. Do t'ishin t'pranushme 10 ndeshje nqs do t'i kishin dhane nja 30 a 40 Tiranes. Gjobe ne ma shume se atyne...Skandaloze. Kane shkatrru gjysen e tribunes. Kush i pagun ato lek?

Te kjo video e oranews bjen poshte teoria e Halilit qi tiranasit jane fut n'fushe per me i ik gurve qi gjuheshin prej jashte.
http://youtu.be/9yPtVJvQQ2s" onclick="window.open(this.href);return false;
Duket qarte kush gjun njerzit qi kalojne poshte, edhe prind me fmi e burra n'moshe qi dojne me shku te makinat e tyne. Kur vin ata qi i pergjigjen mandej, duhen shkodrane te tjere me i marre ne mrojtje e mos me i lan me i ba copa. Po kshtu asht kur ankohesh per vite me rradhe se ne shkoder na presin keq se na shajn ne kor Tiranen.I kane ra t'mires me shjelm.

Kta polic qi duken mas stadiumit, me mburoja e skafanda, pse nuk ishin mrend kur u futen n'fushe tiransit? Vetem 5-6 polic kota qi nuk munden as me vrapu duken.
Mandej, pse vendosen tifozat "miq" te tribuna qendrore, prej te ciles asht ma e lehte me u fut ne fushe, eper ma teper ku shkojne shumica familjare e burra te vjeter prej tifozerise tone? Pse nuk i caktojne te harku majtas, me nji gardh policsh n'mes qi i ndan prej tifozave te tjere? Organizim diletantash.

sidrit
Huligan
Huligan
Posts: 187
Joined: Sat, 02 Feb 2008 , 16:19

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by sidrit » Sun, 14 Sep 2014 , 21:38

Ishte viti 1995 dhe kujtohem si sot nji ndeshje kundër Dinamos.
I ndërhyn randë Premçit nji lojtarë i Dinamos dhe ky s ia pritoi hiç por t ia fut nji; o ty ti ...... rob e motra.
Si ishte stadiumi në qetësi, ja plasën gazit i madh e i vogël hahaha hala sot më ban me qesh ajo skenë. Kishte mbetë tu e pa ai rreziku i Dinamos e s kishte bëth as me ju afru afër.
Nqs nuk gaboj patëm fitu atë ndeshje 2 me 0 me gola te Çoçes.
I paharrushmi Astrit kasapi....

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by vvvllaznia » Sun, 14 Sep 2014 , 21:52

a me duket mu apo asht rrit mesatarja e gjatesis ne Shkoder :lol: po me duken tan te gjat

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by vvvllaznia » Sun, 14 Sep 2014 , 21:56

nuk e kuptoj pse nuk kena kerku tre pikt ne tavoline. lojtaret e tiranes kan dal prej fushet pa lejen e arbitrit. a dini gja qa thet rregullorja??? duhet sezban klubi Vllaznia me kerku demshperblim fanacicave per prishjen e stadiumit

sidrit
Huligan
Huligan
Posts: 187
Joined: Sat, 02 Feb 2008 , 16:19

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by sidrit » Sun, 14 Sep 2014 , 22:13

Prej FSHF s ka hajr gja. Duhet me i hedh në gjyq në Uefa apo Fifa. Njaty afër i ka presidenti, rrugës për në shpi ;-).
Sa për gjatësinë mos harro se Tiransit gjithmonë 1 meter e nji qebab të gjatë kanë kenë ;-) prandaj ndoshta duken ma të gjatë kta tont.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Skodrinon » Mon, 15 Sep 2014 , 13:46

Vazhdon komedia. Kerkojne me mohu evidencen me cdo kusht.
Shyqyr qi jane pamjet filmike e nuk kane ku me u kap se ne kategori te dyte na kishin cu.


http://youtu.be/xMU8Je3HOYs" onclick="window.open(this.href);return false;
Ne 2:50 asht nji pamje prej nalt e momentit te futjes ne fushe te tiranasve. Ku jane gurt prej jashte?
Ne fillim duken qarte si futen ne fushe. Tu kndu, tu kcy, tu rrotullu shallat, e mandej tu i'u lshu tan nja dy shkodranve n'shjelma e n'grushta, para se me ik vrap sa u ulen nja 20 vete
Ne fund te videos asht nji pjese e marrun prej celularit te nji tiranasit. Duken vec tu u ngatrru me polict. As ktu nuk duken tu u rujt prej gurve.
Ne fillim te videos duken edhe do b*** prej tonve tu gjujt lojtaret e Tiranes me stolat e stadiumit t'tyne


Tiranasit duhet me na tregu nji video qi verteton se jane fut ne fushe ngaqe jane sulmu me nji breshni te tille gursh prej jashte qi i ka vu jeten ne rrezik. Mandej me na shpjegu pse zgjodhen me u fut ne fushe e jo me u mbrojt mas murit, me dale jashte, ose me u spostu poshte "tribunes vip". Pse mbasi u futen ne fushe nuk ndejten te pista por shkun deri poshte tribunes karshi tu provoku tifozat tone, tu i tregu k****, tu i ra 2 vetave etj etj?

Perndryshe te pranojne figuren e mutit qi kane ba ne tana drejtimet, tu u sjell si vandal, tu kerku sherr e mandej tu ike vrap si burracake, pamvarsisht epersis t'madhe numerike qi kishin ne ate moment ne fushe.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Skodrinon » Mon, 15 Sep 2014 , 13:58

Halili i paftyre krejt. Shifet kush i bjen
http://youtu.be/RKY7fVg8w1M" onclick="window.open(this.href);return false;
Prite kur t'thone, ai shkodrani i therun asht hedh te thika e nji tiranasi qi po qeronte nji molle

Po per ate piken e karburantit qi kan shkatrru ne hymje te shkodres ca kane me thane?

Asht qesharake kur ndigjon "na provokun se na shane". Nuk denohesh ne asnji stadium te botes per ket gja. Vetem kur jane ofendime diskriminuse, e per ket do t'ishin denu tiranasit cdo ndeshje kunder nesh (n'fakt denimin ia japin vedit, se qesh edhe gomari me ato etiketime per shkodrant)
Mandej, vec n'shqipni, te njejtit njerez qi japin leksione per "mentalitetin ultras" qajne "olele na rafen, olele na shane". Mundet me u anku ai qi kishte ardhe me t'birin perdore (nderun nji qytet shkodrant qi i hoqen prej rremujes) se vjen me e pa ndeshjen i qete, por jo kta "ultrasit" qi kerkojne sherr gjithkund.

Te mendojne ma mire me gjete mnyren (edhe shkodrant gjithashtu) me i dhane fund ksaj pune se nuk ka lezet, as per ta as per ne. Se ca ka ndodh ka ndodh edhe e ka pa tan shqipnia, nuk munden me e ndryshu, lodhen kot.

puma
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 6
Joined: Wed, 10 Sep 2014 , 16:52
Skuadra: vllaznia

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by puma » Mon, 15 Sep 2014 , 14:34

nuk ka tifoz te therun nga asnjera pale po kane kujtu se a qa me thike ,po ka qene me pjesen e karriges edhe nuk dihet kush i ka ra /qe linku i gazetes shekulli lexoje ku thote eshte qa me kauqukun e ndenjesve http://www.shekulli.com.al/web/p.php?id=55560&kat=100" onclick="window.open(this.href);return false;

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by fpjalmi » Mon, 15 Sep 2014 , 15:02

Ka vetem nji zgjidhje per masakrimin qe na ka ba ( i paftyri Duka ) . Te bajm ate qe bani Kukesi , te bllokojm rrugen internacionale qe te shkojn problemi ne Qeveri ashtu siq e fitoi Kukesi padrejtesine qe i bani fshf-ja NE FUND TE KAMPIONATIT TE VJETSHEM .

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by vvvllaznia » Mon, 15 Sep 2014 , 17:50

Goldi thote qe jan tifo-grupi ma i organizum i Shqipnis. Doli qe jan ma te degjenerumit, japin mend tesh sa vjet kur e din shume mire qe nuk kan ken kerkushi e vetem se i kan kap per doret Plisat e Shvercerat qe i kan msu qe mas qe ban shurren duhesh me shkund pishilushin se as njat nuk dishin e tesh fillojn e na thojn ja po i paskena sha, ja po nuk na ka dhan penalltin, ja pa na kan gjujt me gur. A thu se ata kur shkojm na ne Tiran na presin me buçet me lule. Perfaqsojn nje qytet qe ka te njejten moshe me Vllaznin, qe nuk i ka dhane kurr asgja Shqipnis, qe asht ba kryeqytet ( fjal gege ) vetem e vetem prej nje tragjediet te Shqipnis qe na kan coptu ne pes copa se per ndryshe kishin ken nje trekandsh i bukur me Burrelin e Klosin e kishin lujt derbin me Krraben. Na qujn malok ( qe mu nuk me ofendon hiç ) kur ata vet i qujn lagjet e tyne Ceçeni. Shkurt e shqip, na e keni hanger, jeni duke na e hanger e do te na e hangrin gjithmone karin. Flm per mirkuptimin :lol:

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by vvvllaznia » Mon, 15 Sep 2014 , 18:11

https://www.youtube.com/watch?v=k9YZtWwxkTI" onclick="window.open(this.href);return false;

nje video tjeter qe kallxon edhe provokimet e tyne

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by vvvllaznia » Mon, 15 Sep 2014 , 18:14

vvvllaznia wrote:https://www.youtube.com/watch?v=k9YZtWwxkTI

nje video tjeter qe kallxon edhe provokimet e tyne
po citoj vedin :D pillucat te forte 100 kunder 2, sa panen 15 tu ardhe iken vrap

sidrit
Huligan
Huligan
Posts: 187
Joined: Sat, 02 Feb 2008 , 16:19

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by sidrit » Mon, 15 Sep 2014 , 19:32

vvvllaznia wrote:Goldi thote qe jan tifo-grupi ma i organizum i Shqipnis. Doli qe jan ma te degjenerumit, japin mend tesh sa vjet kur e din shume mire qe nuk kan ken kerkushi e vetem se i kan kap per doret Plisat e Shvercerat qe i kan msu qe mas qe ban shurren duhesh me shkund pishilushin se as njat nuk dishin e tesh fillojn e na thojn ja po i paskena sha, ja po nuk na ka dhan penalltin, ja pa na kan gjujt me gur. A thu se ata kur shkojm na ne Tiran na presin me buçet me lule. Perfaqsojn nje qytet qe ka te njejten moshe me Vllaznin, qe nuk i ka dhane kurr asgja Shqipnis, qe asht ba kryeqytet ( fjal gege ) vetem e vetem prej nje tragjediet te Shqipnis qe na kan coptu ne pes copa se per ndryshe kishin ken nje trekandsh i bukur me Burrelin e Klosin e kishin lujt derbin me Krraben. Na qujn malok ( qe mu nuk me ofendon hiç ) kur ata vet i qujn lagjet e tyne Ceçeni. Shkurt e shqip, na e keni hanger, jeni duke na e hanger e do te na e hangrin gjithmone karin. Flm per mirkuptimin :lol:
Hahahaha me sa kam qesh!!! Big like...

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by fpjalmi » Tue, 16 Sep 2014 , 23:51

vvvllaznia wrote:https://www.youtube.com/watch?v=k9YZtWwxkTI

nje video tjeter qe kallxon edhe provokimet e tyne
Kja ishte videoja ma e bukur me pamjet komplet te qarta dha nuk mundem ma me qesh sepse mu kujtuan filmat e muskultierve qe edhe pse jan 4 muskultier , e marrin perpara turmen njisoj si te kja video . Per ti treguar botes kush jan Tifozat e vllaznise , ku vetem 8 veta mjaftojn qe te marrin perpara turmen 300 vetshe te tifozave te klubit kundershtar , dhe nese kjo video do bahej ne anglisht , mendoj se do bate nji bum te madh ne te gjithe boten , ashtu siq Bala tronditi Krostiano Ronaldon 6 jave me pare . Mondit dhe Vvvllaznise i shkon dora per video youtubet dhe po te na bashit nji video te perkthyme ne anglisht 8 luana kunder 300 minjve , do ishte shum e klikume :lol: :lol: :lol: , kuptohet me nji muzike qe i shkon edhe videos :P :P :P

Post Reply